Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki az aki egyértelműen a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki az aki egyértelműen a házasságkötés mellett foglal állást és ki az aki mellette? Miért?

Figyelt kérdés

Mindkét nem véleményét várom, kortól függetlenül. Bár nagyon kíváncsi lennék, hogy a nők közül vannak-e házasságellenesek és ha igen miért.

Én férfiként ellene vagyok.


2014. dec. 13. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Hogy érted a kérdést?


Házasság vs. együttélés?

2014. dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Igazából nincs érvem sem ellene, sem mellette. Amikor megismertem a férjem, nekünk rövid időn belül világossá vált, hogy együtt szeretnénk tölteni a hátralevő életünket (pedig én csak 19 voltam, ő 24), és egy év múlva össze is házasodtunk. Valamiért teljesen természetes volt, hogy hivatalossá tesszük.


40/N, 20 éve házas :)

2014. dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha Te ellene vagy, tedd azt, nem szóllak meg érte.

Egy stabil kapcsolatban , amikor egy életet akarok valakivel leélni, megtisztelem, megbecsülöm azzal, hogy házasságot kötök.

Az "élünk csak úgy" annyit is jelenthet, hogy egyszer és többet nem megyek "haza", hiszen jogilag nem vagyunk pár.

2014. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

En melette vagyok.

A kornyezetemben rengeteg boldog, kiegyensulyozott hazassag volt, en a nagyszuleim hazassagat veszem mintaul, szuperul kiegeszitik egymast, tamaszt nyujtanak a masiknak, olyanok, mint a borso es a heja. Manapsag sajnos nagyreszt valassal vegzodnek a hazassagok, de van kivetel!

2014. dec. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
En mellette vagyok!
2014. dec. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Masodik hazassagom es abszolut soha tobbet hazassag.


Szoval en hazassag ellenes


32/N

2014. dec. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Házasságpárti vagyok.

Hogy miért? Mert összeállni, b***ni, meg elleni a kutya is tud. Legyünk már többek.

2014. dec. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Számomra a házasság nem hordoz értéket, pedig hűséges és kitartó társ vagyok. Különösebb okom nincs ellenezni, csak feleslegesnek tartom. Én soha nem vágytam menyasszonyi ruhára, nem tartom fontosnak a jogi összetartozást, így is tudunk egymás helyett intézkedni. Való igaz, így a szerelmén kívül semmi nem tartja mellettem, de én nem is szeretném. Ha egy házasságot már csak azt tart össze, hogy a két fél összeházasodott egykor, az már úgyis a válás időszaka. Ha lesznek gyerekeink, így is úgy is mi leszünk a vér szerinti szüleik és örökölni is ők fognak utánunk. Nekem ez a természetes. Nem bizonygatok mások előtt olyat, amit egyértelműnek érzek. A párkapcsolatom, amiben élek, megért már néhány nehezebb időszakot, munkanélküliséget, betegséget, ami után egy csepp kétségem sincs afelől, mennyit is ér a kapcsolatunk. Párom kicsit szentimentálisabb, amit nem értek, mert ő aztán tényleg rossz példákat látott maga előtt, de ő inkább hajlik az esküvő felé, mint én. Ha egyszer ez lesz a vágya, hozzámegyek, mert nincs okom megfosztani olyasmitől, ami számára fontos, csak azért, mert nekem igazából közömbös.

Egyébként szerintem te sem a házasságellenes szót akartad használni, mert mi értelme ellenezni valamit, amit nem vagy köteles megtenni? Inkább nem-esküvőpárti a megfelelő kifejezés talán:) Más esküvőjének örülök, mert őket ez teszi boldoggá. De sosem fogok többre értékelni egy 5 éves házasságot egy 5 éves párkapcsolatnál, a minősége nem attól függ, hogy milyen családi állapot van feltüntetve a pár személyes iratain. 30N

2014. dec. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%

Én mellette vagyok. Számomra egyszerűen a dobjuk össze a szennyest-éljünk barátként és barátnőként életünk végéig, egyszerűen kevés, azzal az emberrel akivel az életemet akarom leélni. Nekem ez olyan lenne, mintha azért nem akarna elvenni, hogy ne kelljen válással bajlódni ha megtalálta az igazit, akit majd természetesen el akar venni.


Ettől még lehet jó egy élethosszig tartó élettársi kapcsolat is, csak nem nekem, mert nekem ez így kevés.


Magyarul én nem a pasimmal akartam élni hosszútávon, hanem a férjemmel - vagyis aki hivatalosan is a hozzátartozóm. 28/N, 3 éve házasságban.


Női ismerősöm 25 éves és házasságellenes. Ő is és a párja is. Ők félnek az elkötelezettségtől. Ők maguk mondták ezt. Nem takaróztak a tipikus "a házasság csak papír" szöveggel.

2014. dec. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%
Én ellene vagyok. Nem tudom miért. Mióta az eszemet tudom utálom az esküvőket. Bár a gyönyörű hófehér menyasszonyi ruhákért élek-halok. Mondjuk én együtt élni se tudok senkivel, nincsenek is túl hosszú kapcsolataim. Biztos ért valami gyerekkori trauma...
2014. dec. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!