Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Üdv. A helyzet a következő:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Üdv. A helyzet a következő: páromnak két vezetékneve van, fel szeretném venni, de úgy, hogy az enyém is megmaradjon. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Pl. Párom: Kiss-Tóth Tibor, én pedig Juhász Mária vagyok… Felvehetném például úgy, hogy Kiss-Tóthné Juhász Mária? Vagy egyáltalán ilyen esetben milyen névválasztási lehetőségeim vannak? Egyelőre nem tudom mi legyen… “Csak” Kiss-Tóth Tiborné nem szeretnék lenni…
2014. máj. 8. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

ha naponta annyit kellene aláírnod mint nekem, akkor nem sokat gondolkodnál rajt :)


Kiss-Tóthné Juhász Mária jó ez így

2014. máj. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolj a kis rubrikákra, amibe be kell szorítani a nevedet, és ahol azt kérik, hogy a teljes nevét írja be olvashatóan!:)

Maradhatsz Juhász Mária.

Kiss-Tóth Mária.

És igen, a leginkább optimális a Kiss-Tóthné Juhász Mária. Jelzi, hogy férjezett vagy, és őrzöd becsületes lánynevedet is.

Kicsit hosszú, de ma egyre hosszabb nevek kerülnek az osztálynaplókba: Kerekes-Szögletes Bíborka Beáta.

Mennyivel többet gürizik az ilyen gyermek, míg leírja az adatait.:)

2014. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Max. két vezetékneved és két keresztneved lehet. Tehát úgy ahogy szeretnéd nem veheted fel.
2014. máj. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Hát igen, most jönnek elő azok a gondok, amit a kötőjeles vezetéknév divathóbort okoz.

Felveheted Kiss-Tóthné Juhász Máriaként a neved, csak elfárad a kezed, mire leírod, és sok rubrikába ki se fér majd.

2014. máj. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3as, ne mondj hülyeséget, ha nem vagy képben, ne válaszolj!


Kiss-Tóthné Juhász Mária lehetsz!

2014. máj. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Simán lehetsz Kiss-Tóthné Juhász Mária. Három vezetékneved kötőjellel nem lehet, pl ilyen nem: Kiss-Tóth-Juhász.

Van ismerősöm akinek hasonló a neve, mint amit szeretnél, csak neki a lánykori két tagú, ilyen: Kissné Tóth-Juhász Mária, szóval ez működhet.

2014. máj. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem nem olyan hosszú, gondolom a mindennapokban nem írja ki a teljes nevét. Legalábbis én nem szoktam :) A nagymamám lánykori neve helyből hosszabb, hiába 1 vezeték és 1 keresztnév.
2014. máj. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha kötőjeleset szeretnél, akkor azt is lehet, elvileg úgy, hogy a férjed nevének az egyik tagjához teszed hozzá a saját vezetékneved. Lehetsz Kiss-Juhász Mária, vagy Tóth-Juhász Mária is. :)
2014. máj. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Maradj Juhász Mária. A névváltoztatástól semmi nem változik. A szeretet köt össze. Ha megváltoztatod, az összes iratodat át kell íratni.
2014. máj. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!