Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tanácsoltok, mit tegyek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tanácsoltok, mit tegyek? Hagyjam el, örökre?

Figyelt kérdés
Próbálom röviden, tömören, bár a mi "drámánk" már 3 hónapja tart. Ex 25 F, én 22 L. Lényeg az, hogy hosszú évekig együtt voltunk, boldogságban, megértésben. Semmiből semmi exem megbeszélés nélkül bejelentette, hogy ez már neki túl lapos, monoton és besokkalt, szakitott. Nem tartott sokáig, pár napra rá sirva hivott fel, hogy hiányzom, elhamarkodta, oldjuk meg. Mikor találkoztunk bevalotta, hogy volt egy egyéjszakás kalandja a munkatársával, amig mi külön voltunk, de ne higyjem azt, hogy ez tudatos volt, nem emiatt szakitott. Ők eddig csak munkahelyi barátok voltak,de a nő mint kiderült belebarodott, de az ex nem táplált felé érzelmeket,csak barátit. Én sok gondolkodás és beszélgetés után belementem, hogy kezdjük újra, mert láttam exen, hogy megbánt mindent és akarja a közös kapcsolatot. Egyedüli feltételem az volt, hogy szakitson meg minden kapcsolatot a lánnyal. Ezt meg is tette, új melóhelyre is került azóta (ezt nem én kértem) Azonban pár napja felhivták a régi munkahelyéről, hogy több,mint valószinü, hogy visszavárják. Ezzel nem volt semmi problémám, mert tudtam, hogy azt a munkahelyet jobban szerette, többet fizet és biztam benne annyira, hogy ott is elkerüli majd a nőt. Tegnap nála voltam és úgy hagyta a gépén a facebookját. Sajnos valami női megérzés, ösztön vagy nem tudom micsoda tört rám és belenéztem az üzeneteibe. Kiderült, hogy szombaton ráirt a lányra, hogy elvileg visszakerül melóba, aztán elkezdtek beszélgetni ki hogy van stb. Levágós volt, hogy a lány még akarna tőle valamit. Én ezek után fogtam a cuccaimat és elrohantam. Tiszta ideg voltam, lekiabáltam, hogy miért néz hülyének. Ő futott utánam, én a fejéhez vágtam mindent, hogy megalázott, eljátszotta a bizalmam, az újrakezdést stb. Kb. fél óráig az utamba állt, azt hajtogatta, hogy ne menjek el, ő szeret nagyon, nem akar elvesziteni, az utca kellős közepén sirt...már azt is mondta, hogy nem megy oda dolgozni, ha ezt szeretném, mert őt nem érdekli a csaj, egyszerüen csak a csaj megkérdezte, hogy hogy van és elkezdtek beszélgetni. Mondtam neki, hogy semmibe vette a kérésem, az érzéseim, mindent. Állitása szerint csak a munka miatt irt rá, hogy majd ne lepődjön meg,ha meglátja bent. Könyörgöm, ezt egy mondattal is el lehetett volna intézni és pont, illetve elmondani neki, hogy ezután sem tart igényt a barátságára, nem pedig adni alá a lovat. Ha nem nézek bele talán sose tudtam volna meg. Azt mondta nekem, hogy egy kis botlás miatt ne legyen vége, eddig nem tartotta vele a kapcsolatot, csak most beszéltek. A végén fogtam magam és felszálltam egy buszra, ő pedig ott maradt a könnyeivel. Azóta irt egy üzenetet este, hogy tényleg nincs már semmi esélye? Most még nagyon zaklatott vagyok, nem tudom mit tegyek. Én nagyon szeretem őt, össze is illünk, jó páros voltunk, de a sunyizás, a hazugság és az, hogy nem gondolt bele abba, hogy ez nekem mennyire fájdalmas ez teljesen kiábránditott. Elszállt minden, mint egy lufi.

2014. ápr. 14. 13:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is felejtős a téma.

Egy kapcsolat igen is ellaposodhat és kihunyhat belőle a szenvedély, és hogy ezt egy párkapcsolatban elkerülje az ember, azért tenni kell.

Ha ő így áll hozzá, hogy ja, most tök unalmas az egész, akkor mi lesz veletek még 5 év után, netán 10 év után? Netán ha már családot is alapítotok? Csak mert uncsi a kapcsolat, akkor ő majd fogja magát és kilép belőle, téged meg otthagy a gyerekkel?

Ez nem így működik. Ha probléma van, azt közösen kell megoldani, megbeszélni, nem elmenekülni, kilépni belőle, vagy ha ő mégis így gondolja, akkor utána nem akarja már visszasírni magát! Akkor élje az életét, legyenek szenvedélyes kapcsolatai, de téged hagyjon békén!

És amúgy ha még le sem írta volna ennek a nőnek, hogy visszakerül esetleg a volt munkahelyére, nyilván észrevette volna a nő, nem? Tehát ezért még üzenetet is kár volt írni.

És igazad van, egy mondattal is le lehetett volna tudni, mégpedig, hogy lehet visszakerülök a munkahelyre, ne lepődj meg rajta, de szeretném, ha azt, ami köztünk volt azt lezártnak tekintetnénk, mert én nem akarok tőled semmit és pont.

Én biztos nem adnék neki ilyen hozzáállással több esélyt.

Mert mi a garancia, hogy ha legközelebb laposnak érzi a kapcsolatot, akkor nem fog újra kilépni belőle? Semmi.

2014. ápr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

NE bocsáss meg egyből hagyjd, hogy küzdjön. Ne alázkodj meg. Ha huzamosabb idő után is úgy látod, hogy veled akar lenni és nem tesz semmi ellenszenveset akkor béküljetek.

(Én nem tudnám megbocsájtani a páromnak ha megcsalna)

2014. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Tapasztalatbol mondom, h sajnos ennek vege. Elhiszem, h szeret, meg tenyleg nem akart semmit. De a bizalmad odalett es ez a legrosszabb. Mert most ha visszakerul a munkahelyere es mondjuk egyszer tovabb kell maradnia es nem tud szolni, mi lesz az elso gondolatod? Na ugye. A bizalom a legfontosabb, mert ha odalesz, benne maradhatsz a kapcsolatban, mert h szereted, de onnantol ketkedes lesz az eleted. Ez az en velemenyem.
2014. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%

Te is jó bolond vagy, hogy visszafogadsz egy olyan retket, aki a szakításotok után egyből szaladt félrekuffantani, utána meg rögtön ment nyekeregni neked, hogy bocsáss meg neki.


Én ott helyben elküldtem volna. Legyen már tartásod! Egy nő sokkal könnyebben össze tud magának szedni egy férfit, mint fordítva.

2014. ápr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen átérzem a helyzeted, hasonló volt velünk is.

Én nem bírtam idegileg a stresszelést. Egy idő után csak azon kattogtam, hogy mikor beszél a nővel. Számomar világos volt, hogy tudat alatt félreérthető jeleket is küldött a nőnek. És ő is a fb miatt bukott le :D

Én elhagytam. Szakítás után pár napig nagyon rosszul voltam, nem ettem nem aludtam.

De eltelt pár nap, visszatért az életkedvem. Inkább keresek olyat akiben bízhatok.

2014. ápr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Én amúgy azt nem értem, hogy ha szeret téged, akkor hogy csalt meg?

Ha én szeretek valakit, akkor nem tudom megcsalni.


Már csak azért is hagynám a francba a gyereket, mert nem komplett, amikor valaki annyira "szeret" egy nőt, hogy képes utánaszaladni az utcán és bőgni neki ott helyben mindenki előtt, közben meg simán megcsalja őt mindenféle bűntudat nélkül.


Szerinted normális az ilyen ember? Mert nekem csak egy sunyi, elvtelen, színészkedő mocsoknak tűnik, aki mindig azt a szerepet játssza, amiből éppen haszna van.

2014. ápr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! Tudom, hogy a bizalom az alapja, ami most 0%...csak egyszerűen nem tudom belátni, hogy ennek vége. Olyan jó volt vele, annyira szeettük egymást...túl gyenge vagyok jelenleg sajnos...erőt kéne vennem magamon és hallgatni a tapasztaltabbakra, csak sajnos mindig a saját fejem után megyek. Elméletileg nem csalt meg, mert már nem voltunk együtt. Persze nagyon fájt, mikor megtudtam, hogy lefeküdtek szakitásunk után, lefogytam, szenvedtem hetekig. 3 hónap kellett, hogy feldolgozzam, ismét bizalmat adtam, errefel ezt kaptam...
2014. ápr. 14. 14:07
 8/20 anonim ***** válasza:
Hű! Nem egyszerű probléma. A legfontosabb hogy ha félreteszed a sértettséget, a megbántottság érzést az mögött valójában mit érzel? Önmagadnak kell csak bevallanod hogy akarod-e Ő-t vagy már nem tudod elképzelni az életet vele. Ha akarod őt, de csakis a hűségesebb énjével akkor jöhet a taktika. Legalább három hétig ne is halljon rólad semmit, vagy ne lásson semmi posztot se közvetlenül se ismerőseiden keresztül. Megérdemli a teljes hírzárlatot. Ha beszélne veled akkor is mondd hogy sietni kell, majd máskor megbeszélitek. Az egésznek az a lényege hogy teljesen kivond a lényed, az energiáid a hétköznapjaiból. Hogy hiányozz, és ezt a hiányt ne tudja pótolni a munkahelyi csaj. Mert ő csak a napi monotonitást tudta kiegészíteni az újdonságával. így a bűntudatát akár rá is vetítheti. Most lesz ideje gondolkodni rajta hogy miket hibázott. Ha eltelt három hét valami semleges helyen valami mondva csinált indokkal, ahonnan neked sietned kell majd tovább. A jelenléted, az illatod ...és minden ami te vagy a három hét után sokkal felértékeltebb lesz számára. De ne maradj vele, csak siese el, ezek után tuti hogy hívni fog és a te feltételeiddel kezdhetitek újra. Fontos hogy érzelmileg teljesen átérezze hogy mit jelent a hiányod , és mit veszthet. Fontos hogy a jövőben kincsként kezeljen. Egyébként nagyon sok munkahelyi kapcsolat alakulásának voltam fül és szemtanúja. A fériak és a nők megnézik kit találnak legvonzóbbnak a munkahelyen. Mindíg a nő hívja fel magára a figyelmet. A nőknek nagyon fontos a tetszeni vágyás, sokan szeretik szebbnek- jobbnak beállítani magukat a férfi társánál. Ha barátok voltak akkor gondolom sokat keresték egymás társaságát és sok bizalmas dolgot is elmondtak egymásnak. A barátodat az úja köré csavarta. Biztos régóta vonzotta a csaj.Sok nőnek munkahelyen az alapszükséglet hogy valaki vonzódjon hozzájuk. Biztos sokat vívódott rajta a barátod hogy megcsaljon-e téged vagy ne. Az azért a javára írható hogy előtte azzal a buta indokkal szakított veled. Sokat gondolkodhatott rajta. Ha másnap rájött hogy hülye volt az is nagyon jó jel. Ha megteheted most utazz el pár hétre valahova, ha nem akkor tarts távolságot tőle. A lényeg hogy érezze hogy milyen rossz az ha neki csak a csaj maradna és nem te. Szorítok nektek!
2014. ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A 8-as vagyok. Elnézést a fogalmazási hibáért. Szóval három hét múlva kezdeményezz te találkozást. Valamit visszaadsz, vagy valami más banális dolog miatt, de max fél óráig tartson. Kedves legyél és lássa rajtad hogy jól érzed magad a bőrödben nélküle is. Ezeket a tippeket ismerőseim tesztelték le anno és többeknek is bevált. A "visszaszerzem az exem" könyvből szerezték a tippeket. Azt mondták hogy az egésznek az az emberi tulajdonság a lényege, hogy az érvek (pl. Együtt töltött idő jelentőssége, stb.) azért nem számítanak, mert az ember mindíg az mellé sorakoztat fel érveket amelyik oldal felé érzelmileg hajlik.Ezáltal arra beszélik rá saját magukat. Tehát érzelmileg kell fölerősödnie a ti közös jövőtök mellett és a csaj ellen, hogy az érveit meghozza. Az első szakításotok is egy napi érzelmi vibrálás játszma volt a munkahelyen. A felfokozott érzelmeihez hozzáigazította az érveit amivel szakított. De azért látszik hogy tisztel téged hogy csak úgy tudta elképzelni, hogy külön ment tőled.
2014. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolonak igaza van abban, h ezt csak te tudod eldonteni. Ezert is irtam oda, h az az en velemenyem es bizony tapasztalatbol irtam. En is hasonlo szitun mentem keresztul, ujrakezdett kapcsolatban. Mindamellett, h szereted es vele kepzel(t)ed a jovot, az a baj, h nem tudod magad ujra szinglikent elkepzelni. Eltunt a jovokep es nehez elore tekinteni, ujrakezdeni az ismrekedest stb.

En vegul nem bantam meg, h vege lett. Hozzateszem masodjara is o szakitott, de vegsosoron en nyertem ezzel.

De az igaz, h az, h mit kellene tenni, vagy mi fer meg bele neked, azt csak te tudhatod. Mi csak annyi reszletet ismerunk, amit megosztottal velunk.

Amugy hasonloan onerzetes vagyok, es szinten mindig a sajat hulye fejem utan megyek. Csak aztan mindig rabacok. :)

2014. ápr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!