Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha orosz a leendő férjem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha orosz a leendő férjem, hogy vehetem fel a nevét?

Figyelt kérdés
Akkor is né leszek vagy akkor máshogy van segitsetek légyszives.

2015. jan. 17. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nálunk a né már elavult. Meg szerintem ez olyan, mintha a tulajdona lennél utána, nekem sose tetszett. Egyszerűen felveszed a vezetéknevét és leszel mondjuk Fedorov Nagy Zita.
2015. jan. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
1. hozzaszolo feminista
2015. jan. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahogy szeretnéd. Láttam olyat, hogy valaki a külföldi férje nevét egy az egyben felvette (vezetéknév + keresztnév + né), lehet kötőjellel, vagy csak az ő vezetéknevét használod, vagy vezetékneve + né + te vezetékneved.
2015. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Ha Magyarországon éltek, akkor csak simán felveszed. Ha ő Ivan Romanov, akkor te leszel Romanov Katalin.

Ha Oroszországban, akkor a helyi szokás szerint, azaz Ekaterina Romanova.

De gondolom, itt éltek, ha itt kérdezed.

2015. jan. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott nem úgy van, hogy a feleség felveszi a férj családnevét? Például Kovács Erzsébetből Nagy Erzsébet lesz.

De amúgy az anyakönyveztető felajánl neked több lehetőséget is, ha rákérdezel. Pl, hogy megtartod a neved, vagy felveszed az övét, vagy kötőjelezed, meg ilyenek.

2015. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ha Magyarországon házasodtok, akkor pont ugyanazok a névvariációk közül választhatsz, mintha magyar állampolgárral kötnél házasságot, ha más országban, akkor az ottani szabályok szerint veheted fel a nevét, de a házasság hazai anyakönyvezésekor ismét választhatod a magyar jogszabály szerinti névvariációkat
2015. jan. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem veszed fel a nevét? Az is egy lehetőség.
2015. jan. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Mi az, hogy szabályhoz van kötve? A neved gyak. úgy változtatod ahogy akarod. Amerikában van egy srác akit Fire Penguen Disco Panda-nak hívnak...
2015. jan. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!