Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy lehet ezt a helyzetet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet ezt a helyzetet kezelni? Teljesen tanácstalan vagyok, mi lenne a jó megoldás? Kicsit hosszú, de elolvasnátok, nem tudom mit tegyek.

Figyelt kérdés

Férjemmel és a lányával 6 éve élünk együtt. A kislány 7 éves és olyan 1,5 éves kora óta az anyja egyáltalán nem keresi. Én eleinte próbáltam normálisan közeledni a nő felé, de teljesen elutasító volt velem szemben pedig nem miattam ment tönkre a házasságuk párommal, hanem miatta. Próbáltam rávenni őt is, hogy látogassa sűrűbben a lányát, vigye el néha, páromnak is mondtam, hogy vigye el a nőhöz a gyereket hétvégente, de erre maximum 2 havonta egyszer volt képes a nő akkor is 1 napnál tovább nem volt ott a gyerek, olyankor mindig feldúlta szegény kislány lelkivilágát és megint 1-2 hónapig nem láttuk, de mindenkinek úgy adta elő mintha minta anya lenne. Ennek már vagy 5 éve azóta egyáltalán nem jött, nem kereste a lányát, a lány is pár hónap után elfelejtette, nem kereste.


Tegnap éjszaka elég fura álmom volt. Azt álmodtam, hogy ez a nő meg a az új párja ( sajnos elég agresszív és rosszindulatú cigány mindkettő) megverték a páromat aki kék-zöld foltokkal jött haza. A legszörnyűbb az volt az álmomban, hogy párom kicsit se haragudott a nőre ezért. Sőt...Elmentem a nőhöz, hogy próbáljak vele normálisan beszélni, persze nem sikerült. Párom meg közölte, hogy ő még ezek után is azt a nőt szereti.

Arra ébredtem fel, hogy zokogok és nagyon valósághű volt az egész álom. Volt már 1x, hogy vele álmodtam és kiderült utólag hogy aznap kereste is páromat csak én nem tudtam róla...De nem is ez a lényeg...


....hanem, hogy egy ilyen rossz álom után ma reggel a kislány elkezdte tőlem kérdezgetni, hogy akkor most én vagyok az anyukája, vagy XY? Mondtam neki, hogy XY hasából születtél, de az anyukád én vagyok stb. hirtelen nem tudtam neki mit mondani. Kérdezte, hogy meghalt az anyukája? Erre se tudtam mit mondani hirtelen, mint hogy "nem tudom, én őt nem is ismertem." Mivel engem ismer kiskorától, én vagyok neki az "anyakép", anyák napjára én megyek, én nevelem stb...az éjszakai sokk után, és az 5 év után hogy elkezdett az anyjáról kérdezősködni és olyan rossz volt látni mikor mondta hogy hiányzik neki teljesen kikészített. Gondolom csak maga a tudat hiányzik neki, mert emléke semmi nincs róla azon kívül, hogy emlékszik hogy olyan "sötét" volt a bőre.


Teljesen normális családi életet élünk, nemsokára születik a tesója is akit nagyon vár...viszont tudom, ha ez a nő újra képbe kerül annak jó vége nem lesz. Tudom megint az lenne, hogy 2 havonta elvinné max 1 napra közbe meg beleszólna, hogy mi hogy mit csináljunk a gyerekkel és rászokna megint arra hogy csak páromat húzza le pénzzel, mert régen is ez volt. Ő egy forintot nem adott a lányára, de nekünk megmondta hogy venni kéne a gyereknek új ruhákat, mert azok már kicsik + minden találkozás alkalmával pár ezer forinttal lehúzta páromat.

Évek óta nem jelentkezett szerencsére, de félek ha most képbe kerül arra rámegy a házasságunk és akkor a kislány se maradhat velem és az anyja se fog foglalkozni vele. Viszont nem tudom ilyenkor mi a helyes reakció ha megint elkezdi kérdezgetni az anyát és találkozni akar vele? Legközelebb kicsit összeszedettebben kell reagáljak és el kell most már beszélgetni vele erről a témáról is, mert eddig ez nem foglalkoztatta szerencsére, de most nem tudom mit kellene mondani neki. Bocsi ha hosszúra sikeredett, de segítenétek??


2014. máj. 19. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
5 éve nem érdekli a gyereke és még nem kértétek, hogy vonják meg a szülői felügyeleti jogát? Gyerektartást fizeti? Természetes, hogy érdekli az "anyja" amúgy, de az apuka miért nem beszél vele erről, miért téged kérdez a kislány?
2014. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne agyalj ennyit. Volt egy rossz álmod, azonban ez nem azt jelenti, hogy anyuka ma délután bekopog. A félelmeidet tedd félre, mert teljesen alaptalanok.


A kislánynak meg szerintem csak mondj annyit, ha az anyukájáról kérdez, hogy nem tudom.

Mindenre. Nem neked kell megmagyarázni a miérteket, hiszen tényleg nem tudod.


Mondd el neki, hogy szereted imádod, még sokkal jobban mint az anyja.

2014. máj. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az álmod butaság, azzal egyáltalán ne törődj.

A kislánynak el kell magyarázni, hogy természetesen van egy anyukája is, aki sajnos nagyon elfoglalt, ezért apuval és veled él, akik nagyon szeretitek őt, és ti egy család vagytok. Ennyi. El fogja fogadni, mert kicsi még, és neki minden természetes, amit ti is úgy kezeltek.

A ti felelősségetek, hogy ne valami tragédiaként élje meg a dolgot, hanem simán egy tény: ez van, de ebből neki nem származik hátránya.


Egyébként minket is elhagyott anyukánk, apu nevelt fel, és soha, semmi gondunk nem volt ebből.


28/N

2014. máj. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bizalmasabb velem, mint az apjával ezért kérdez engem és várja tőlem a választ. Pont azért, mert az apját ha kérdezi az vagy letudja annyival, hogy nem tudom vagy kitér a válaszadás alól. De ezt nem lehet a végtelenségig játszani, a gyerek se hülye. Nem fizet egyébként gyerektartást az anyja nem is tudna miből...nem is érdekel az anyagi része a dolgoknak. Az hogy most megint perre menjünk, meg megtiltani neki a láthatást annak sincs értelme, mert így se keresi a lányát, a lány meg attól ugyanúgy kérdezgetni fogja az anyját. Ha azt mondjuk neki, hogy az anyja már nem él azzal hazudunk azért nem jó...ha meg azt hogy messze van, elhagyta apát, stb stb az meg nem elég válasz neki, mert előbb utóbb a következő az lesz hogy nem csak hiányozni fog neki, hanem találkozni is akar majd vele... egyszerűen nem tudom mi a jó megoldás..:(
2014. máj. 19. 09:30
 5/10 A kérdező kommentje:
Az álmomtól csak azért ijedtem meg, mert nem vagyok egy nagy "ezo mumus", de vannak bizonyos álmaim amik eltérnek a többitől, valahogy olyankor érzem hogy figyelnem kell az álmom üzenetére. És elég sűrűn értelmet is nyernek az álmaim, van hogy jó értelemben, van hogy sajnos rossz értelemben. És mivel évek óta eszembe se jutott a nő, éjszaka álmodtam vele, erre jött a lány ma ezzel tőlem teljesen függetlenül ezért ijedtem meg.
2014. máj. 19. 09:34
 6/10 anonim ***** válasza:

Hogyne emlékezne, hiszen írod is, hogy 1-2 havonta egy napokra vele szokott lenni!

Mért hazudsz a kislánynak?

Nem tudom, miért nehéz megválaszolni neki az igazat.

Én nem adnám oda az anyjának egyedül egész napokra ilyen tapasztalatok mellett, de évente többször meglátogatnánk, vagy elhívnánk vendégségbe.

2014. máj. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
"Hogyne emlékezne, hiszen írod is, hogy 1-2 havonta egy napokra vele szokott lenni!" 1,5 éves koráig vitte, de 5 éve kb. már egyáltalán nem jelentkezett, egyszer sem a gyerekért! Az 5 év alatt a lány se nagyon kérdezősködött az anyjáról. Ma volt az első ilyen, hogy hosszabban beszélt/kérdezett róla és most mondta először, hogy hiányzik neki. De emléke mondom hogy nemigazán van az anyjáról, nagyon kicsi volt még akkor.
2014. máj. 19. 11:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kell belemagyarázni semmit, nyilván az iskolában került szóba a dolog, és ezért jutott eszébe.
2014. máj. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Értem, de hát akkor mondd el neki az igazat, és vegyétek fel a fonalat!

Azt is tudni véled, hogy egy cigány férfivel él, ezt honnan tudod akkor, ha 5 éve nem hallottál róla?

Szerintem kell az évi néhány találkozás. Látod, hogy mivel ez elmaradt, a kislány kezdeményezi is a témát.

2014. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Lehet az iskolában került szóba, az itt most lényegtelen hogy jutott eszébe, de akkor is valamit mondani kell rá csak azt nem tudom mit. 5 éve nem kereste a gyereket attól én még tudok róla egy- két dolgot és nem szívesen venném fel vele a kapcsolatot, mert tudom hogy továbbra sem foglalkozna a lányával csak minket idegesítene és kéregetne. Az hogy évi 1x találkozzanak annak meg megint nem látom értemét, hogy mikor már nem emlékszik rá most 7 évesen újra felzaklatni pár alkalommal, aztán lehet megint évekig nem látjuk. Egyszer már nehéz volt elfelejtetni vele, 1,5 évesen folyamatosan sírt, kereste az anyját jó pár hónapig, aztán idővel lenyugodott. Nincs kedvem újra ehhez.
2014. máj. 19. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!