Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A nők mért veszik fel sokszor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kraven kérdése:

A nők mért veszik fel sokszor a férfi teljes nevét, és hagyják el teljesen a vezetéknevüket? Pl. Kis Jánosné Mária. Nem érzik, hogy ez csorba az éntudatukon?

Figyelt kérdés

2014. márc. 14. 23:05
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
53%

Ezek általában azok a nők manapság, akiknek egyetlen életcéljuk férjhez menni, és ezt dicsőségként fogják fel. Ennélfogva szeretnék a külvilág felé mindenképpen kimutatni, hogy elérték ezt ezt a célt, és ezzel feljebbvalónak tekintik magukat a hajadon nőtársaiknál.


Leginkább a kevésbé művelt, az élet egyéb területein érvényesülni képtelen rétegben divat ez.


A mai ötvenes réteg meg egy más kérdés, akkoriban ez teljesen átlagos és normális volt, inkább az volt a megdöbbentő, ha valaki nem lett Kis Jánosné.


Egyébként Kis Jánosné Máriák nincsenek, ugyanis emellé a forma mellé nem megengedett még egy keresztnév megtartása sem. Tehát ha utánamondják hogy Mária, az azért van, hogy tudd, hogy egyébként így szólíthatod őket, nemkell Janinénizni. De a hivatalos irataikon nem így szerepel.

2014. márc. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
81%
Én például azért szabadulnék meg a vezetéknevemtől ilyen céllal, mert az "apám" nem jelentett semmit, másfél éves koromban elhagyott. Persze, meg is változtathattam volna, de azt a lehetőséget tényleg csak álcának érezném.
2014. márc. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
45%
Az apád sem te vagy. A lánykori név is ugyanolyan jele egy családhoz tartozásnak.
2014. márc. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
70%

Hát igen. A Kis Jánosné formula igencsak érdekes. Azt megtudjuk, hogy ki a férje, de hogy ő ki, az titok marad.

A férfiak miért nem vehetik fel, hogy Kiss Évafi?

2014. márc. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
48%

"Az apád sem te vagy. A lánykori név is ugyanolyan jele egy családhoz tartozásnak"


Csak az a bökkenő, hogy egyedül nekem van ilyen nevem a családban, mivel az apám családja is kb. olyan nemtörődöm lehetett, mint az, így egyik sem tartotta az én családommal a kapcsolatot. Így sajnos soha nem éreztem magaménak..

2014. márc. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
55%
Oké, de az, hogy valaki felveszi a férje nevét nem egyenlő azzal, hogy Kis Janiné lesz. Szóval ez hogy is jött most a kérdéshez?
2014. márc. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, az én éntudatom nem azon múlik, hogy mi a nevem. (Nem vagyok X Y-né, de ha az lennék, se esne csorba rajta.)
2014. márc. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
35%
Valoban erdekes. De egyre tobben veszik fel a ferjuk vezeteknevet es teszik moge a keresztnevuket. Hat....nem tom. En eleve nem akartam felvenni a ferjem nevet. Nem azert m szegyelnem v hasonlo de van ennekem sajat nevem teljesen jo az. De tudtam h a ferjemnek rosszul esne szoval ....ne es utanna jon a teljes nevem. Hosszabb igy valo igaz de ez egy arany kozeput
2014. márc. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
53%
Én csak a vezetéknevét vettem föl -né nélkül, mellé a keresztnevem. Nem akartam -né lenni, mert az olyan öreges az én fülemnek.
2014. márc. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
60%
Gőzöm nincs ki mért veszi fel, nem látok mások gondolataiba. Én csak azt tudom, hogy én nem venném fel a párom nevét akkor sem ha ő ezt szeretné. Egyszerűen nekem van saját nevem és nincs szükségem másikra.
2014. márc. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!