Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem elköltött 100. 000...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem elköltött 100. 000 Ft-ot egy online játékban, mondván ez a hobbija. Normális ez? Ti mit reagálnátok erre?

Figyelt kérdés

A férjem kapott tavaly karácsonyra ajándékba egy tabletet a szüleimtől, és arra használja, hogy játszik rajta. Ez normális is, mert erre kapta.

Viszont annyira függője lett egy játéknak, hogy folyamatosan fejleszteni akarja magát és a csapatát (valami harcolós játék), és emiatt folyamatosan költ rá. 3 hónap alatt 100.000 Ft ment el erre.


Nem vagyunk szegények, nincs hitelünk, de pont annyit keresünk, hogy a rezsi, ételek, bevásárlás után a hónap végére nullára jövünk ki (jelenleg 1.300 Ft van a számlánkon), így az a plusz havi kb. 30.000 Ft ami erre elmegy nagyon jól jönne.


Ő azt mondja, hogy ez a hobbija, és megéri.

Most is akar venni egy 6.800 Ft-ot upgradet. Kérdeztem, hogy hogy gondolta az 1.300 Ft-ból amink van, erre mondta, hogy akkor vár 1 hetet a fizetésig (10.-én kap mindig fizut).


Normális ez? Hogy tudnám lebeszélni ennyi (felesleges) költekezésről?


2014. jún. 30. 12:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
30%
Mondd meg neki, hogy külön kassza. A számlákat és ennivalót felezitek, és a maradékot arra költi mindenki, amire akarja.
2014. jún. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

...tedd fel a kérdést magadnak: nem lehetséges, hogy a férjed függővé vált? (játékszenvedély is betegség)


Nekem ez már nagyon erősen határeset több okból is:

- nincs semmiféle tartalék, de már hónap végén költené a következő havi keresetét a hobbijára

- nem tölt egy "kicsit" túl sok időt a hobbijával?

- úgy tűnik, nincs sok beleszólásod, ő elhatározta, hogy ez neki kell, ennyibe kerül- ezzel gyakorlatilag elherdálja a közös pénzeteket hó végére, te meg eltűrheted

2014. jún. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális.

A férjed függő lett.

Ebből már egy jó kis utazás is kijött volna . . .

2014. jún. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Külön kassza nem jöhet szóba. Mi mindent mindig megosztunk, és szerintem ez a jó házasság alapja is. Szerintem a külön kassza olyan, mintha lakótársak lennénk, nem egy pár.
2014. jún. 30. 12:52
 5/28 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, most is csak lakótársak vagytok...


Ha nem akarsz külön kasszát, akkor keress jobb állást, hogy a férjed többet tudjon elszerencsejátékozni! :D

2014. jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
97%
Vedd el a tablettát, meg azokat a kütyüket amin lehet játszani azzal de ez nem NORMÁLIS mondd meg neki vagy játék vagy nő én ezt mondanám neki lány létemre :DD
2014. jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha van miből az embernek a hobbijára költeni, akár nagyobb összeget is, akkor gond nincs, de mivel nektek nincs miből és a háztartás bánja, ha ő mégis erre költ, így igen, itt probléma. Elvégre gondoljon bele a férjed, ha te meg minden hónapban 30 000-et elköltenél ruhára, meg cipőre és nem azért, mert kell, hanem mert úgy van kedved, akkor lehet még 0-ra sem jönnétek ki, hanem konkrétan nem lenne miből ilyen-olyan közüzemi számlát befizetni.

Mert mindenkinek joga van a saját keresetét arra elkölteni, amire akarja, csak ha ő nem egyedül él, hanem valaki mással és a háztartást közösen látják el anyagi szempontból, akkor tán, ha valamire nem futja, ami nem létszükséglet, akkor azt lehetne nélkülözni is.

Szóval üljetek le és beszéljétek meg.

Vagy amit az egyik válaszoló írt, hogy külön kassza, a közös dolgokat felezitek és kinek ami marad, azt arra költi, amire akarja. Ha marad neki annyi, hogy játsszon, akkor játsszon, de ha nem marad, akkor meg így járt.

2014. jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
89%
Tabletját*
2014. jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a külön kasszával tudnád csak észhez téríteni. Sőt jobbat mondok:


Számlákat közösen fizessétek, ennivalót mindenki vegyen a sajátjából. Ha elkölti, a hó végén üres kiflit rágcsál, te pedig eheted a gesztenyés pulykasültet :)


Hogy tudnád lebeszélni? Eddig se hallgatott rád....

2014. jún. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

"Külön kassza nem jöhet szóba. Mi mindent mindig megosztunk, és szerintem ez a jó házasság alapja is. Szerintem a külön kassza olyan, mintha lakótársak lennénk, nem egy pár."

Igen ám, de ez ott működik drága kérdező, ahol a férj nem ver el 100 000 Ft-ot a semmire úgy, hogy a feleségnek ez nem tetszik, mert nincs miből elverni vagy más létszükséglet látja kárát annak, ha elveri...

És amúgy meg ne gyere itt a jó házassággal, ugyanis egy olyan házasságban, ahol egy ilyen fontos dolgot nem tudnak megbeszélni, megoldani, akkor ott nem biztos, hogy olyan nagyon tökéletes házasságról beszélünk.

Nálunk is a férjemmel közös kassza van, de megbeszéljük, hogy mire tudunk és mire nem tudunk költeni. Mindkettőnknek vannak vágyai, ami kicsit nagyobb anyagit tételt jelentenek, akár hobbi szinten, de ha nincs rávaló, nem vesszük meg. Ha van rávaló, mert összejött rá és másra nem kell, akkor megvesszük. Na, így van értelme a közös kasszának.

De nyugodtan legyetek így tovább is, csak amikor már a férjednek fontosabb lesz a játék, mint az, hogy te eszel vagy veszel-e mosóport, vagy be lesz-e éppen fizetve a villanyszámla, vagy télen a gázszámla, akkor majd rájössz...

2014. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!