Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lenézendő, ha valaki eltartott?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lenézendő, ha valaki eltartott?

Figyelt kérdés

Sajnos még nem találtam munkát, amióta összeköltöztünk a vőlegényemmel. Interjúról interjúra járok, de eddig semmi.

Problémáim vannak a nyelvvel (külföld), A2-es szinttel nem akarnak felvenni takarítani se. Eddig ahová felvettek volna, ott is mondogatta a főnök, hogy nem ad nagy esélyt a dolognak, hogy sokáig húznám náluk, akkor se, ha nem kell nyelvtudás, mert betanított munka. Szerinte nem tűnök olyannak, aki egyáltalán bármit is képes lenne normálisan elvégezni, de ő rendes, és megengedi, hogy megpróbáljam. Na, ezek után logikus, hogy nem mentem oda dolgozni.

A vőlegényem nem engedi, hogy bármit elvállaljak, mert beteg a szívem, nem éjjelezhetek, és nem végezhetek komoly fizikai munkát.

Egyre kellemetlenebbül érzem magam, hogy csak otthon vagyok, ellátom a háztartást és nyelvet tanulok.

A párom dolgozik, keres annyit, hogy megéljünk, de én is pénzbe kerülök, sajnos. (Lakhatás, rezsi, kaja, utazás)

Van 30€ megtakarított pénzem, ha kell valami (tisztálkodószer), akkor azt ebből fedezem, gyakran neki is veszek sampont/tusfürdőt belőle, mivel én szoktam drogériába menni. Persze ezzel nem kompenzálok még semmit.

Ha elfogy az a kis pénz, végleg rá leszek utalva, és még haszontalanabbá és drágábbá válok.

Szeretné, ha iskolába járnék (nyelvet tanulni), és mellette dolgoznék, de a suli is pénzbe kerül.

Amíg nem beszélek legalább B1-es szinten, nem vesznek fel sehová. Amíg nem dolgozom, hogy ki tudjam fizetni a sulit, nem tudom elérni a B1-et.


20l


2014. okt. 22. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz mást, mint hogy tanulsz. Ezzel segíted magatokat a legjobban. Engedd, hogy támogasson, tanulj minél többet, hogy tovább tudj lépni!!
2014. okt. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Te végülis nem eltartott vagy hanem munkanélküli, ami egy ideiglenes dolog szokott lenni. Vannak aki úgy élik le az életüket hogy végig más szolgálja ki őket és eltratja ő meg pofáz az életről és osztja az észt a kanapéról. Na zat megvetem! De az hogy most nincs állásod, viszont keresel és akarsz dolgozni, abban nincs megvetendő.. majd valami majd csak összejön! :)
2014. okt. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol élsz, de nagyon sok országban nem lenézendő, ha a nő otthon van és a háztartást vezeti, meg, amikor gyerekek vannak, azokat látja el. Normális kapcsolatban ez nem lehet akadály. A nő akkor megy dolgozni, ha kevés a férfi jövedelme, vagy önmegvalósítani akar valamilyen munkakörrel. Magyarországon benne él az emberekben a régi idő, amikor mindenkinek dolgoznia kellett. Persze, az akkori bérek is kétkeresősre voltak beállítva.
2014. okt. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Németországban


Tudom, mire gondolsz utolsó. Otthon csak akkor tudtunk megélni, ha a szüleim mindketten dolgoztak. Ha egyikük keresete kiesett, már alap dolgokon (víz, étel) kellett komolyan spórolni.

Megélnénk akkor is, ha csak a párom dolgozna, de én is szeretnék, mert haszontalannak érzem magam így, pláne hogy még gyerek sincs, nem egész napos munka a háztartás és a tanulás.

2014. okt. 22. 15:22
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
ha a párodnak nem gáz te mit nyafogsz? 2 lehetőség van: hazajössz,vagy elfogadod h segít,ami befektetés a közös életetekbe
2014. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
keress önkéntes munkát Németországban. Valami olyat, ami érdekel. Jót tesz az önértékelésnek, ráadásul a nyelvtudást is fejleszti, és sok ismeretséget köthetsz, ami késöbb segítheti az elhelyezkedést.
2014. okt. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is az önkénteskedést javasolnám. Egyébként nem vagy gáz, igyekszel. Az a gáz, aki inkább megszüli az ötödik gyereket is, csak dolgozni kelljen, és utána ezt a teljesítményt egy szintre meri hozni más emberek évtized szellemi, fizikai munkájával.
2014. okt. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos sokan ragadnak ilyen helyzetben, aztán megoldás gyerek, megint gyerek, aztán 6 év múlva még mindig nem tud munkát találni. Nem mondom, hogy rossz a gyerekvállalás, csak nem akkor amikor valaki azért szül mert "nincs ugysem jobb dolgom" . Ha 20 éves vagy akkor nem biztos, hogy van szakmád. Tanulj meg németül és tanulj szakmát. Ha tényleg közöss jövőt terveztek, akkor párod kénytelen támogatni ebben. De ez csak időszakos, neki is megéri, hogy később jobban keress és legyen munkád.

írtad, hogy az éjszaka munka nem jó neked.. Ha találsz éjszakai munkát akkor próbáld ki, én is féltem tőle, de nekem kifejezetten jó nekem kevésbbé megterhelő, mint a reggeli korán ébredés. Lényeg, hogy amíg fiatal vagy tanulj, mert különben 10 év múlva sem lesz jobb a helyzeted.

2014. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!