Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg létezik ilyen mesés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg létezik ilyen mesés kapcsolat férfi és nő között?

Figyelt kérdés

Szóval minap olvasgattam a nők lapját, konkrétabban egy interjút Ördög Nóra férjével, Nánási Pállal. Végig szuperlativuszokban beszélt a feleségéről, hogy ő a másik fele, maga a csoda, az ő képeivel van kitapétázva a lakás, 5 éves ismerkedtek meg de még SOHA nem veszekedtek, az egész életük olyan mint egy cukros lányregény és Nóra fantasztikus anya és mindenben megaszuper és totál el volt ájulva a pasas. Aztán még aznap facebookon egy ismerős házaspáron akadt meg a szemem, folyton ömlengő sorokat írogatnak egymás képei alá "ő az én kicsi feleségem, csodálatos vagy drágám, nem is tudtam mi az a boldogság csak amikor megismertelek" stb. stb. stb. És több száz ilyen kommmentet írnak egymás üzenőfalára...


Na szóval elméláztam ezen, Jómagam 30-as kétgyerekes családanya vagyok, két szép gyerekünk van és van egy csodás férjem is aki csodás apa is. DE! Mi bizony veszekszünk és bizony nem olyan azért az életünk mint egy szappanopera, igenis vannak gondok, igenis vannak hétköznapi problémáink és bár tudom, hogy a férjem imád engem és én vagyok neki a NŐ, de neki eszébe nem jutna kirakni a képeimet a falra, vagy facebookra ömlengő üzeneteket írni.

Eddig én azt hittem normális házaspár vagyunk, de esküszöm elbizonytalanodtam, hogy lehet akkor mégsem az igazival élek? (persze kis túlzással) Tényleg van ilyen, hogy egy házaspár rózsaszín mámorban úszik, drágám, szerelmem, egyetlen turbékoló galambom, erről szól az egész napjuk? És soha nem veszekednek? Én bizony ilyen kapcsolatot még nem láttam, pedig 30 évesen mentem férjhez, szóval nem kapkodtam el a dolgot, volt már férjem előtt tapasztalatom. De nekem valahogy soha nem jutott ki ezekből a hercegekből fehér lovon. Bár nem is bánom, csak kíváncsi vagyok tényleg létezik ilyen? A ti házasságotok milyen?



2013. dec. 27. 15:15
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal mesésebb az a kapcsolat, ahol egyik fél se érzi szükségét, hogy folyton mások előtt bizonygassa, őt mennyire szeretik.

Volt szerencsém pár percre belelátni egy ilyen általad írt "álompár" életébe, amikor épp azt hitték, nem látja-hallja őket senki (nem hallgatóztam, csak rosszkor érkeztem), hát... akkor tanultam pár új káromkodást, és rájöttem, a nő és a férfi is Oscar-díjat érdemelne az "álompár"-alakításáért.

2013. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Szeritem nem ülsz egész nap se Nánási, se Ördög Nóra szájában, hogy lásd, hogyan működik a házasságuk valójában. Erősen naív vagy azért, ha elhiszed ezt a sok nyáladzást. Mindenkinek vannak problémái, aki azt állítja, hogy soha nem vitatkoznak, az hazudik. Legfelejebb képesek emberi módon megbeszélni és hamar túllépnek rajta.
2013. dec. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Igen, igazad lehet.

De itt van ez az Ördög Nóra sztori. A net és minden tele van az ő csodálatos házasságukkal és csodálatos egymásra találásukkal és csodálatos kislányukkal. Nánási Pál hivatalos honlapján is folyton a feleségéről ömleng. Ugye az ő babájuk lombikbaba és nagyon nagyon nehezen jött össze. A Nóra bevallása szerint is sokat sírt és sokat küszködött mire lett baba. El nem mondja már senki, hogy pl. egy ilyen nem okoz gondot egy házasságban? Hogy ezt a problémát is csettintésre megoldották és soha nem volt vita emaitt?

Mi is lombikoztunk a férjemmel és bizony bizony nagyon próbára tette a kapcsolatunkat, hiába is egy célért küzdöttünk. Főleg én voltam abban az időszakban elviselhetetlen, a kudarcok, a hormonok, szóval na, nem mondja már senki, hogy soha nem veszekedtek...

2013. dec. 27. 15:25
 4/37 A kérdező kommentje:

Ok, ha ezt egy újságíró írja, akkor legyintek rá. De maga Nánási Pál és maga Ördög Nóra mondják (saját internetes blogokon, tv interjúkban), hogy az ő kapcsolatuk mennyire nagyszerű. A Nők Lapját is elég megbízható lapnak tartom ahhoz, hogy elhiggyem, ami le van oda írva az úgy is van. Szóval maga Nánási Pál nyilatkozta, hogy ők 5 év alatt még nem veszekedtek igazán. Én ezt nem hiszem el.

De mint mondtam ismerős házaspár esete is ilyen...

2013. dec. 27. 15:28
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem akarok bunkó lenni, de ne legyél már buta. Ismert személyekről beszélünk, szerinted majd nekiállnak kiteregetni a szennyest? Ők sem sz*rnak rózsaillatút, nem különböznek tőled vagy tőlem, de arra sincs szükségük, hogy a problémáikon csámcsogjon a média. Most boldogok. Történet vége.
2013. dec. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Az nem merült fel benned, hogy egyszerűen itt-ott szépítenek a dolgokon? Nem mindenki igazmondó juhász :)
2013. dec. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Általában pont fordítva szokott ez lenni: Minél jobban mutatják kifelé, hogy mennyire rendben van minden, annál inkább nincs rendben. Jómagam 25 éves vagyok, nem vagyok férjnél. Régebben nekem is egészen más elképzelésem volt a jó párkapcsolatról. Most, hogy ( 4 hónapja) van egy tényleg jó kapcsolatom, mindent átértékeltem. Az a tapasztalatom, az enyém is, és ezt is látom, hogy ahol sosincs vita, ott az egyik félnek, vagy mindkettőnek minden mindegy. Vagy papucs, vagy sz*rik bele. Ez semmiképp sem lehet rendben. Nem az a lényeg, hogy ne vitázzanak, hanem, hogy megfelelően kezeljék a vitákat. Lehet vitázni méltóságteljesen, tiszteletben tartva a másik emberi mivoltát, véleményét, és lehet káromkodva, üvöltözve, ajtót/tányért csapkodva. Ez a nem mindegy. Mi is vitatkozunk, általában kis hülyeségeken, de mindketten félkomolyan vesszük, és rövid idő után akár már el is nevetjük magunkat, mert rájövünk, hogy nem ér annyit az egész, hogy esetleg véletlenül is megbántsuk vele a másikat. Egyébként a mi kapcsolatunknak semmi, de szó szerint semmi nyoma facebook-on, pedig együtt élünk. Frászt kapok az olyanoktól, akik napi szinten közös képeket töltenek fel, meg ömlengenek egymás posztjai alatt. Szóval attól, hogy a férjed nem rakna ki rólad képet a lakásban, vagy nem ömleng a Facebook-on, még minden tökéletesen rendben lehet, a szerelmet, szeretetet nem ebben mérik. De ez csak az én véleményem. :)
2013. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
56%

Mi 10 éve vagyunk együtt, és összesen egy, azaz egy igazán nagy veszekedésünk volt, meg pár kisebb, de azokra már nem is emlékszem, hogy vagy mint voltak. Ezek is a kapcsolatunk elején voltak (elég döcögősen indult a közös életünk, tőlünk független okok miatt), kb. 6-7 éve gyakorlatilag nem volt vitánk.


Nem azt mondom, hogy ez a normális, vagy hogy mindenkinek így kéne, de van ilyen is. A legstrapásabb időszakainkat is sikerült úgy átvészelnünk, hogy nem estünk soha egymásnak. És én is úgy érzem, hogy a párom a másik felem. Oké, nem tapétáztam ki vele a lakást, de ő lenne az első, aki leszedné a képeket. :D

2013. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint csak létezik a valóságban is ilyen kapcsolat kedves utolsó:)


Nálunk azért vannak nagyon nagy viták is, ajtócsapkodás is (anyós ügy, anyagi gondok, gyereknevelési kérdések stb.) Mindketten a férjemmel nagyon fafejek és nagyon makacsak vagyunk. Talán az ilyen mesés kapcsolatokban vagy az egyik fél vagy mindkettő nagyon szelíd, csendes, simulékony. Lehet vehemencia kérdése is, hogy ki milyen ember.

2013. dec. 27. 15:41
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Nánási Pál egy fotós, aki abból él, hogy érzelmeket kavaró fényképeivel reklámozza magát. Ehhez adott egy másik ismert ember, lévén a felesége és hogy teljes legyen a romantika, kiegészül a tökéletes idill a lányukkal. Az emberek, főleg a nők hajlamosak mindent érzelmi alapon szemlélni, így ha meglátnak egy boldog családi fényképet, azonnal a szívükbe zárják az adott személyt, személyeket. Nánási dolga az, hogy a fotóival lenyűgözze az embereket és ehhez tökéletes "eszköz" a családja. Nyilván aki ilyen képeket tesz közzé, nem fogja azt mondani egy újságírónak, hogy "tegnap nagyon összevesztünk", mert rögtön elvesztené a varázsát az egész imidzs, amit magukról felépítettek.


Pár évvel ezelőtt még Rékasiék is mintaházaspárnak számítottak ... a folytatást már mindenki tudja.


Én bármilyen újságot is tartok a kezemben és bárki is ír egy házaspárról, azt mindig félig kétkedve fogadom, mert két ember házasságát igazán csak a két adott ember ismerheti, a többi látszat. Az pedig, hogy a két házastárs miként adja el magát a médiának, ismét csak a felszín.


Ez persze csak az én véleményem.


32/N

2013. dec. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!