Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha elválnék munkakerülő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elválnék munkakerülő férjemtől köteleznek házastársi tartásra?

Figyelt kérdés

Évek óta várja a jól fizető, szuper munkahelyet, szlogenje minimálbérért nem fog dolgozni.

Közben dolgozott egy kicsit itt egy kicsit ott, de fél évnél tovább sehol, leginkább bejelentetlenül.

Az év nagy részében én tartom el a két gyerekünkkel együtt.

Ma éppen azt mondta, hogy soha egy fillér TB- t nem fog fizetni többé- azaz ha kedve tartja néha dolgozik feketén.


2014. jún. 14. 17:16
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Számtalanszor próbáltam beszélni vele, idegesen felugrik és otthagy, azt mondja válság van nem tud mit ígérni.

Emellett tiszteletlen, köteledő velem, holott nélkülem már éhen halt volna.

2014. jún. 14. 17:20
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Az r van, ha munkaképtelen pl levágta a lábát a vonat meg ilyenek,lustaság miatt nem.
2014. jún. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
1%

Ha ennyire rossz a helyzet,ha nem látod a jövötöket akkor válj el.Gyerektertásra gondolsz vagy asszonytartásra??

Gyermektarás járna.Miután nem dolgozik az államtól kell majd igényelni amit a férjeden behajtanak.....

Asszony tartást felejtsd el!

2014. jún. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem ismerem az erre vonatkozó törvényeket, de nagyon nem tudom elképzelni, hogy egy nőnek a két gyereke mellett az egészséges semmirekellő férjét is el kellene tartania. Elvileg neki kellene gyerektartást fizetnie. Minél hamarabb válj el tőle!
2014. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Asszonytartásra dehogy!!!

A kérdésem arra vonatkozott, hogy nekem kell a későbbiekben válás után fizetnem ha továbbra sem dolgozik.

Szemrebbenés nélkül mondott vissza munkahelyeket amiket intéztem neki , inkább fél évekig várakozik nyugodtan itthon, én maximálisan elkövetek mindent, azért is haragszik, mert van egy szeretett munkahelyem ahol ugyan elfáradok, de szeretem csinálni, állítólag nekem könnyű...

Viszont lassan osszeroppanok a teher alatt, hogy csak magamra számíthatok, úgy érzem kihasználják a türelmemet, jóindulatomat.

2014. jún. 14. 17:32
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

3-as! Szövegértés!


Kérdező! Nem perelhetne! Munkaképtelenségre vonatkozik, nem munkanélküliségre.

2014. jún. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
Semmiképpen nem köteleznének házastársi tartásra ebben az esetben.
2014. jún. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
Mivel férjed nem munkaképtelen, nem köteleznének házastársi tartás fizetésére.
2014. jún. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
Válj el, egy közepes ügyvéddel is megoldható még, hogy nálad legyen a gyerek, és csak te jönnél ki jobban, mivel a férjedet nem kell etetned később. A válság csak kifogás. Minden kifogás, amit mond. Hálisten én _csak_ jártam ilyen pasival. Ugyanezeket a kifogásokat hallgattam. Mge ígéreteket, amik nem váltak valóra.
2014. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Most már lassan 3. éve annak, hogy megszűnt a munkahelye ahol sokáig dolgozott, feladta már nincsenek vágyai, tervei... úgy gondolja talán vegetálni lehet csak minimálbérből így nem sok különbség lenne, pedig nekem hatalmas megkönnyebbülés lenne ha érezném, hogy számíthatok rá és nem csak magamra.

Szerencsémre viszonylag tűrhetően keresek.

Nem adtam mindjárt fel, adtam neki időt bőven, de csak egyre szélsőségesebb a hozzáállása, nem is értem hogy érzi magát férfinek aki így vélekedik.

Szüleim szerint akkor sem lesz jobb ha elvállunk, mert a gyerekekkel kapcsolatos összes feladat rám hárul majd ( oviba, iskolába szállítás stb.).

Gondoltam párterápiára, talán ott ráébred, hogy nem lehet így gondolkodni.

Azt mondja nagyravágyó vagyok, mert szeretnék néha egy családi programot, anyagi biztonságot, neki állítólag jó így is.

Mikor összekerültünk a munkahelye mellett minden nap maszkolt, voltak vágyai, tervei, de mára beletörődött, hogy nem érdemes küzdeni.

Két gyermekünk imádja őt, megkockáztatom, hogy őt választanák válás esetén.

Már megkaptam a gyerekektől, hogy én nem veszek nekik semmit, a férjem megcsinálta, hogy hosszú munkanélküliség utáni első fizetésből szuper kerékpárt vett a gyereknek... Holott lett volna bőven csekk is befizetnivaló.

2014. jún. 14. 18:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!