Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjetek vagy párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjetek vagy párotok szokott nektek ilyet mondani? Anyám így vagy úgy.

Figyelt kérdés

A férjetek vagy párotok szokott nektek olyanokat mondani, hogy anyám ezt így szokta főzni?

Azért érdekel, mert tegnap este vacsorára voltunk meghívva. Az, ami ott történt nem semmi.

Szegény háziasszony készült sok mindennel. Volt, ami finom volt és volt, ami nem. (de hát ez is egyéni ízlés, hogy kinek mi finom.)

A történet röviden annyi, hogy 10 en voltunk. A férj minden ételnél megjegyezte szegény asszonynak, hogy anyám ezt így szokta, anyám így csinálja ez + az kellett volna bele. Nekem nagyon ciki, volt, de szerintem a többieknek. is. Láttam szegény csajon ,hogy nem sok kell hozzá sírva fakadjon.

Az én férjem ilyet soha nem csinálna, hogy mások előtt ilyen helyzetbe hozzon.

Hétköznap sem tesz ilyet.

Mondjuk, lehet, hogy velem van a baj, mert mikor összeházasodtunk mondtam neki, hogy nincs olyan, hogy az én anyám vagy a te anyád így szokta főzni az ételt. Mi vagyunk ketten és olyan van, hogy mi így szoktuk.


2014. szept. 28. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem, ez elég tapló dolog volt a férjtől. Az én párom itthon szerencsére csak azt jegyzi meg, hogy jobban főzök, mint az anyja vagy nagyanyja, ami jól is esik, viszont ha vendégsége megyünk, inkább tartja a száját, mint sértő dolgot mondjon. Ez alapvető udvariasság szerintem. Az, hogy pont a férj alázza le a feleséget, nagyon nagyon durva. Bár gondolom ez náluk mindennapos, nem értem, a nő miért nem borította még a fejére a vacsorát egyszer sem..
2014. szept. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azzal nem lenne bajom ha NÉHA megjegyzi a férjem, hogy az anyja valamit máshogy (vagy konkrétan hogy) készít (feltéve, ha nem az jön le ebböl, hogy amit én csináltam, az rossz) - és idönként esetleg úgy IS megfözném a változatosság kedvéért. (Erre több példa is volt már)


Ha FOLYAMATOSAN ezzel jönne, akkor vagy enne az anyjánál (természetesen akkor nem is élnék vele), vagy föz ö úgy, ahogy neki tetszik.


Ha viszont MÁSOK ELÖTT tenne ilyet, akkor igen hamar ex lenne belöle. (A párom az esetleg nem optimálisan sikerült ételt vendégek elött biztos megpróbálná "menteni", hogy érdekes ez az új füszerezés)


Az olyan viselkedés, amit írtál, a legnagyobb fokú bunkóság.

2014. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a faszi tudja, mi kell bele, meg hogy kell jobban, főzzön ő.
2014. szept. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sajnálni a nőt, tudta, kivel fog összeházasodni. Egye, amit főzött.


Nálunk is van, de imádkozok, hogy anyjának ne mondja, mert megöl.

- tócsni > anyáék ezt sokkal olajosabban csinálják

- palacsinta > anyáméké szárazabb...

Nagyon sokszor jegyzi meg, hogy én kevesebb olajat használok - aminek örül, mert nem szereti.


Engem is kiegészít - fűszerezésben, főleg -, de nem hozza fel, hogy otthon mit-hogyan főztek.

Monjuk már 12 éve külön lakik, rengeteget főzött magára, van kialakult ízlése.

2014. szept. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer megjegyezte a férjem, hogy a nagybátyjának a felesége főzőleckéket vett a mamától, hogy tudja, mit hogyan szeret a férje. Meg néha egy-két ételnél megjegyzi, hogy anyukája másképp fűszerezi.

Szóval van egy kis lista pár ételről, amit meg kell tanulnom másképp főzni:)

Egyébként ezen nem sértődök meg. Ha mások előtt kritizálna, azt viszont nem tűrném. Az említett csaj helyében a második-harmadik nyilvános kritika után megmondtam volna a férjnek, hogy ha nem tetszik, legközelebb hívja ide anyukát főzni. Nem muszáj tűrni a folyamatos szapulást.

2014. szept. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gondolom a kritizálás közben jól bezabált.

Az asszonyka helyében azt mondtam volna,hogy nem kell itthon enned.Mehetsz az anyukádhoz vacsorázni,tárt karokkal vár.

Ha nagyon ideges lettem volna,lehet,hogy a szavakat kicifráztam volna.

2014. szept. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szokta mondani, hogy milyen volt, amit az anyja csinált, és, hogy próbáljam olyanra. De azt nem tudja, hogy mit csinált vele az anyja, hogy olyan lett, amilyen. Sajnos megkérdezni tőle már nem lehet.
2014. szept. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem szokott. Ronda dolog az összehasonlítás.

A feleség helyében valami ilyesmit mondtam volna: az apám jobban vágja a füvet, mint te. Pisti tovább bírta, mint te.

2014. szept. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem történt még nálunk olyan, hogy a férjem valamit leszólt volna a konyhába vagy a háztartásba. Nem beszéltünk ilyesmit meg soha, automatikusan alakult ki a mi szokásunk, a mi ízlésünk.

Az illető férfinek valószínűleg nem sikerült teljesen az elszakadás. Vagy tejelválasztás? :)

2014. szept. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!