Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem nagyon haragszik,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nagyon haragszik, amiért az exem ideiglenesen nem tud gyt-t fizetni. Igaza van? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az exem mindig rendesen fizetett, sőt többet is, mint a hivatalos gyt, a gyerekekkel foglalkozik rendesen, normális a viszonyunk.


Az anyukája rákos, mindenféle kezelést kipróbáltak de nem használt, így most úgy döntött hogy abbahagyja a kezeléseket. Az orvosok szerint úgy 4 hónapja lehet hátra. Az exem fizetés nélküli szabadságot vett ki, hogy vele lehessen. Így 4-6 hónapig nem fog tudni fizetni gyt-t. Ezt én elfogadtam.


A férjem viszont teljesen fel van háborodva, szerinte ha az exem hónapokig akar pihengetni az az ő dolga, de akkor oldja meg közben a gyt-t is.


Mi a véleményetek?


2014. márc. 10. 15:32
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
98%
A gyerektartás amúgy is a GYEREKÉ. Akkor miért háborodott fel a férjed? Ha meg eddig rendesen fizette, sőt többet is, és te elfogadtad,hogy nem tud fizetni egy darabig, akkor felesleges hiszti a férjed részéről.
2014. márc. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
41%
Mi van a bírósági határozatban? Százalékos megállapítás, vagy van pluszban egy minimum összeg, amit ha törik, ha szakad, fizetnie kell?
2014. márc. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
34%

Igaza van az exednek, igen. A tartasdijat fizetni kell. KELL. Konkretan a torvény ugy szól, hogy a kotelezett sajat tartásának rovására is koteles a gyermektartasdijat fizetni. Tehat mindegy, hogy dolgozik, vagy sem, fizetnie kell. Ez a hivatalos oldal.


A masik oldal pedig az, hogy ha megtehetitek es eddig egyebkent nem volt probléma tartasdijjal, akkor hagyni kellene.....

2014. márc. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
17%
Az agyatlan pontozo gép elarulna, hogy mit nem talált hasznosnak a válaszomban? Komolyan érdekelne. 3. voltam.
2014. márc. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
97%
Hmm na igen, jó lenne tudni, hogy ilyenkor a kérdező a jogi oldalra kíváncsi (amit le lett írva...), vagy erkölcsi lelkifröccsöt és empátiát vár...
2014. márc. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
98%
Ha eddig annyival többet fizetett, amivel kalkulálva kijön a maradék 4 hónap, akkor nem 'jogos'. Főleg, ha nem kell emiatt nyomorognotok.
2014. márc. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
84%
Ha többet fizetett az exed eddig, erkölcsileg nem jogos. Smucig a párod???? Vagy pedig Ő ossza be a pénzt és látja, hogy ez az összeg bizony nagyon fog hiányozni???
2014. márc. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi van a határozatban... biztos van valami minimum.


Igazából nem a jogi része érdekel a dolognak.

2014. márc. 10. 16:10
 9/46 anonim ***** válasza:
98%

Mivel a kérdés úgy zárult, "mi a véleményetek", én erre válaszolnék.


Ha a volt férjed jó apa, eddig fizetett erején és a kötelezőn felül is, akkor én hagynám, hadd töltse békében ezt az időt az anyjával. A gyerek ebből csak tanul, mégpedig türelmet, emberséget, szeretetet. Ha nem nyomorogtok emiatt - gondolom, hogy nem, hiszen csak írtad volna -, akkor más lenne a helyzet, hiszen a gyerek érdeke az első, de ha amúgy is már a túlfizetésekkel még szigorúan véve is eleget tett a kötelezettségeknek, én egy rossz szót nem szólnék. Én is kerülhetek még ilyen helyzetbe, hogy a volt páromra szorulok! Dacból, sértődöttségből a jogba kapaszkodva keresztbe tenni a másiknak szerintem totál értelmetlen.

2014. márc. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
97%
Szerint teljesen mindegy, hogy mi a véleményünk, ha a ferjednek nem tetszik az ex elképzelése. Ebből hatalmas vita lesz, egészen biztosan meg fogod kapni a " nekem kell eltartanom a te gyereked" beszólást. Akár válás is lehet a vege.....
2014. márc. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!