Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem elhanyagolja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem elhanyagolja a gyerekeket és engem is. Mit tehetnék, hogy változtasson a napjain?

Figyelt kérdés
Fizikailag nem megterhelő munkát végez. Telefonos ügyfélszolgálaton dolgozik, napi 8 órában, napi kb. 1 órát utazik. Mikor hazaér, eszik, majd fáradtságra hivatkozva elvonul tv-t nézni, gépezni vagy aludni. Már sokszor próbáltam vele megbeszélni ezt, de mintha meg sem hallaná amit mondok. Az egészségét is féltem, mert elég sokat hízott az utóbbi időben, valószínűleg pont az életmódja miatt. Mit csináljak, hogy észrevegye magát?
2015. jan. 10. 07:48
1 2
 1/13 anonim válasza:
26%

Szia! Sajnos nálunk ugyanez a helyzet. A párom tanár, én éppen 22 hetes terhes vagyok. Nem akar összeköltözni így csak hétvégente találkozunk, hétköznap pedig felhív amikor ideje engedi de csak a suliról beszél ami egy idő után baromi unalmas tud lenni. Nem érdekli mi van velem, vagy a babával... Amikor ezt felhozom neki megsértődik. Pedig nekem lenne rá okom: hiszen hétvégén sem teljesít valami jól. Semmilyen téren....

Nálatok lehet, hogy tényleg csak fáradtsàgról van szó, próbàljátok valahogy megbeszélni, bár ez a legnehezebb...én is dolgoztam operátork

2015. jan. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
56%
Bocsi lemaradt a mondat vége: szóval dolgoztam operátorként...időnként rendkívül fárasztó tud lenni.
2015. jan. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Mindenképpen üljetek le és mond el neki, hogy ez nem vezet jóra sem a kapcsolatotok , sem az egészsége vonatkozásában. A gyereknek is szüksége van rá és neked is. Sosem értettem ezeket a tv-t néző, gépező apukákat.
2015. jan. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Amikor nálunk hasonló helyzet állt fent, leültettem a párom beszélgetni néhányszor, visszább vettem a háziasszony-szerepből és bekeményítettem. Ez hatott valamelyest!
2015. jan. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

Ez a fajta munka igencsak megterhelö és fárasztó!!!!

Ne csodálkozz, ha utána nincs kedve embereket látni/hallani!!!


Igaz, hogy fizikailag nem megterhelö, de pszichikailag annál inkább - a legtöbben pár év alatt tökéltesen kiégnek, depresszívek lesznek töle.


Ami esetleg jó lenne, ha elkezdene sportolni, de valami olyat, ahol nincs körülötte senki (pl futás valami elhagyottabb helyen), amíg helyreáll a lelkivilága.

2015. jan. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig ki kell nyomni a tv-t és le kell ülni megbeszélni a problémákat. Így nem lehet élni. Felnőtt férfiként szembe kell nézzen a gondjaival. Ha máshogy nem megy, megkérnék valakit, hogy vigyázzon a gyerekekre és szerveznék egy közös délutánt, amikr meg tudjuk beszélni a gondjainkat. Se neki nem tesz jót ez az életmód, se nektek, se a kapcsolatotoknak. Ideje változtatni rajta! Légy határozott és BESZÉLJ!
2015. jan. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem azt vonom kétségbe, hogy elfárad, de az azért egy kicsit túlzás, hogy abból áll az élete, hogy alvás, pihenés, evés és munka. Sokan dolgoznak nála jóval többet, a munkatársai közül is, nekik mégis van idejük a családjukra, ráadásul régebben neki is volt, szóval itt nem a munkával van baj.

Tudom, hogy mennyire idegőrlő munka, de ő imádja. Volt lehetősége mást csinálni, de még rosszabb fizetés mellett is inkább visszatért ehhez, mert ezt szereti.


Szoktunk kettesben is lenni. Állandóan azzal jön, hogy elmehetnénk valahova kettesben, de amint lehetőség lenne rá, ő túl fáradt.

A gyerekekkel úgy érzi, hogy eleget foglalkozik, mert nagyjából tudja, hogy épp mi történt velük. Ahogy hallottam, a munkahelyén rengeteget mesél róluk, többé kevésbé helyesen elmondva, persze azt nem teszi hozzá, hogy ezeket leginkább az én beszámolóimból tudja. Mondjuk legalább annyit jó pont neki, hogy ezek szerint valamennyire odafigyel, ha róluk beszélek. Pontosan viszont nincs képben pl. hogy mikor és melyik gyerekkel kell kontrollra menni.

2015. jan. 10. 09:21
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Első, a legkevésbé sem tudlak sajnálni. Minek csináltattad fel magad egy ilyen emberrel?! Megérdemled.


Kérdező: tudod te milyen szr az operátori munka? Nem csodálom, hogy utána élni nincs kedve. A sok ember hlyeségeit hallgatni egész nap, rhadtul kimerítő.


Én is, mikor védőnőként dolgoztam, hazajöttem és egy ideig senkit nem akartam látni, sem hallani, elegem volt az emberekből, pedig azért a kismamák zöme normális. Zene, vagy könyv és kész.

Egy év után ott is hagytam a szakmát, és most bébiszitterkedek, ami kész felüdülés. :)


Amúgy ülj le vele és beszéld meg - NE hagyd, hogy kitérjen, lelépjen, stb.

2015. jan. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%

Mikor melyik gyerekkel kell kontrollra menni?! Hát nem is kell, tisztában legyen vele. Nyilván, ha neki kéne intéznie, akkor alap, meg úgy tudná is, de így...


Ha pedig fáradtságra hivatkozik, akkor ráncigáld el. De nem ártana neki egy pszichológus sem, akivel beszélgethet erről, kezdődő depressziónak tűnik a dolog.

2015. jan. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Mikor melyik gyerekkel kell kontrollra menni?! Hát nem is kell, tisztában legyen vele. Nyilván, ha neki kéne intéznie, akkor alap, meg úgy tudná is, de így..."


Már miért ne kellene vele tisztában lennie? Elméletileg nekünk kettőnknek kellene megszerveznünk, hogy mikor ki hova megy, ki vigyáz a másik kettőre és hasonlók, hiszen mi vagyunk a szüleik.

2015. jan. 10. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!