Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehet-e 10 ev egyutteles utan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tade kérdése:

Lehet-e 10 ev egyutteles utan ujrakezdeni?

Figyelt kérdés
A problemam egy kicsit osszetett, de megprobalom par sorba osszefoglalni. 10 eve ismertem meg a jelenlegi ferjemet, aki kulfoldi. O inforatikus en muveszeti iskolaba jartam. Kulonbozoek voltunk, masak voltak az erdeki koreink, de szerettuk egymast es nem gondoltunk masra. Ismerkedesunk utan 4 evvel ugyereztem elegem van az ingazasbol, uj eletet akarok kezdeni, de megbeszeltuk es ujrakezdtuk immar az o hazajaban az uj egyuttletet. Eleinte minden szep es jo volt, talaltam munkat nem voltak anayagi gondjaink, o imadott engem teneyeren hordozott (maig igy van)es 2 ev egyutteles utan osszehazasodtunk. De ahogy mult az ido rajottem, hogy ez az egyuttlet nem ugyanaz, mint amilyen az elso szakitas elott volt. Valami megvaltozott bennem. Ugy ereztem vissza akarom kapni a regi eletemet, a felhotlen ejjeli beszelgeteseket a baratokkal, kiallitasra jarast, satorozast, pedig mindenem megvolt, utaztunk, etterembe jartunk, megis ugy erztem, hogy igen boldog vagyok de teljesebb lenne az eletem, ha mindezt egy masik ferfivel tehetnem, aki muveszlelek, mint en. Masik tenyezo viszont a soha nem mulo honvagy, hianyotak a szuleim, barataim a kulturam, hiaba talaltam itt rengeteg baratot, szorakozast. Sokszor elgondolodtam, hogy feladom, elvalok es hazamegyek, de mindig visszafogott valami, hogy itt mindenem megvan, a ferjem imad, szeret, barmit megtenne ertem, mi van ha megbanom. Ma odaig jutottam, hogy depresszios vagyok, nem vagyok boldog se itt nem latom a jovom se otthon, felek hazamenni, mert mi van ha meg jobban megbanom. Ti mit tennetek a helyembe?
2014. ápr. 19. 19:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Mindig elgondolkodom, hogy az en hibam, hogy nem tudok boldog lenni, hogy mindenem megvan megis masra vagyom, vagy egyszeruen csak nagyon kulonbozoek vagyunk es normalis, hogy egy hozzam hasonlo part szeretnek... teljesen kilatastalannak latom a helyzetem
2014. ápr. 19. 19:31
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ideje lenne felnőnöd.

Neked nem elég, hogy a férjed mindent megtesz érted, (lényegében kihasználod őt), hanem valami tökéletes férfiról ábrándozol, aki szintén bálványoz, de mellette még művészlélek is, "mint te". Minek vagy együtt a férjeddel? Szerintem egy ilyen pasi megérdemelné, hogy valaki olyannal legyen, aki tényleg őt akarja. A honvágyad teljes mértékben megértem. Na de egy idő után el kell fogadni, hogy az éjjeli beszélgetések, a sátorozások nem tartanak örökké. Ez az ideális pasi keresése meg baromi éretlen, ne is haragudj.

Váljál el, gyere haza, ha ezt akarod. Szerintem a fejedben belemásztál egy olyan csapdába, amiből nem nagyon tudsz már jól kijönni. Ha elválsz, az lesz a baj, ha maradsz, akkor meg felemészted magad. Szerintem a fejedben rakj előbb rendet, aztán az életedben...

2014. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan vagy a legjobb barátnőmhöz.


Neki azt mondtam, hogy vagy vesz egy mély levegőt, véget vet a jelenlegi kapcsolatának és akkor azt kezdi el csinálni amire vágyik, ahol vágyik erre, akikkel stb....


Vagy pedig elfogadja jelenlegi életét, felfedezi benne az értékes dolgokat és akkor nem néz vissza.


Ugyanígy, ha az első mellett dönt, akkor már nem sóvároghat azon, hogy "mi lett volna ha"...



Ha mindig minden döntésünkön sóvárognánk, hogy "mi lett volna ha" valószínűleg mindent bánnánk.

Amit tehetsz az az, hogy döntessz és utána ELFOGADOD A HELYZETET. Ha nem tudsz elfogadni, egész életedben sóvárogni fogsz valami elérhetetlen miatt....

2014. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia ! :)


Én mindenképpen időt adnék magamnak, mert én úgy gondolom hogy az idő megoldja. Kétlem hogy ezt egyik napról a másikra kéne eldöntsd, lehet ez egy hullámvölgy nálad.

A másik dolog pedig, és nem elszomorítani akarlak, de egyszer mindenki meg kell komolyodjon, meg kell állapodjon (már ha akar féjet, családot).


De miért nem utazol sűrűbben haza ha az anyagiak adottak? Vagy munka nem engedi? Mert éppenséggel megoldható lenne.


Vagy a másik megoldás hogy beszélgess férjeddel, beszéld ezt így meg vele ha lehet (!) és hátha igyekszik majd ő is a kedvedben járni hogy "othon" érezhesd magad.

Meg a komrpomisszumok kötése is fontos egy ilyen helyzetben.


Minden esetre gondold meg, nekem is volt hasonló helyzetem, viszont én egy bő fél év után döntöttem úgy ahogy. Én is ajánlom neked a dolgok alapos átgondolását, nehogy megbánd ! :)


Sok sikert és kitartást és dönts úgy ahogy kell !! :)

2014. ápr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


Megprobalom megmagyarazni egy-ket dolgot.


Szerintem ez nem felnotte valas kerdes, elfogadtam, hogy vele akarok elni, de akarhanyszor hazamentunk latogatoba az utobbi evekben a szuleimhez, osszeszorult a szivem, mert otthon ereztem magam, alig akartam elvalni anyamektol es barataimtol, az indulas napjan, ez az erzes egy ido utan kicsit megingatott az erzeseimben, hogy tenyleg kulfoldon akarok-e elni.


A tobbszoros hazautazast sajnos nem tudom megoldni, tobbek kozott a munkambol kifolyolag, masreszt meg a ferjem elojon azzal, hogy biztos azert akarok ennyiszer hazamenni, mert a szuleim fontosabbak mint o.


Volt mar, hogy osszevesztem vele, mert kijelentette, hogy szerinte felesleges, ha egyszer gyerekunk lesz magyarul tudjon! Azota valtozott a velemenye, de ketelkedem.


Mint mondtam, probaltam boldog lenni, mar elfogadtam, hogy igen ez az amire vagyom, bar neha mart a honvagy, mig egyik naprol a masikra depresszioba estem, jovo hettol pszichiatriai kezeles, probalok pozitiv lenni, hogy 30 evesen elottem az elet, akarhogy dontok, de nem konnyu... neha ugy erzem egy onzo, vesztes vagyok, aki nem becsuli meg azt, amije van....

2014. ápr. 19. 20:05
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet onzo egoistanak tunok, de neha ugy erzem feladtam a kulturamat, a barataimat, hazamat, reszben a szemelyisegemet egy ferfiert, aki mindent megad, de ugyanakkor ugy erzem mar reg nem az vagyok, aki elotte voltam, ezert van az, hogy azon agyalok, hogy tenyleg megeri igy elni-e?.....
2014. ápr. 19. 20:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű: e se nem egoizmus,

se nem más.


Két külön kultúra nem egyezik.


Nagyobb a honvágyad, mint a szereteted.


Ennyi és nem több.

2014. ápr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szerinte felesleges, ha egyszer gyerekunk lesz magyarul tudjon! Azota valtozott a velemenye, de ketelkedem. "


Kedves Kérdező!


Ha mégis együtt maradtok, s gyereketek lesz, akkor a magyr anyanyelvével és az apjának a nyelvével elképesztő lehetőségeket kap!

Valósznű, hogy a férjed végül is erre rájött.


Amúgy majd rajtad múlik, hogy kétnyelvű lesz-e a közös gyermeketek, hiszen veled fogja tölteni a nap legnagyobb részét.


A húgom Írországba ment férjhez. A férje angoltanár.


A közös fiaik az anyjuktól megtanultak magyarul, az apjuktól angolul. Amikor viszont az anyjukkal beszélnek, akkor magyarul beszélnek, amikor az apjukkal, akkor angolul. Miközben tolmácsolnak a két szülő között. :-)


Talán rájött a férjed, hogy milyen különleges és csodálatos ajándékot kapnak majd a gyerekei, ha magyarul is tudni fognak.


Sok sikert nektek, hogy túlessetek a krízisen. Lehet, hogy csak benned játszódik le ez a depresszió.


Tudod-e, hogy vannak, akik Győrben élnek, a szüleik Budapesten, s nem találkoznak többet, mint te és a szüleid, rokonaid, mégsem depressziósak, nem hisztiznek, nem gyártanak maguknak mindenféle lelki traumát? :-)

2014. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolso kommentelo, nagyon szepen koszonom a valaszotad, amugy szlovakiai magyar vagyok, a ferjem azt szeretne, ha a gyerekunk inkabb szlovakul tanulna meg a magyar helyett, de en magyart tartom az anyanyelvemnek es a magyar nyelvet-kulturat szeretnem majd tovabbadni o pedig az olaszt. Amugy a szuleimnek is hianyzok, mindig siras a vege a talalkozasoknak, de valahol beletorodtek, hisz mar a kapcsolatunk elejen tudtak, hogy en leszek, aki koltozik. Nagyon vagynak mar unokara, ugyankkor szomoruak is mert tudjak, hogy keveset lathatjak majd.
2014. ápr. 19. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!