Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg megalázó, hogy én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg megalázó, hogy én osztom be a férjem fizetését is? Hogyan jussunk közös nevezőre?

Figyelt kérdés

7 hónapig munkanélküli volt. A szüleim segítsége nélkül nem is boldogultunk volna, de még így is elmaradtunk néhány dologgal (a férjem hiteleivel, ismerőseitől is kért kölcsön).

Most 2. hónapja van megint munkája nem is rossz fizetéssel. Én még itthon vagyok a gyerekekkel. A pénzeket én kezelem és próbálom a lehető leghatékonyabb módon behozni a lemaradásunkat, de ő a hétvégén beolvasott nekem, hogy mennyire megalázom azzal, hogy én kezelem az ő pénzét is és csak "zsebpénzt" kap (szombaton nem tudtam neki haveri sörözésre pénzt adni). Az a baj, hogy ő nem tudja beosztani a pénzt, mert ami hirtelen eszébe jut azt megveszi és csak utána fogja a fejét, hogy jajj, elfogyott... Akkor pedig az én feladatom, hogy megmentsem a helyzetet.


2014. szept. 29. 09:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, egyik sem jó. Nem jó, hogy zsebpénzt kap a fizetéséből, és az sem, hogy nem tudja beosztani. Valahogy meg kéne tudni beszélni, hogy milyen megoldási javaslata van arra az esetre, ha valamire pénz kell, és két kiadás (mondjuk egy sörözés meg egy számla befizetés) kizárja egymást. Mert az ideális az volna, ha ezt tudná ő csinálni.
2014. szept. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ha hitellel a nyakan sorozgetni akar elmaszkalni, akkor mindketten jobban jartok ha te osztod be a penzt.


2. honapja van meloja, joesellyel tehat meg probaido, mindenesetre meg nem elegge stabilhelyzet. Talan fel kene vetni neki, hogy mielott elkezd dajdajozni, gondoljon arra, milyen volt felevig nyomorogni mert nem volt tartalekotok.

2014. szept. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a sörözésről szólt nem a pénzbeosztásról. Szerintem csak az nem tetszett neki, hogy a haverok előtt kellemetlen a dolog.

Beszéljétek át.

2014. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Mi lenne ha valami női fondorlathoz folyamodnál, és úgy csinálnál, mintha az ő döntése lenne?

Vannak ilyen pasik, h nem képesek bánni a pénzzel, és ha túl akartok élni, muszáj a nő irányítson. Ez bántja nagyon a méltóságát, de hát ha nem képes, akkor mi a megoldás? Nyöszörög, h jajj de megalázó, de akkor hogy másképp oldaná meg? Elvásárolgatja hó elején a fizetését szükségtelen dolgokra, a hó végén meg vasajkenyéren él a fejlődésben lévő kisgyereke?

Én lehet leültetném, h akkor tervezze ő meg a köv havi kiadásaitokat. Hátha ügyesebb...

2014. szept. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk is én osztom be a fizetését,de ebből sosem csinált gondot,hisz én fizetem a csekkeket,vásárolok a boltban,jobban tudom mire mennyi kell.


Én a volt férjemmel csináltam azt meg(sajna sosem volt egy matek zseni),hogy 1 hónapig Ő osztotta be a pénzt,mert neki is az volt a gondja,hogy felnőtt dolgozó ember,és nem tud magára költeni annyit amennyit szeretne.Szóval kipróbáltuk,hogy nála a pénz,Ő adott csekkekre,boltra,rezsire,hitelekre,pelenkára,szóval mindenre..csúnyán megbukott ezen a próbán,idő előtt fogyott el a pénz,visszaálltunk a régi rendszerre,és tényleg soha többet nem mondogatta a magáét.

2014. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nem normális semmilyen szempontból, ha az egyik fél ráerőlteti az akaratát a másikra, és uralkodik...


Ezt meg kell beszélnetek. Abban igazad van, hogy most spórolnotok kell, de azért egy sörözés a haverokkal nehogy ne férjen már bele a saját fizetéséből. Neked sem szabad túlzásokba esned.

2014. szept. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Én is ki lennék akadva, ha a páromtól "zsebpénzt" kapnék, és nem adna, ha el akarnék menni a barátaimmal... (Mondjuk látom én, hogy egyesek mennyit "elszórnak" egy este alatt, és a gondolattól is kiver a víz, de ha csak 1-2 sörről lett volna szó...)


Nyilván örül, hogy végre van munkája, és persze "ki akarja élvezni". Hosszú távon is az lenne a legjobb megoldás, ha megtanítanád neki beosztani a pénzt (ha már eddig nem tanították meg neki). Vond bele a döntésekbe, hogy ő is lássa, miből kell gazdálkodni, mi az, amit mindenképp ki kell fizetni (és mikor) és mi az, ami "marad"...

2014. szept. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%
No vagyok de azt mondom hogy ez tiszta elnyomas. A kiadasokat meg kell beszelni de en kiakadnek egy cseppet ha zsebpenzt kellene kernem abbol a penzbol amiert en dolgozom meg. Turelmes egy ferjed van.
2014. szept. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Meg kell egyezni, A pasik utálják, de nincs mese, le kell ülni, és megmutatni neki, hogy ez a kiadás, ez a bevétel, ezt kell behozni. Amíg nem látja, addig nem fogja elhinni, hogy mire mennyi pénz megy el. Anno rákényszerítettem erre páromat, rettentően húzta a száját, hogy ezzel foglalkozni kell, de azóta valahogy nem kérdőjelezi meg, mire is megy a kosztpénz, mert LÁTJA, inkább még neki kell néha visszafognia, mert nekem mániám a kajakészletezés (csóró évek hozadéka). Számok, tények. És pedig nálunk ő a főkereső, mert én még tanulok, alig-alig van bevételem, és nagyon be kell osztani, hogy jó legyen hóvégén is, vagy legalábbis ne rossz.

Meg kell beszélni, hogy eddig és eddig sajnos nem telik a szórakozásra, nem jut rá annyi, de ha behoztátok a lemaradást ez lazulni fog.

2014. szept. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Az a legjobb ha mindent ketten csináltok, együtt beszélitek meg és együtt döntitek el mire mennyit költötök. Akkor nem lesz sértődés.

Ja, és csak azért mert családban éltek és vannak gyerekek még nem kell lemondani az élet élvezetéről. Ilyet még életemben nem hallottam, hogy egy férfi nem kap pénzt sörözésre! Sörről beszélünk (kb. 400 Ft egy fél liter sörözőben, boltban 200) nem arról hogy földkörüli utazásra készül. Azért ne ess a ló másik oldalára mert könnyen egyedül találod magad.

2014. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!