Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha egy magyar nő Magyarországo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy magyar nő Magyarországon egy angol nevű férfival házasodik össze, hogy veheti fel a nevét?

Figyelt kérdés
Tegyük fel Mark Collins a férfi neve. Collinsné? :DD Vagy hogy van ez?

2014. dec. 5. 09:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Magyar.o.torvenye szerint igen,

pl kovacs istvan , kovacsne...bla bla bal attol fugg hogy a nevedet hozza adod e vagy sem

kulfoldinel is igy van collinsne.

Neke is kulfoldi a ferjem de nem vettem fel a nevet, mert a magyar okmanyok ujjracsinaltatasa nagyon nehez bonyulolt a nev altoztatas miatt, neked is mereg draga lesz, mert kervenyezni kell mindent a nagykovetsegre a nev baltoztatasra, nem olyan egyszeru mintha egy magyar ferfi lenne a ferned neve. Es persze minden hova majd fizetesz szep kis osszegeg

Es fugg attol is hogy hol fogyok elni?

Mert kulfoldon leglabbis nalunk ilyen nem gyakori hogy a ferjes nevet felveszuk. Ugyanis ne ertik mi a kulombseg a collins, vagy a collisne kozt.

2. Pedig azert nem vettem fel a ferjem nevet mert normalisan ki sem tjdnak otthol ejteni es allandoan betuznom kene a ferjes nevemet stb.... de ettol fuggetlenul a gyerekek a ferjem nevere kerultek automatikusan.

2014. dec. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

M.o.-n fogunk élni. Köszönöm szépen a választ! :)

Én fel fogom majd venni. Igaz méreg drága, de nekem sokat számít és egy életre szól majd (remélem:DD).

2014. dec. 5. 10:08
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok a kötőjeles névviselés híve, de ebben az esetben tutira azt választanám. Pl. Collins-Szabó Petra, ez így még mindig jobban hangzik. :)
2014. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%

1-es valaszolo!

"Mert kulfoldon leglabbis nalunk ilyen nem gyakori hogy a ferjes nevet felveszuk. Ugyanis ne ertik mi a kulombseg a collins, vagy a collisne kozt."

Ezt irtad.

Ne bonyolitsd mar, meghogy nem ertenek, nem tudnak mi az< hogy Collinsne

Ok is hasznaljak, Mrs Collins. Egyebkent nem hulyek, ne = Mrs, csak ennyi.

2014. dec. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

4 es, orszagtol fugg kedves,

Torinoi ngaykovetsegnel mondtak ezt igy el, olaszban volt az eskuvo es svajcban elunk!

Azt ne mond nekem hogy te ezt jobban tudod mint az aki a nagykovetsegnel dolgozik?

2014. dec. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
na és ha az angol nevű férj dr. lenne?:D a vőlegényem nem az, ezt csak kíváncsiságból kérdezem. mivel ott nem engedik a feleségnek felvenni a férje foktori titulusát. (szerintem érthető) De itt igen. dr. Collinsé lehetne a feleség? :D
2014. dec. 5. 10:24
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan mar, Olaszban! Ott meg Signora Collins, ne nyomd mar a hulyeseget.
2014. dec. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha már itt tartunk, a magyar helyesírás szabályai szerint csak Collins-né lehetnél, Collinsné biztos nem.

Az meg már itt is hülyén hangzik.

Én is a kötőjeles névfelvételt választanám.

2014. dec. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Ügyet Lenke ***** válasza:
21%
Nagy hülyeség Magyarországon ez a xxx-né szerintem. Ha a férj Kovács, a feleség Lakatos akkor utána Kovács lenne mind a kettő. S a -nét úgyis használják a megszólításban. Vagy a frj marad Kovács és a feleség Lakatos vagy felveszik egymásét Kovács-Lakatos...az a né-zés egy baromság. Felveheted a férj nevét egyszerűen Collins, az idegen név mellett még hülyébben hat a -né tag.
2014. dec. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

En felvettem a ferjem nevet leven mi kulfoldon hazasodtunk es kettos allampolgar vagyok, az enyem ilyen:


Mrs,Jessica Collins es ezzel le is van tudva:-)

2014. dec. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!