Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van értelme megbocsájtásnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme megbocsájtásnak, párterápiának, kalandozásnak? Vagy válás?

Figyelt kérdés

30 felett, kisgyerekkel.

Én női oldalról hoztam nulla szexuális tapasztalatot. Neki fizikális problémái vannak (teljes érzéketlenség intim részen, merevebb izmok), szóval a kapcsolat ezen része sosem működött zökkenőmentesen. A sok év alatt derült ki, hogy különbözőbbek vagyunk, mint gondoltuk. Vannak közös pontok, de kevés. Valahogy "projektekben" éltünk, így lekötöttek minket a feladatok. A gyermek sem természetes úton jött össze.

Főleg a születése óta inkább egymás mellett éltünk-gyerekkel kapcsolatos dolgok, rutin, gépezés, mobilozás...

Nekem inkább ismerőseim vannak, mint barátaim, ő az utóbbi időben újakat szerzett, élni kezdett (nem járt el sűrűn, csak tartalmasabb lett az élete).

Aztán úgy 2 hete hagyta lemerülni a gépet és mikor én bekapcsoltam, a szemem elé ugrott a levele, amiben azt ecsetelte, milyen jó volt a továbbképzés helyetti hancúr. Nem borítottam, tudni akartam, mennyire ver át. Sosem kutakodtam a dolgaiban, akkor sem, mikor véletlenül felfedeztem a másik fiókját-rá is kérdeztem anno, de kimagyarázta.

Amit csak lehetett kikutattam. Szexchat, szextárskereső, kamuellenőrzés, hogy utazhasson párszor, élő akció-volt, hogy védekezés nélkül. Úgy 2 éve kezdte. Azért nem tűnt fel, mert munkaidőben intézte a dolgokat, vagy úgy vett ki szabit, hogy nem tudtam. Én kivoltam a gyerekes léttől, őt meg ugye más foglalkoztatta, így egyre jobban eltávolodtunk.

Nem bírtam tovább tartani magam egy ismerős boldog párnál történt látogatás után és teljesen kiborultam, aztán borítottam.

Amit nem értek, hogy nem dobtam ki azonnal. Mondjuk a gyerek nagyon is számít, miatta sem lehet őrjöngeni. Nagyon hiányzik, de valamit eltört bennem. Tudom, hogy én is hibás vagyok, de mielőtt megteszi is tehettünk volna valamit. Plusz beengedi az életünkbe ezeket úgy, hogy ismerősök Fb-on.


Egyelőre elképzelni sem tudom, hogy meg tudnék-e bocsájtani, hiszen aki ilyen szinten semmibe vett és átgázolt rajtam, az nem szerethet. Bár szerinte igen. Azt sem viseltem, hogy azért jött később meló után, mert "beszélgetett" a hölgyikékkel (volt, hogy este is otthon).

Most felmerült olyan megoldás - anyósom javaslatára, én nem beszélhetek erről senkivel, anyám kinyírná, én meg normális kapcsolatot akarok a gyerek miatt- hogy párterápia, közben engem hagyjon kicsit élni, hobbival foglalkozni és akár pasizni, hogy tapasztalhassak, amit ugye előbb kellett volna. Ami gond még ugye, hogy kevés bennünk a közös, őt nem érdeklik annyira az én dolgaim, őt pedig nem tudja mi érdekli, így meg nehéz idomulnom hozzá. Vajon érdemes megpróbálni ezt menteni, vagy találhatunk mindketten társat az élethez? Anyósom szerint kicsi az esély, hogy az ember olyan párt talál, akivel szinte tökéletesen passzol.


2014. ápr. 10. 15:15
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Ami talán furcsa, hogy tapasztalatlan létemre nem tartom prűdnek magam. Ő prostikhoz is járt anno, nem zavart, rég volt. Bár nem tudom, képes lennék-e ilyesmire, de azt is beszéltük korábban, hogy swinger klubba menjünk együtt.


Jó kaotikus, de még az is számít, hogy én apa nélkül nőttem fel és teljesen kiborít a tudat, hogy a gyerekünknek nem lesz normális családja. Amúgy mindkét oldalról mindenki elvált.

2014. ápr. 10. 15:20
 2/26 anonim ***** válasza:
82%
Tátva maradt a szám! Nekünk is van egy két és fél éves kisfiúnk, 7 éve vagyunk együtt. De! Ha ilyen kiderülne, azonnal kidobnám az utcára úgy ahogy van! Meg se fordulna a fejembe, h adjak neki még egy esélyt vagy bármit!
2014. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Esélyt adni mindig kell egyszer legalább. Itt nem csak arról van szó, hogy te adsz esélyt neki, hanem magadnak is.

Döntsd el te mit szeretnél, mennyire szereted, és beszéljétek meg az elvárásokat nyiltan.

Persze hogy rosszul esik és időbe telik ezt feldolgoznod, feledésbe pedig sosem fog merülni. Ha megbocsájtani nem tudsz később sem, akkor ennek nincs értelme.

Értelmes, nyílt beszélgetésre van szükségetek, ki mit miért csinál, hogy érez, mit szeretne.

2014. ápr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Nekem is tátva maradt. :(

El sem tudtam képzelni, hogy képes erre. Magamat sem értem, hogy miért gondolkozom ezen egyáltalán. Fogalmam sincs, túl tudnék-e ezen jutni, bár nem nagyon hiszem. 8 éve vagyunk együtt és ő volt csak nekem, a társam és barátom is. Vagy annak hittem.

Úgy gondolom, én sem vagyok egyszerű eset és rámférne egy dilidoki.

2014. ápr. 10. 15:26
 5/26 anonim ***** válasza:
60%
Nincs ertelme,ez egy kihult,meghalt kapcsolat,minek ezert kuzdeni? Honapokig terapiara jarni,egymas idejet pazarolni! A gyerek miatt biztos nem,ha elhagyod a gyerekednek is jobb lesz,mivel te is boldogabb leszel! Nem fogja latni rajtad a feszultseget,idegeskedest,veszekedeseket,elkeseredettsegedet,turelmesebb leszel. Ugyhogy lepjel mindenkeppen,mert soha nem leszel boldog,es meg fiatal vagy!
2014. ápr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
jézus atya úr isten! és ez a kapcsolat neked jó???
2014. ápr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Ne magadat okold azért, hogy belé csak ennyi gerinc szorult. Általában azt mondom, hogy meg lehet beszélni a félrelépést, ha nincsenek benne érzelmek és csak egyszer történt meg, de ilyen fokú pofátlanságot már nem. Szabályosan jól berendezett, külön élete volt melletted. Ez az ember minden létező módon a földbe döngölt téged. Ne te akarj dilidokihoz menni. Ez olyasmi, amit sosem fogsz tudni megbocsátani neki, jogosan. A gyereknek meg jobb ha külön vannak a szülei, mint ha szar a család. Én tönkrement családban nőttem föl, anyámék együtt maradtak annak ellenére hogy gyűlölték egymást, és hidd el, rosszabb, mintha külön mentek volna.
2014. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy jó. De például sosem veszekedtünk, feszültség nem nagyon volt. Azt hittük, a változás/távolodás az idő és a házasság velejárója.


Nem tudjuk, mi legyen, elsősorban szeretném, ha tisztázná magában, hogy TŐLEM akar-e még valamit, vagy csak a gyerek miatt maradna. Próbálkozik egyébként megérteni, mit tett, miért tette.


Persze, hogy ne legyen olyan egyszerű, a lakás(om) hitelét együtt végtörlesztettük, most közös hitel is van, még 13 évig. Szerintem meg tudnám oldani anyagilag, szerinte nem.

2014. ápr. 10. 15:33
 9/26 anonim ***** válasza:
anyósodra ne hallgass! nem melletted áll.
2014. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Persze, a fia a fontos, de nem utál engem, szeret is.

Ő pedig úgy 25 éve vált el, az ő szemszögéből adja a tanácsot.

2014. ápr. 10. 15:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!