Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Névfelvétel, szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névfelvétel, szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A nő nem akarja felvenni a férfi nevét, csak kötőjeles formában, és akkor, ha a férfi is megteszi ugyanezt. Egyébként a saját vezetéknevét szeretné megtartani. A jövendőbeli gyerekeknek pedig mindenféleképp kötőjeles nevet szeretne adni.

A férfi nem akarja felvenni a nő nevét, mert az sok macera, de azt sem akarja, hogy a nő a lánykori nevét használja továbbra is. Lehetőleg azt szeretné, ha a nő az X Y-né formában venné fel az ő nevét, mert a családjában mindenki így tett, náluk ez a hagyomány. A jövendőbeli gyerekeknek a saját vezetéknevét adná.

Ti hogy látjátok, kinek az elképzelése megérthetőbb, és milyen kompromisszumot találnátok?


2015. jan. 17. 23:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen pasassal én semmilyen kompromisszumot sem kötnék nemhogy házasságot :D

Begyepesedett gondolkodásra vall a viselkedése, továbbá ő lesz az úr a háznál, az érdekérvényesítő, a megmondom ember. Ilyen nem kéne.

2015. jan. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
75%
Első vagyok.. Akkor - ha muszáj - olyan kompromisszumra lennék hajlandó, hogy a nő tartsa meg a lánykori nevét teljesen, és a férfi is. (ne vegye fel a nő nevét ő sem). A gyerekek pedig viseljék az apjuk vezetéknevét.
2015. jan. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
78%

"A férfi nem akarja felvenni a nő nevét, mert az sok macera"

Ugyanannyi macera, mint a nőnek, nem? Úgy tudom, házasságkötéskor mindkét fél névváltoztatására ugyanúgy lehetőség van.


Egyébként a nőnek adok igazat. Én sem örülnék, ha valaki el akarná tőlem venni a nevemet, pláne úgy, hogy kábé semmi se maradna belőle (x y-né).

A gyerekek pedig közösek, valahol logikus, hogy mindkét fél nevét megkapják. (Oké, ha nagyon hosszú neve van mindkettőjüknek, akkor nem igazán szerencsés, de alapesetben miért ne? )

2015. jan. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
88%
Egyiknek se, tartsa meg mindenki a sajátját, aztán jóvan. De ha ilyeneken vitáztok, szép házasság lesz..
2015. jan. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 Szeretsz még? ***** válasza:
20%
Kötőjeles név a gyerekeknek! BÜNTETNI kellene az ilyen szülőt!
2015. jan. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
31%
És akkor mi van, ha a kötőjeles gyerek felnőtt korában elvesz egy másik kötőjeles nőt? :D :D Kovács-Szabó-Sarka-Hajdú Bianka... :D :D És az ő gyereke is hozzámegy egy kötőjeles hapsihoz... Hozé-Fernando-Rikárdó-Parajdó-Bombéró.... :D:D
2015. jan. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
86%
Én is a nőé felé hajlok, de megtarthatnák mindketten a saját vezetéknevüket is, és megspórolják a macerát.
2015. jan. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
85%

#6 vicceset akartál írni, de butaság lett belőle.

Törvény szabályozza az ilyen eseteket. Max. 2 vezetékneve lehetne.

2015. jan. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
73%

Hú, nekem nagyon ellenszenves ez a pasi!


Aha, ő nem veszi fel a neved, de te azért vedd föl, és teljesen cseréld ki a sajátoddal. Ez így nekem nem oké: vagy mindenki meghagyja a sajátját, vagy felveszik egymásét.


A gyerekeknek meg én azt a nevet választanám, amelyik jobban hangzik. Anya neve vagy apa neve, vagy akár kötőjellel a kettő, ha jól néz ki úgy.

2015. jan. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 A kérdező kommentje:
6-os, ha kis fogalmad is lenne arról, amit beszélsz, akkor tudnád, hogy egy kötőjeles vezetéknév max 2 tagból állhat.
2015. jan. 17. 23:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!