Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek egy fiatalon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy fiatalon összejött párnak mikor érdemes összeházasodni, családot alapítani? Mikor vágjunk bele?

Figyelt kérdés

Fiatalon, 17 évesen összejöttünk, ennek 5 éve.Jelenleg mindketten tanulunk és dolgozunk mellette. A szülőktől kaptunk egy kis lakást még az egyetem elején, hogy legyen hova összeköltözni. Szóval anyaglilag rendben vagyunk, és bár nincsenek milliós megtakarításaink, még így is előrébb vagyunk, mint sokan mások, hála a szüleinknek.

Mi már nagyon szeretnénk előrébb lendíteni a kapcsolatot, a mai napig szerelmesek vagyunk, és szeretnénk a közeljövőben összeházasodni és babát vállalni. A kapcsolatunkat stabilnak gondoljuk, és anyagilag is meg tudnánk engedni. De itt jön a kérdés része. Ugye 22 évesek vagyunk, ami ebből a szempontból sokak számára még korainak számít. Barátnőim azt mondják, ne menjek hozzá egy 22 éves fiúhoz, mert egyszer úgyis ott fog hagyni. Egymásnak bár nem elsők voltunk, de ugye tinikori szerelemről van szó, sokan ezt kifogásolják, hogy az ilyeneknek egyszer úgyis vége. De meddig várjunk? Mikor lehet azt mondani, hogy ez a tinikori szerelem megállta a helyét a világban? A szüleim szeretnének már unokázni, de az ő szülei folyton azzal traktálják, hogy éljen még egy kicsit.

Tapasztalatokat tudtok mondani nekem erről? Meddig érdemes várni? Nálatok hogyan végződött a fiatalon kezdődő hosszú távú kapcsolat? Kire hallgassunk, magunkra vagy a világra?

Előre is köszönöm

22L


2013. dec. 26. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Sose a külvilágra hallgassatok, a legtöbben irigyek és irigylik a szerelmeseket. Hallgassatok a saját megérzéseitekre és úgy döntsetek. Én 19 évesen ismertem meg a férjem, igaz köztünk majdnem 10 év kor különbség van. Idén ünnepeltük hogy 13 éve vagyunk együtt és 10 éves házasok vagyunk. Mindig a kitartás számít, ki mennyire ragaszkodik a másikhoz.
2013. dec. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Akkor van értelme, ha tudjátok finanszírozni az esküvőt.


Bár 22 évesen szerintem is korai házasodni. 2-3 évet várnék még vele.

Nálunk a hosszútávú tinikapcsolatnak 21 évesen lett vége, egyszerűen megváltoztunk, felnőttünk... mi is együtt éltünk, de más irányba változtunk, nem egyeztek már a céljaink, világszemléletünk.

Nagyon kevés olyan párt ismerek, akik együttmaradtak volna ilyen korai kapcsolat után. Konkrétan egyet, ők most 26 és 32 évesek, jövőre fognak egybekelni. Szintén 17 éves koruk óta vannak együtt.

2013. dec. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi is 17 évesen jöttünk össze, most 24 évesek vagyunk, májusban lesz az esküvőnk. Mindketten dolgozunk , jelenleg albérletben de már intézzük a saját házat.

Házasodni akkor "kell" mikor úgy érzitek, hogy egymással akartok élni és nem csak a gondnélküliséget élvezni.

2013. dec. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, amikor van saját keresetük, össze tudnak költözni, tehát min 1 évet éltek együtt.

A saját vágyaik szerinti esküvőt tudják állni..(akár a 2 tanús, akár a 100 fős lagzit, kinek mit)

Azután, ha a nőnek megvan a megfelelő munkaviszonya is a tgyásra gyedre, akkor jöhet a gyerek...


Ismerőseimnek, akik 16-17 évesen jöttek össze, ez 8 év után jött el ez az idő.

Nekünk 5 év kapcsolat után(de nem ilyen fiatalon jöttünk össze)

Tehát mindenkinél más...

Sztem adott dolgoknak meg kell lennie ezekhez a lépésekhez...persze nem kell, elrugaszkodott dolgokra gondolni, csak amiket soroltam, ezek a házassághoz elengedhetetlenek...

2013. dec. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Én 16 voltam, a férjem pedig 22 mikor összejöttünk. 19 évesen összeházasodtunk, utána összeköltöztünk (saját házba), elkezdtem dolgozni és 22 évesen szültem egy csodaszép babát :)
2013. dec. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Igazából ha 5 éve együtt vagytok, ismeritek a másik rossz szokásait, furcsaságait és még így is szeretitek egymást, akkor egyáltalán nem korai :)

(előző voltam)

2013. dec. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Barátnőm és a férje 17 évesek voltak amikor összejöttek. A lány még a suli alatt terhes lett. Együtt maradtak és megtartották a babát is.


4 év kapcsolat után házasodtak össze, És ma már 10 éve együtt vannak 3 gyerekkel, és a mai napig imádják egymást.:)


Másrészt nálunk, a férjem 22 éves volt amikor összeházasodtunk. Még az előtt jöttünk össze hogy betöltötte volna a 21 et. És nem volt másik barátnője soha.


Szóval ez az élje ki magát is egy hülyeség. Vannak emberek akiknek nincs erre szüksége, hogy másokkal legyen.


Illetve a férjem szokta mondani, hogy azért hogy sok mindent megéljen, kiélje magát...nem kell a fél várossal ágyba bújnia...azt egy nővel is megteheti.


plusz, a házasság nem azt jelenti hogy onnantól kezdve a 4 fal között kell ülni, és nem járhattok el sehová szórakozni meg ilyesmi.


Mi ugyanúgy eljárunk kettesben is, és barátokkal is. Élünk:D


Szerintem ha úgy érzitek ideje, és fizetni is tudjátok azt az esküvőt amit ti akartok, akkor mi a fenére várnátok?


Mi is másfél év után házasodtunk, mert megvolt minden ami kellett, és nem akartunk, és nem is volt mire várni.


Bár hozzátok képest idősebbek voltunk a házasodáskor... 25, és 22.


De később is jöttünk össze... én 24 voltam, a férjem majdnem 21.


27/N

2013. dec. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne az legyen a mérvadó, hogy a külvilág mit mond. Mi van akkor, ha fiatalok vagytok? Semmi. Mint ahogy azzal sem lenne baj, ha 40 évesek lennétek... ha jól érzitek magatokat együtt, szeretitek egymást, stabil a kapcsolatotok, akkor nincs is semmi gond.

Költözzetek össze és, ha tudtok együtt is élni, akkor gondolkoznék el az esküvőn. Nem muszáj azt siettetni, ismerjétek meg egymást lakva is.


Mi is fiatalon jöttünk össze, én 17, párom 21 éves volt, 1 évre rá összeköltöztünk, a 10. évfordulónkon házasodtunk. :) Nem sokára 30 leszek... szóval 13 éve már együtt.

2013. dec. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

írtátok az összeköltözést, azon már vagy 3 éve túl vagyunk :)

2013. dec. 29. 10:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Gondolom már nem aktuális a kérdés, hiszen 3 év eltelt. Azért remélem még együtt vagytok! :)


Viszont ha más is megtalálja a kérdést akkor annak üzenném, hogy sose érdekeljen, hogy ki mit mond vagy gondol. Nem nekik kell, hogy megfeleljen a kapcsolatotok hanem magatoknak. Senki más véleménye nem számít. Ha ti úgy érzitek, hogy eljött az ideje akkor kész, itt az ideje. Természetesen nem a 3 hónapos kapcsolatokra gondolok. Mások tanácsát esetleg meghallgathatjátok, de rajtatok áll, hogy megfogadjátok-e vagy sem.

2016. dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!