Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férj és feleség között,2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férj és feleség között,2 gyerekkel milyen a közös kassza, hogyan működik?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 27. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
én kapom a gyest és a családit 3 gyerek után. itthon vagyok a kicsivel. én intézem az itthoni vásárlásokat. férjem a pénzkereső ő fizeti a számlákat,hitelt. ha kell valami szólok megvesszük. ennyi
2014. ápr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ugyanúgy működik, mintha nem lenne gyerekük. Közös kassza esetén nem szabad egy pillanatra se felmerüljön, hogy "a multkor is én fizettem a tankolást, ő mikor fogja?"

A legjobb megoldás a közös számla. Mi is azon vagyunk.

2014. ápr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Csak az működhet... Nem?!
2014. ápr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk nincs még meg a baba, e úgy működik,nhogy minden közös, nincs én keresetem, te kereseted,hanem van a mi bevételünk..

Tehát ot egy időszak amikor a férjem nem dolozott, akkor is közös pénz ot, most én vagyok valtasban, most s hozzáférek minden pénzhez ha akarok..

Csak közös kiadások vank.

Amugy nalunk házasság előtt is így működött..

2014. ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon egyszerű. Egy bankszámlánk van, két kártyával. (Ez egyébként is jó, mert így csak egy számla után fizetünk kezelési költséget, számlavezetési díjat stb., ráadásul a beérkező összeg miatt plusz kedvezményeket kapunk.)

Erre érkezik minden, a férjem fizuja, családi adókedvezmény, családi pótlék, az én tgyás-om (később gyed). Minden hó elején készítünk egy nagy vonalú költségvetést (számlák, háztartás, nagyobbnak cipő, ruha, nekünk ruha, kicsinek pelus stb.) Ekkor megtárgyaljuk, milyen lakásfelújítási vagy csere dolog fér bele. (Kertbe virágok, fűmag, festék, új bútor stb.) Beletesszük a plusz dolgokat (születésnap, utazás a nagyszülőkhöz, az plusz tank benzin, autók műszakija).

A férjem kezeli a költségvetést, én nem is szeretek ezzel foglalkozni, ő letöltött egy könyvelőprogit a telefonjára, azzal könnyen nyomon követjük a bevétel-kiadás folyamatát. A táblázatba mindig beírjuk, hogy mikor-hol-mennyit költöttünk. (Ha beugrunk a pékségbe, vagy vesz magának a melóhelyen egy szendvicset, azt nem, ennyire nem aprózzuk el.)

Így minden pénz közös, mindent erről a számláról intézünk, tankolás, bevásárlás, gyerekek dolgai. Ha egyedül megyek vásárolni, akkor is megmondom, hogy kb. mennyit költöttem, hogy nyomon tudjuk követni, mikor, mire költöttünk.

Mióta bevezettük a "könyvelést", látjuk, hogy hogyan állunk, mennyi marad a hó végére.

2014. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
78%
Nálunk ö dolgozik, én itthon vagyok a picivel. Én gyest kapok plussz családit. Mikor megkapja a fizuját, akkor egybe berakja a tárcámba, mivel én vásárolok, én fizetem a számlákat,osztom be a pénzt. ha pénz kell neki, akkor kiveszi belöle, de mindig szol. Nem azért mert engedélyt kér, hanem hogy tudjam hogy mennyi pénz van, ugy tudjam osztani, hogy elég legyen. Sosem szol hogy mit veszek, a gyereknek például nagyon sok mindent veszek mindig, magamnak nagy ritkán, a páromnak is ha kell valami azt mindig hozok neki. Sosem volt ebből vita. Amint vissza tudok menni melozni, már megyek is.
2014. ápr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Közösek a bevételek, közösek a kiadások! Nincs enyém, tied. Hogy miért jó? Ahogy költőnk mondja: "Az enyim, a tied mennyi lármát szűle, Miolta a miénk nevezet elűle."
2014. ápr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én a külön kasszát nem tudom elképzelni.

Nálunk mindig közös volt, gyerekek előtt és után is. Kiszámoltuk mennyi kell számlákra, azt be a bankba a többi marad költeni. Esetleg félrerakni. Gyerekek előtt kaptunk minden fiziből magunknak is arra költeni amire akarunk, nem csak a szükségesre, most ez almarad, de megbeszéljük kinek mire van igénye és megpróbáljuk megoldani.

2014. ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Már házasság előtt közös kasszán voltunk. Férjem nevén van a számla, de két kártyánk van és telje jogú hozzáférésem van minden pénzhez, ill. utaláshoz.

Erre a számlára érkezik a családi pótlék, gyedem, férjem fizetése és minden bevételünk. Én intézek minden számlát, én osztom be a pénzt. Nem számoltat el a férjem. Napi bolti kiadásokat nem szoktam megbeszélni vele. Hó elején nagyjából tudom, hogy milyen számlák jönnek és a maradékot osztom be, ill. próbálok félre tenni belőle.

Nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet házasságon belül külön kasszán lenni.

2014. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Összeköltözésünk pillanatától automatikusan közös kasszán vagyunk. Nálunk ez magától jött természetesen, másként el se tudnám kérdezni.

A közös kassza úgy működik, hogy egy helyre teszi mindenki amit keres, amikor kivesz belőle akkor szól a másiknak. Nem engedély céljából, csak információcsere céljából. Nincs enyém-tied, hanem mienk van. Ennyi.

2014. ápr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!