Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan kezelitek passzív-agres...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezelitek passzív-agresszív személyiségzavaros férjeteket?

Figyelt kérdés

Amikor megismertem, azt hittem jó lesz,nagyon türelmes vagyok/voltam vele. Akkor még nem tudtam megmagyarázni, hogy mi a baj de most mindketten rájöttünk, hogy ez van, természetesen engem jobban zavar bár őt is - nincsenek barátai, nem halad előre, nincs motivációja, nem boldog.

Szeptembertől muszáj lesz terápiára menni, eddig párterápiára jártunk, most viszont ő megy egyedül. Van valakinek velük tapasztalata?


2014. aug. 19. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
A párterápia nem használt? Nem adtak konkrét tanácsokat? Mi is voltunk az exemmel és nekünk a közös terapeutákon kívül mindkettőnknek volt külön pszichológusa is, akik rengeteget segítettek. Bár nálunk a válás volt a tét és nem a személyiségzavar.
2014. aug. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez szerintem a legkeményebb viselkedés, ami csak létezik. Már csak azért is, mert nagyon kiszámíthatatlan.

Jó lenne, ha lassanként vinnéd szakemberhez, de előtte még barátokat olykor-olykor felkeresni, akár csak ünnepnapokon is, ha annyira nem barátkozó típus.

Nagyon lassan, de mégis ki kell szakítanod ebből a stílusából, mert ha rengeteg mindent magába folyt, lassan szellemileg meg fog betegedni és még nehezebb lesz.

2014. aug. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Minden esetben uralkodj magadon és csakis szépen beszélj vele, mert másképpen még makacsabb lesz. Ha jól összehaverkodtok, akkor lassan élményeket is fog majd neked mesélni, stb.
2014. aug. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Folyamatosan visszafogom magam, ez is volt a baj. Mi is a válás miatt jártunk mert el is költözött egy ideig, szét akart menni.

Őszintén nagyon jó volt, míg külön voltunk, megkönnyebbültem, nem volt annyi nyomás rajtam és nem volt a mindennapi szapulás, hogy semmi sem jó... fú, nem akarok panaszkodni.

A kisfiunk miatt amikor vissza akart jönni azt mondtam, próbáljuk meg, de nagyon nagyon nehéz.

2014. aug. 20. 13:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Barátkozó típus, de senki nem bírják sajnos az emberek.
2014. aug. 20. 13:51
 6/7 anonim válasza:
65%
Előre kérek szépen mindenkit, hogy ne pontozzon le! A passzív-agresszív viselkedésmódnak (véletlenül sem személyiségzavar) az a legfőbb ismérve, hogy az egy reakció. Támadásra reagál az ember passzívan, agersszíven, humorosan, passzív-agresszíven, sőt, néha egyáltalán nem. Én szoktam passzív-agresszív lenni, akkor kényszerülök rá, amikor az engem ingerlő partner nem veszi a lapot sorrendben a kedves figyelemfelkeltésre, a szarkazmusra, a kerek perec nemet mondásra és az agresszióra sem. A passzív-agresszív viselkedés sajnos nem az alanyt minősíti, hanem az "áldozatot". Rokona annak, amikor a gyerek hazudik, mint a vízfolyás, és a szülő panaszkodik az ismerősöknek, hogy milyen hazudós gyereke van, pedig pont a szülő kényszeríti rá a gyereket, hogy hazudjon, különben világvége van. Tessék kicsit elgondolkozni!
2014. aug. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nincs igazad, nem erről szól, ez kifejezetten egy személyiségzavar, kérlek, hogy olvass utána mielőtt kommentelsz. Ez nem egyfajta reakció, hanem huzamosabb viselkedésváltozás.
2015. máj. 14. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!