Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A ti családokban ki cipel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A ti családokban ki cipel nagyobb terhet, dolgozik többet a nő, vagy a férfi? Vagy sikerül egyenlően elosztani, elégedettek vagytok?

Figyelt kérdés
Főleg olyanokra vagyok kíváncsi, ahol van gyerek.

2014. nov. 12. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a felesegemre nagyob teher jut. O is dolgozik, a gyereket o inditja reggel, mos, vasal, foz. A takaritast szerencsere takaritono csinalja.


En ezzel szemben neha segitek neki amiben tudok, de az osszmunkamennyiseg nala nagyobb.

2014. nov. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem foglak lepontozni, megigerem, de miért alakult így? Ha tudod, miért hagyod?
2014. nov. 12. 11:51
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk senki sem tesz többet vagy kevesebbet, egyszerüen már kezdetben megegyeztünk, hogy mi kinek a feladata, és azért ö a felelös. Amikor a gyerekek lettek, utána egy része át lett diszponálva, de azóta is egyformán dolgozunk mindketten.

A férjem - értelemszerüen - többet keres, én meg többet átvállatam a gyerekek körül (táppénzre én mentem mindig, az óvodai/iskolai dolgokat én intéztem), a pénzügyekhez én értek jobban, a háztartási dolgokat meg felosztottuk.


Így este mindkettönknek van szabadideje, és tudonk egymással IS foglalkozni.


Ez kb 25 éve jól müködik.

2014. nov. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Kerdezo!

Elso nem hagyja, van takaritono es segit amiben tud, irta. Ez altalaban normalis, hogyha gyerekek vannak, a nore egy icipicivel tobb teher esik. Kicsi gyerekek tobbet igenylik anyjukat.

Nem hinnem, hogy valaszolot erdekelne a le-fel pontozasod, hisz oszinten, normalisan megirta, hogy naluk mi van.

2014. nov. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, én meg pont arra gondoltam, hogy amíg anyuka mos, vasal, főz, addig lehet, hogy válaszoló a gyerekekkel játszik, mert az úgy tökéletesen jó :-) válaszoló nem gyerekekkel kapcsolatos dolgokat sorolt fel, hanem háztartásit. És tényleg korrekt válasz volt, adtam zöld pacsit.
2014. nov. 12. 12:02
 6/10 anonim ***** válasza:
4%
Nem kizárt, hogy az elsö válaszolónak a munkaideje nem teszi lehetövé azt, hogy többet vállajon otthon. Igen sok olyan munkahely van, ahol nem 8 órát kell benn lenni, illetve az oda-visszaút is sok idöt elvesz.
2014. nov. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Hogy ki cipel nagyobb terhet? Egyenlő arányban cipeljük: én a munkát, Feleségem a gyereknevelést (4 hónapos és 2 és fél éves) és a háztartást viszi a hátán. Én általában 9, 9 és fél órát dolgozom egy nap, ezzel szemben Ő 0-24-ben, mert a babát nem érdekli, hogy nappal van-e, vagy nem. Mindketten elfáradunk - én szellemileg, ő sokszor szellemileg és fizikailag is.

A takarításba besegít egy takarítónő, a főzést egyedül csinálja. Hétvégente segítek neki, amiben csak tudok.

2014. nov. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

elso vagyok megint. A gyerekkel ma mar nem kell annyit foglalkozni, mert 10 eves, persze neha jatszunk egyutt, tanulni is szoktam vele, de gyakran inkabb mar a barataival jatszik szivesebben, mint velem.


Amig iskolaba nem ment, addig a felesegem otthon volt, de aztan megunta a haziasszonysagot, es visszament dolgozni. Ekkor fogadtuk fel a takaritonot. Amiben tudok segiteni azok altalaban a "segedmunkak" kipakolok a mosogepbol/szaritogepbol, fozes utan kitakaritom a konyhat, ilyesmi. Vasalni nem tudok, teregetni meg nem iagazn hagy mert allitolag szarul csinalom :)

reggel azert nem en inditom a gyereket, mert akkor mar nem vagyok otthon.


Szerintem viszonylag jol felosztjuk a dolgokat.

2014. nov. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk egyértelműen a férjemre. A napi 8 óra munka csak névleges, ha 6kor sikerül elindulnia munkahelyéről, akkor az már egy jó nap. Bevásárlást is sokszor ő végzi, hazaér, játszik a gyerekkel, aztán fürdet, és esti mesét is mond.

Én (a feleség) csak a házimunkát csinálom, ami nem nagy meló, meg fárasztónak se mondható, csak uncsi.


Persze hétvégén meg fordított a helyzet.

2014. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Pénzkereső munkában egyértelműen a férjemé a pálma. Saját vállalkozásban dolgozunk ketten, de az ő szakmáján és kapcsolatrendszerén alapszik, ő hozza munkát és a megvalósításban is ő játssza a nagyobb szerepet. Kerti munka, kertészkedés, ház körüli teendők is az övék. A háztartás, takarítás, mosás, főzés pedig az én dolgom (a munkámon kívül természetesen), de ezt úgy kell érteni, hogy a házban a férjem egy leesett zoknit sem tesz odébb. Közös gyerek még nincs, de szerintem ha lesz, akkor a gyerek körüli teendők java része az enyém lesz. A férjem gyerekei nagyon sokat vannak nálunk, mindent ami velük kapcsolatos tennivaló is én csinálom. Most nagyjából egálban vagyunk szerintem.
2014. nov. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!