Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek miért van annyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért van annyi válás manapság? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

Azoktól hallottam, akik már 30-40 éve házasok, hogy:

Szerintük manapság a házaspárok ha van egy kis probléma, akkor a legegyszerűbb elválni, nem hogy megbeszélni, meg hogy már nem vállalnak akkora felelősséget a párok egymás iránt, meg nem úgy tisztelik egymást stb.


Ti hogyan látjátok ezt? Esetleg a Ti környezetetekben hogy van ez?



2014. okt. 2. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Régen is volt aki 3-4-szer is házasodott, meg elvált, meg voltak felelőtlenek akik fiatalon azt hitték ez jó buli és kiderült hogy nem.


Az lehet hogy elősegíti a dolgokat viszont, hogy régebben erősebb volt a "család" mint jelkép, mindenkibe azt sulykolták hogy a család mindenek felett.


Régen se volt jobb, csak nem elváltak, hanem együtt éltek gyűlöletben, ezt adták tovább a gyerekeiknek, vagy ebben nőtt fel a gyerek, az se jobb.

2014. okt. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Régen nem lehetett válni: először törvény, utána társadalom és az anyagi fenntartás kényszerítette az embereket az együtt maradásra. Ma ez már nincs így.

Ezen felül mások az elvárások is. Régen kevesebben voltak azok akik tökéletes feleséget/férjet akartak. Ma sokan azt képzelik, hogy nekik minden automatikusan jár a párkapcsolaton belül is.

2014. okt. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Már 100x volt ez a kérdés, olvasd el a régebbi fórumokat erről...
2014. okt. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Az, hogy egyre inkabb eloterbe kerul az egoizmus es az onzes, nemcsak a tarsadalmon, de mar a csaladon belul is. Sajnos.


Mindenki a hetedik mennyorszagban akarja magat erezni, es egyre kevesbe hajlandoak aldozatot hozni a masikert, a csaladert, a tobbiekert.

2014. okt. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Annyira egyszerű: régen a válás szégyen, sőt szinte elképzelhetetlen volt, ma már nem az.
2014. okt. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

ma 17:04-es válaszolónak sajnos igaza van.Nem is tudom miért lett le pontozva...

Nem vagyok maradi,de igaz minden szó.Én is így gondolom.Sajnos manapság az emberekben ez van nevelve.Elég bekapcsolni a tv-t,ömlik a sok mocsok a tv-ből.Én nem nézem,de néha ha valaki nézi a családból,elég csak belehallgatni az édes élet nevű csodás sorozatban.Ott is csak az megy.Az embereket manapság a pénz,a punci és a farok érdekli.Sajnos ez van.Lehet lepontozni de ez a nagy igaszság.

2014. okt. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

"Az embereket manapság a pénz,a punci és a farok érdekli."


Ez mikor nem volt így?


Aki meg az önzőséget írja, annak nem is avval van a baja, hanem az egyenlőséggel. Nekem pl. anyukám mesélte, hogy mindig a nagypapámé volt a legnagyobb szelet hús. Utána a többi fiú, és utána a lányok.


Az "önzőség a probléma" nem azt jelenti, hogy mindkét nem önző, hanem hogy a nők is lehetnek azok. És ez az, ami nem tetszik sokaknak.

2014. okt. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem leginkább azért, mert egyre többen kötnek elhamarkodottan, pár hónapos, 1-2 éves ismeretségre házasságot, és nagyon sokan vállalnak rossz anyagi körülmények közé és fiatal kapcsolatba gyereket... ezek pedig nagy rizikófaktorok, mivel az utóbbi rengteg stresszt von maga után, az előbbi pedig azt jelenti, hogy a felek az elképzeléseiket vetítik ki a partnerükre, de nem ismerik igazán. Egyszer meg koppannak aztán.


Én legalábbis leginkább ilyen párokat látok válni magam körül.

2014. okt. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Régen azért nem volt ennyi válás, mert nem volt facebook, gyakorikérdések, és hasonlók, így nem derült ki, hogy folyamatosan csalják a másikat. Ettől még megtették. Sőt, ez kifejezetten természetesnek számított.
2014. okt. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Egyrészt régebben szégyen volt válni. Kinézték azt aki megtette.


Másrészt én azt veszem észre, hogy a mai világban már kifejezetten divat lett megcsalni a partnert. Tőlem is kérdezte már férfi is, nő is, hogy megcsaltam e már a férjem, s mikor nemleges választ adtam, jött a csodálkozás, meg a kérdés, hogy de hát miért nem? Amikor az olyan buli, és izgalmas....stb..

Én olvastam olyan pasiról is aki tizen éves házasságában sem akarta megcsalni a feleségét, egy haverok által rendelt csajjal, és erre b..zinak, puhap..csnek, stb titulálták. Ez van a mai világban:(


Ma már azt tartják cikinek, vagy lehetetlennek, hogy ha valaki szereti a férjét/feleségét/párját, és hűséges hozzá.

2014. okt. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!