Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretnénk áttérni a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnénk áttérni a házasság után a közös kasszára, ez működhet?

Figyelt kérdés
Eddig minden mindent feleztünk, hó végén számoltunk el, ami néha nagyon macerás. Át szeretnénk térni a közös kasszára. Ez működhet úgy is ha a párom 4x annyit keres. Másnál müködik így?
2015. febr. 15. 22:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Hát nálunk soha se volt külön kassza szóval én meg azt nem értem hogy a fenébe működhet külön. Már miért nem működhetne? Ha képtelenek vagytok rá, akkor kár összeházasodni, te jó ég...
2015. febr. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha bizonytalanok vagytok akkor csinaljatok azt hogy van egy kozos keret pl ha egy hóban kb 200e a rezsi, kaja, egyéb szükséges dolgok, akkor fizetesaranyosan ennyit beletesztek , így ha vásarolni kell a kozosbol vesz mindenki, ha elfogy potoljatok. A maradek penzzel meg vagy mindenki azt tesz amit akar vagy felreteszitek. De egyebkent nem ertem hazassagban mi ertelme fillereskedni, en szarul ereznem magam hogy amig en a jo fizetesenbol sok mindent megengedhetek magamnak, addig a parom meg nyomorog. Vagy nalatok pl nyaralni is csak az megy akinek telik ra?
2015. febr. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem simán működhet. Mi amióta dolgozunk, azóta közös kasszán vagyunk, pedig még csak menyasszony-vőlegény, és csupán 4 éve vagyunk együtt. Bizalom! :)
2015. febr. 16. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Miért ne működhetne? Mi az elejétől közöss kasszán vagyunk.
2015. febr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
A férjem 350 ezret keres. Én 120 ezret. Közös a bankszámlánk. Hó elején (max 15-ig) befizetjük a csekkeket, heti 1-szer vásárolunk be, megvesszük a bérleteket ami pedig marad abból megvesszük ami kell de természetesen megbeszéljük. Félre is rakunk. Így működik az eleje óta. Külön meg se próbálnánk.
2015. febr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk a a férjem kb 2x annyit keres mint én.Sosem voltunk külön kasszán.Közös bankszámlánk van,kisebb tételekkel,mint hogy vettünk valami apróságot a boltban,nem számolunk el egyműs felé,a nagyobb kiadásokat persze megbeszéljük.Remekül működik.Nem is tudnám elképzelni,hogy máshgy csináljuk.
2015. febr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

Szia! Mi is közös kasszán vagyunk, pedig a vőlegényem 3x annyit keres, mint én.

Ha gyereket vállalnál a nő él 25 ezerből a gyerekkel? A pasi meg elmenne nyaralni?


Ha a pasit éri valami és táppénz, akkor meg hagyják megdögleni? Hol itt a bizalom meg a szeretet?

2015. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

szerintem az mindenképpen jó, ha a két félnek van valamennyi saját pénze havonta. hagy legyen mindenkinek egyéni célja is, amire nem kell engedélyt kérni a másiktól.

szerintem elég, ha csak a pénz egy része (étel, rezsi, nyaralás, gyerekek költségei stb.) plusz a közös célú megtakarítás közös. ha még ezen felül marad valami, felnőtt embernek szerintem kell a zsebpénz.

2015. febr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
Mi a házasság előtt 3 évig éltünk együtt, végig külön kasszán voltunk, de mikor pl. nem volt munkám, akkor kevesebbet tudtam csak beleadni a reszibe, és úgy állapodtunk meg, hogy a bevásárlásokat én fizetem. Aztán összeházasodtunk, és áttértünk a közös kasszára. Nyitottunk egy közös bankszámlát a két meglévő mellé. A meglévőkre jön továbbra is a fizetésünk, ezen megtartjuk a rezsire/kajára való pénzt, illetve egy meghatározott zsebpénzt, amit a fietésünk arányában találtunk ki eredetileg, de aztán végül kb. ugyanannyi lett belőle mindkettőnknek. A többit átutaljuk a közös számlánkra, ez a megtakarítási számlánk, innen fizetjük a nyaralást, vagy a drágább, közösen vásárolt dolgokat. A zsebpénzként a saját számlánkon maradt összeg van ruhára, hobbira, ebbe nem szólunk bele, hogy ki mire költi. Nekünk ez így nagyon jól működik.
2015. febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én csak annyit tennék hozzá, hogy nálunk nincs néhány egyéb ok miatt közös bankszámla, bár tény, hogy az lenne a legkényelmesebb. Ennek ellenére közös a kasszánk, mert össze-vissza mikor ki mit fizet, egyáltalán nem tartjuk számon, nem számoljuk, az egyetlen fix. a törlesztő, mert azt ugye vonnni kell egy számláról mindig, az a férjeméről megy. De volt már olyan, hogy az ő számlájáról kiköltekeztünk, és az enyémről átutaltam, hogy le tudják vonni a törlesztőt.
2015. febr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!