Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Manapság tényleg ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság tényleg ennyire furcsa, hogy a diplomám megszerzése után rögtön készen állnék a családalapításra?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy 30-40 évesen könnyebben boldogulnék egy csecsemővel, mint huszonévesen. Emellett pedig nagyon szeretnék anya lenni.

Persze a megfelelő családi háttér adott lenne a helyzetemben. A párommal 5 éve vagyunk együtt, megkérte a kezemet is.


Nektek mi a véleményetek?


24N/31F



2015. febr. 20. 09:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%
Ha szulni akarsz, ugyis fogsz. Mi csak a velemenyunket osztottuk meg.
2015. febr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
58%

"Én azért ítélem el a "fajtád",mert gusztustalan,hogy elveszitek a felsőoktatási helyeket,diplomát szereztek állami pénzen,majd "kiszálltok". Nem véletlen,hogy több országban van/terveznek ez ellen jogilag fellépni,azaz vissza kell fizetni a diploma árát az államnak."


Azzal meg ugye semmi gond, aki itt az állam pénzén szerez egy diplomát és utána kihúz külföldre...

Egyébként én is hasonlóan vagyok ezzel, most vagyok 25, most kaptam a diplomámat, jelenleg keresek munkát, de pár év múlva szeretnék családot, nem szeretnék ezzel 30 éves koromig várni. Miért lenne ez baj? Ugyanúgy fogok gyerekvállalás után is dolgozni. Egyébként több ismerősöm is így csinálta, szóval nem szokatlan.

2015. febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
51%

Ha ti úgy érzitek készen álltok a gyermekvállalásra,akkor rajta :)! Ideális korban vagytok,ha adottak az érzelmi,anyagi feltételek,ne várjatok.Ha jól értem,egyetem mellett 8 órás munkahelyed van,ahová visszavárnak,így az rendes munkaviszony,s fogsz kapni tgyást,gyedet is.Ha rosszul értelmezem,akkor célszerű 1-2 évet dolgozni,hogy ne csak gyest kapj.

A rosszindulatú hozzászólásokat pedig nem értem,mert nem külföldre akar menni,hanem gyermeket szeretne.Másrészt amíg vannak államilag finanszírozott képzések,bárkinek van lehetősége tanulni,nem kell irigykedni.Majd akkor lesz gond,ha csak költségtérítéses képzések lesznek,és a gazdagok hülye gyerekei mehetnek tanulni.

2015. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
65%
Én orvosi mellett szültem, a férjem fizetéséből éltünk (oo, mily megvetendőn :-D), majd elvégezteml az egyetemet gyerek mellett. Szerintem nem furcsa, csak manapság nem sokan tehetik meg, hogy egy fizetésből megéljenek (igen, van olyan is, hogy a gyed nem hiányzik a családi kasszából), vagy épp még idősebb korban sem találják meg azt a személyt, akivel családot tudnának alapítani. Senkire ne hallgass, elég a kettőtök közös döntése. :)
2015. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem feltétlenül arról van szó, hogy a gyed hiányzik a családi kasszából, hanem arról, hogy nem árt, ha az anyának is van mihez nyúlni, nem egy lábon élnek, nincs teljesen anyagilag kiszolgáltatva.

Pontozzatok le ezért a gondolatért nyugodtan.

2015. febr. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
53%
én a helyedben megtenném, amit írtál. ha megvan a megfelelő anyagi, párkapcsolati háttér, akkor simán. szerintem jobb fiatalon, 25-30 között szülni, mint azután. ha megtehetnénk, hogy egy fizetésből jól éljünk, pár éven belül mi is gyereket vállalnánk. 25L/25F
2015. febr. 21. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

15-ösnek!

Teljesen igazad van,de ebben a helyzetben nem erről van szó.A kérdező dolgozik tanulás mellett,másrészt azt írta,a gyerek-gyerekek után vissza akar menni dolgozni.


Látom,Téged is lepontoztak,mint engem :(

2015. febr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Néhány éve létezik már diplomás gyed/gyes, nem tudom pontosan hogy működik, nézz utána. Ha az egyetemista évek alatt, vagy a vége után maximum egy évvel születik babája a nőnek, akkor jár. Azt sem tudom mekkora összeg, de van. Nem véletlenül, hiszen nem egy fiatal nő kényszerül abba a helyzetbe, hogy még évekig dolgoznia kell, mielőtt családot tudnak alapítani. Egyre tolódik ki a gyerekvállalás időpontja és nem azért, mert ez így tetszik bárkinek is, hanem mert a kényszerűség így hozza.

Szerintem senkinek semmi köze ehhez, ha mi most akarunk családot alapítani (én is 24 vagyok), akkor most fogunk, ha 5 év múlva, akkor meg akkor. Lehet vagdalózni, hogy köcsög kérdező, foglalja az állami helyeket az egyetemen, de ez baromira nem igaz. Azért, mert most 2-3 évre kiesik, utána még ledolgozhat 40 évet a szakmában. Nem mindegy, hogy dolgozik-e ezelőtt 2 évet, vagy nem? Vagy ha ledolgozna 2 évet a gyerekvállalás előtt, akkor is köcsög lenne, mert el mer menni gyesre?


Én mindenképpen szeretnék kicsit belekóstolni a munka világába családalapítás előtt, de ha nektek így tetszik és a feltételek adottak, akkor hajrá.

2015. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8-as!

Nem szoktam minősíteni, de undorító vagy! Ez a legfinomabb szó amit találtam rád...

Hogy gondolod? Hogy akinek van diplomája, az ne szüljön? Vagy annak csak 40 körül lehet? Elveszi a helyet olyanról aki nem oda való (mert különben nyilván oda járna) és nem akar gyereket? Szerinted nem egy társadalom előbbre jutásának a feltétele, hogy aki tanult, szorgalmas emberek, az vállaljanak gyereket. Úgy gondolod, hogy bizonyos iskolázottsági fok alatt levő emberek szüljenek, és aki diplomás, az dolgozzon és ne vállaljon gyereket.... Ha valaki gyereket akar, az ne vegye el másoktól a tanulás lehetőséget, mert majd te utálni fogod a "fajtáját"? Hát én a tiedet utálom, meg aki igy gondkodik.

A másik: szerinted már le kellett volna feküdnie, a fél várossal, mert akkor már elég tapasztalata lett volna..., nem elég a jelenlegi társa, akivel 5 éve jól megvannak...?! Mert különben csak "egyfélét eszik" egész életében... Gratulálok! Hagy ne mondjak erre semmit....


Egy 4 gyermekes, diplomás, dolgozó nő

2015. febr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ezzel így nincs gond, szerintem teljesne oké, ha mindketten így döntöttetek, akkor ez a lehető legjobb dolog: tökéletes korban vagy ehhez és később még fiatalon tudsz karriert is építeni, ha akarsz.

Akkor van ezzel a hozzáállással gond, amikor valaki a társa véleménye nélkül dönt erről. Sajnos van egy barátunk, aki még nem akar gyereket, a friss felesége viszont a diplomaszerzés után azonnal akart. Dolgozni sem akart elmenni, azt gondolta, hogy rögtön jön a babaprojekt, ami nem jött még össze, így most ideiglenesen dolgozik, hogy legyen gyese/gyede majd, de gőzerővel csak arra koncentrál, hogy NEKI GYEREK KELL. A leendő apuka meg nem akar gyereket, aggódik, hogy nem lesz elég a pénzük (kb a ksh szerinti átlagbért kapja Szegeden), nem akar még gyereksírásra ébredni és pelenkázni, ... Jah és nincsenek közös kasszán sem! Ilyenkor nem szép ez az elképzelés (amikor valaki ráakaszkodik a pasijára annak az akarata ellenére), de abban a helyzetben, amiben Ti vagytok, ez teljesen oké!

Mi meg várjuk baráti körben a baba érkzését. Hurrá! :/

2015. nov. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!