Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan változtatja meg az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan változtatja meg az embert a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

2015. febr. 25. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én amit észrevettem magamon, miután újra munkába álltam, hogy sokkal türelmesebb tudok lenni az idiótákkal, mint gyerekvállalás előtt. (ezzel nem arra célzok, hogy a gyerekem idióta lenne, hanem arra, hogy a felnőttek ügyfelek egy része szokott úgy viselkedni, mint egy hisztis két éves)
2015. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ, milyen volt előtte. Érett, felnőtt embernek kiegészíti az életét, növeli a felelősségérzetét, felelőtlen, felkészületlen embernek összeborítja az egész életét, és utána megy a szenvedés.
2015. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Negatívan! Több stressz,kevesebb vagy nulla szabadidő,elszegényedés,a nő teste tönkremehet/leromolhat,ha pedig a gyerek fogyatékos... :(
2015. febr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal felelősségteljesebb, kötelességtudóbb lettem (pedig alapvetően sosem volt gondom ezen a téren).

Sokkal inkább gondolok a jövőre (anyagi és egyéb szempontból), könnyebben és természetesebben megy a tervezés, jobb szervező lettem (egyedülálló anyaként enélkül nagyon nehéz lenne!).


Sokkal megfontoltabban hozok meg döntéseket, több oldalról körüljárom, de nem húzom az időt. Minden döntésemnél egy jelentős szempont az, hogy ez hogyan hat rám és a gyermekemre, illetve természetes, hogy a korábbinál sokkal-sokkal erősebben törekszem az anyagi-érzelmi biztonságra, hiszen már nem csak az én életem és jólétem a tét.


Azt hiszem sokkal jobban tudom a pénzt beosztani, spórolni, jobb programszervező lettem és felértékelődött az OTTHON fogalma- ami nem csak egy hely, ahol alszunk munka után :)


Testileg bizony nem előnyömre változtam, de igyekszem tenni érte egészséges életmóddal és rendszeres sportolással- illetve esetemben sajnos hamarosan egy korrekciós (plasztikai) műtét is indokolt- de ezt sem fogom fel tragikusan. Örülök neki, hogy van megoldás, hogy igénybe tudom venni- ettől nem lettem sem rosszabb, sem értéktelenebb.


Emberileg pedig jó érzés, hogy valaki tényleg feltétel nélkül szeret, hiszen a gyerekek ilyenek a szüleikkel- van egy nagy feladatom, több évtizedes és igyekszem jó szívvel, felelősségteljesen csinálni.


Jó dolog szülőnek lenni, pedig én is az a típusú nő voltam korlábban, aki magában füstölgött más "neveletlen, sikítozó kölykein"- meg kell tapasztalni :)

2015. febr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem saját tapasztalatból, csak a környezetemben látom/hallom ezeket. Kvázi panaszkodnak.


- Alig jut idő a pároknak egymásra

- Több a veszekedés

- Kevesebb az idő a szórakozásra, kikapcsolódásra

- Több a stressz

- Sok lemondással jár (mindig a gyerek az első)

- Ha újra élhetne akkor később és kevesebb gyereket vállalna, de azért szereti őket és törődik velük

- Ismerek olyat is akit egyáltalán nem érdekli a gyereke, soha nem játszik vele, csak beülteti a laptop, vagy a tv elé. Panaszkodik hogy kevés ideje van magára. Volt olyan hogy az illető aludt, a gyerek meg sírt mert éhes volt. Azt is hallottam, hogy megbánta hogy megszülte.

- Legrosszabb esetben szakítás volt pár hónappal a gyerek születése után nem egy kapcsolatban azok közt akiket ismerek.

- Aztán van olyan is akinek semmi élete nincs a gyerekein kívül. A férjével sem törődik, nem dolgozik, nem jár sehova, eltávolodott az összes barátjától. 1-2 emberrel tartja a kapcsolatot neten keresztül.

- És olyanok is akiknél megvan az egyensúly párkapcsolat, a gyerek, a szórakozás és a munka között, mert tudatosan készültek, hogy ne menjen a házasság és az élet rovására a gyerekvállalás.

2015. febr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az eltartottak rovatba mást kell írni.
2015. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!