Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjemnek egyre karcsúbb a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemnek egyre karcsúbb a munkakedve és egyre kövérebb a szabadságvágya. A kortól lehet? Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

44 éves. Nagyon fiatalon nősült, 21 évesen elvett egy nőt, akinek 2 kis gyereke volt. Emiatt onnantól rengeteget dolgozott, hogy eltartsa a családját, volt, hogy 3 munkahelye volt. Kb. 10 év után váltak el, mi ekkor jöttünk össze. Mondhatni, hogy a nulláról kezdtük 13 éve. Remekül sikerült mindenben együttműködnünk, sokat dolgoztunk mindketten, mostanra elértük, amit akartunk. Építettünk egy házat, olyan autóink vannak, ami tökéletesen megfelel nekünk, úgy néz ki, a kis hitelünktől is megszabadulunk nem sokára.... Viszont ettől függetlenül vannak nagyon rossz hónapok, mikor bizony szorosra kell húzni a nadrágszíjat. Férjem vállalkozó, és a bevételétől függ nagyrészt az aktuális anyagi helyzetünk. Én alkalmazottként dolgozom 8 órában, 2 gyerekünk van egyébként.

Férjem 1-2 éve változott meg. Nem velem. Kettőnkkel minden rendben van, jó a kapcsolatunk. Boldognak vallja magát, érzem, hogy szeret minket, család-centrikus. Viszont úgy érzem, felelőtlen lett, néha olyan kamaszos. A múlt hónap egy nagyon nehéz hónap volt, mert rengeteg kiadásunk keletkezett és bevétel nem nagyon volt. A gyerek ebédjét nem is tudtuk befizetni az oviban, ami nem gond, lehet ilyet, hogy kettőt fizetünk egyszerre utólag, de nem szoktunk ilyet. A csökkenő bevételt annak tudom be, hogy ő 1-2 éve rendszeresen naponta van, hogy 2-szer is bezárja a céget és elmegy kávézni, fél órára. Ezen már vitáztunk, azt mondja, ő nem robot, szüksége van szünetre... Tegnap kiakadtam, mert este kibökte, hogy munkaidőben a barátaival elment motorozni. Nem tudom, mi lesz így hosszú távon, de egyre jobban érdeklik a haverok meg a csavargás, mint a munka, holott nem vet fel a pénz minket. Pedig megtehetné, hogy munkaidőn kívül megy rajolni a srácokkal. Én spórolós vagyok, be tudom osztani a pénzt, tehát biztos nem azért van, mert én elherdálom, amit ő megkeres. Viszont magamtól megvonok sok mindent, egyetlen cipőm van, ruhám alig, mert a fizetésem elmegy a kajára, háztartásra, gyerekekre. A férjem ügyfelei felől is egyre többször visszajön olyan vélemény, hogy nem dolgoztatnak már vele, mert nehéz őt elérni és a határidőket nem tartja be, és látják, hogy munkaidőben kávézni jár. Férjem szerint ezeket azok terjesztik, akik irigyek rá, hogy ő ezt megteheti, és hogy így is van éppen elég ügyfele. Szerintetek mi miatt változhatott így meg? Kiégett? Kapuzárási pánik? Esélyes, hogy megértessem vele ezeknek a dolgoknak a következményeit? Vagy lehet, hogy ő gondolja jól, minek gürizni és nem élvezni az életet? Előtte törekvő volt, megbízható. A szüleim is rossz szemmel nézik ezt, igyekeznek nem beleszólni, de olykor hangot adnak a rosszallásuknak, mikor munkaidőben összefutnak vele a városban és látják, hogy lődörög. Akkor én hallgatok tőlük. Csak az írjon, aki tud valami használható tanácsot vagy véleményt írni! A leoltásra, lehülyézésre, megérdemlitek, biztos megcsal, homokos lett, válni akar, elrabolták az UFO-k típusú beszólásokra nincs szükségem! Köszönöm előre is! :)


2014. ápr. 4. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Első olvasatra burnout-nak tűnik. Inkább vegyen vissza a tempóból, mint egy szívroham.

"Építettünk egy házat, olyan autóink vannak, ami tökéletesen megfelel nekünk, úgy néz ki, a kis hitelünktől is megszabadulunk nem sokára"

Akkor ideje élveznetek az életet, a családi költségvetést pedig beszéljétek át. Biztos, hogy lehet faragni a kiadásokon is.

2014. ápr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Hát igen, szerintem is lehet, hogy kezd kicsit "kiégni", és aggasztja hogy öregszik, még most szeretné kicsit élvezni az életet. Az én hasonló korú férjem is egyre rosszabbul viseli a munkát, mondjuk ő alkalmazottként minden nap lehúz 9 órát, nem csodálom, hogy kivan. De csinálja mert nincs más opció, és hát élni kell. Szerintem beszéljétek ezt át, hogy milyen kompromisszumot lehetne kötni a munka és a szabadidő között, mert abban teljesen igaza van, hogy az ember nem azért él hogy csak dolgozzon. Viszont ha el linkeskedi a munkát, lehet hogy le kell húzni a rolót, és utána alkalmazottként lehet dolgozni. Ha el is tud helyezkedni, na az nagyon fog fájni, mert sokkal nehezebb lesz. Több munka, kevesebb pénzért. Szóval arra talán rá lehet venni, hogy mindent tegyen meg az önállósága megtartásáért ami a céget jelenti. És a szabadidő, és pénz elköltése legyen igazságosan megosztva, neked is jár a szabad program, és hogy néha ruhát vegyél.
2014. ápr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Mindkettőtöket meg lehet érteni,mindkettőtöknek szüksége lenne egy kis lazításra.Szerintem szervezhetnétek valamilyen programot kettesben,legyen az akár egy erdei kirándulás.Egy hétvége,amikor csak pihentek,csak ti ketten.Ez nem kerül annyira sokba,és erősíti a kapcsolatotokat.Hiszen a feltöltődésre szükségetek van,a férjednek azért,mert kezd kiégni,és belefáradni a taposómalomba,nekd azért,mert megérdemled mindazért,amiket megteszel a családod érdekében.Egy ilyen program alkalmával tisztázhatnád vele,a hétközbeni szünetekkel kapcsolatban mi a véleményed,és szerinted hogy lenne jobb.
2014. ápr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek! A lepontozó nem én voltam, nem is értem az okát...

Az autóink nem luxuskocsik, meg a ház sem, szóval talán rosszul hangzott, de nem voltak nagyra törő álmaink, csak hogy a gyerekeket normális körülmények között nevelhessük. A hitelt meg úgy sikerül rendezni, hogy örököltem egy hétvégi házat, ha azt eladjuk, akkor abból... Szóval dolgoztunk sokat, de nem hajszoltuk a pénzt eszeveszett módon. Eljárni el szoktunk, amennyire a gyerekektől lehet, mert segítségünk nem nagyon van. A hobbijaira viszont mindig hagyom, hogy szorítson időt. Én is barátnőzök meg ő is sokat van a barátaival. A haverjával dolgozik, úgyhogy eleve jó neki az is. Ezért értem meg nehezen a kiégést. Továbbá sokat költ olyan dolgokra, amit én pénzkidobásnak gondolok. Pl. folyton be akar ülni valahová enni, inni, sütizni... Régebben, amíg ez nem volt szokása, nekem is jobban maradt ruhára pl. Megértem, hogy élvezni akarja az életet, meg a munkája gyümölcsét, de a környezetünkben mindenki megszólja ezek miatt a dolgok miatt, ezért gondoltam, hogy ez talán nem normális. Írtátok, hogy addig akarja élvezni az életet, amíg lehet. Ez igaz lehet! A szülei már nem élnek, talán emiatt gondolja, nehogy lemaradjon valamiről.

2014. ápr. 4. 15:49
 5/5 anonim ***** válasza:

"viszont magamtól megvonok sok mindent, egyetlen cipőm van, ruhám alig"


Na, ez viszont nem jó.

De van 2 (vagy több?) kocsijuk. Nem érzi az ellentmondást?

2014. ápr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!