Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közös élet kezdetekor közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös élet kezdetekor közös fizetni valókat hogyan egyeztek meg?

Figyelt kérdés
Párommal összeköltöztünk, ő lakásába, az én két gyerekemmel.neki dupla jövedelme van mint nekem, nekem vannak hiteleim.tapasztalatokat kérnék,hogyan és ki mit fizet? Élelem stb, Köszönöm előre is!

2014. aug. 13. 09:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%
Hat neked mindenkeppen fizetned kell a sajat hiteleidet, a gyerekeid kiadasait es a rezsi 3/4 reszet.
2014. aug. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is az elsővel értek egyet, ő annyival hozzájárul a gyereknevelésedhez, hogy nem kell tovább albérletet fizetni és többet biztos nem várnék el.
2014. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Nálunk férjem sokkal többet keres, mint én. Mikor összeházasodtunk, megbeszéltük, hogy lesz egy új közös számlánk, erre mindenki átutalja a fizetése 90%-át, ebből fogjuk a közös kiadásokat fizetni (rezsi, utazás, kocsi) és ebből teszünk félre. A maradék 10%-ból fedezzük azokat a dolgokat, amikre külön van szükségünk, pl. ruhák, könyvek, hobbi. Persze van néha kivétel egy-egy nagyobb tételnél, pl. a biciklimet a közösből fizettük, szóval ez sincs szigorúan kőbe vésve.


Az alapelképzelés az, hogy azért legyen érezhető különbség a saját magunkra költhető pénzben, ha már az egyikünk többet hoz a házhoz. A hiteleket mondjuk nem tudom, hogy lehetne intézni, ha eég rá a kereseted, akkor én abból fedezném, hiszen azt még te vetted fel, de nem tudom, ilyen esetben mi a jó megoldás.

2014. aug. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

Hàt ez azèrt nagyban függ attòl miòta vagytok együtt ès milyen komoly a kapcsolatotok.


Kezdetnek ùgy indìtanèk, ahogy az 1. ìrta, tehàt külön kasszàn, aztàn majd alakul. Ne vàrd, hogy összeköltözès utàn csak mert jobb a fizetèse, majd a te hiteledet kifizeti...

2014. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem bonyolult, csak megbeszélés kérdése az egész.

Ha megbeszéltétek, hogy közös kasszán lesztek, akkor te és a párod is bedobjátok az összes pénzeteket a közösbe, és abból fizettek mindent. Hitelt, rezsit, kaját etc.


Ha külön kasszán vagytok, akkor a rezsit elosztjátok részarányosan, és ki-ki fizeti a saját részét. A hitel ami a tied, azt csak te fizeted. A gyerekeid ellátását csak te fizeted.


Ti ezt nem beszéltétek meg? Kommunikáltok egymással?

2014. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

3!

Teljesen mas a te eseted, mint a kerdezoe.

2014. aug. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekünk a férjemmel az első másodperctől közös kassza van, mióta együtt élünk. De így, hogy neked van két gyereked, vannak hiteleid, nem ilyen egyszerű. Legalábbis én nem várnám azt rögtön az elejétől, hogy hozzájárul a másik a gyerekeim eltartásához, és fizeti a hiteleimet. Ha már egy ideje együtt laktok, lehet osztozni ezen a téren is. Nekünk könnyebb volt, mert úgymond mindketten nullán álltunk összeköltözéskor, se gyerek, se hitel, két kb. egyforma fizetés. Annyi volt a különbség, hogy nekem volt saját lakásom, abban élünk.

26N

2014. aug. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%
Ez az egész különkasszázás addig jó amíg mindenre van pénz. Nem adnál a párodnak, ha nem tudna enni adni a gyerekének, mert külön kassza van, bocs? Amíg mindenre jut, és lehet játszani hogy ennyit ide teszek annyit oda, addig rendben, de a közös szekeret közösen kell tolni. Az is zép kapcsolat lehet amiben az egyik fél mindenét elkölti az alapvető szükségleteire, a másik csak a bevétele felét, ő él mint Marci hevesen, a másik meg senyved. Az nem is kapcsolat, csak egymás mellett él két ember.
2014. aug. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
73%
De az se, utolso, ha anyuka a hozott ket gyerekkel elvárja, hogy az uj partner eltartsa őket.
2014. aug. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Mivel eddig is ilyen kiadásaid voltak, gondolom, tudtad fizetni. Most még egy albérleti díjjal több is marad a zsebedbe. Ha összedobjátok az egészet, akkor is ugyan annyit fogsz költeni, mint eddig, amit a fizud fedezett is, így nem a pasi tartana el.

Egyszerűbb egy helyről mindent, mint mindig számolgatni.

2014. aug. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!