Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azoktól kérdezem akik válás-el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azoktól kérdezem akik válás-ellenesek, illetve annak a hívei, hogy a nők ne dolgozhassanak, biztos, hogy jó lenne ez?

Figyelt kérdés

Múltkor egy kérdés kapcsán vitatkoztam egy antifeminista hozzászólóval, aki azt mondta, hogy az lenne az optimális, ha a nők nem dolgoznának, és megszűnne a válások kapcsán ez a liberális szemlélet.

De akkor, ha ez újra megvalósulna, mi történne olyan esetekben, amikor a férfi mégis ki akar lépni a kapcsolatból? Mondjuk beleszeret másba, és az új hölgy nem akarja nevelni a gyerekeit, vagy megbetegedne, és nem tudna dolgozni, legrosszabb esetben meghalna? Mi lenne akkor a gyerekekkel, családdal? Ugye régen ezt megoldották, mert nagycsaládok voltak, meg volt föld, így maradt némi egzisztencia a férj esetleges távozása után is. Vagy ha nem, hát akkor a nő elment cselédnek, a kiskorú gyermek is dolgozhatott simán, legrosszabb esetben a gyerekek lelenc házba mentek, ahogy régen mondták..stb. De ez mai körülmények közé kevéssé beültethető, és talán nem is kívánatos. (?)



2015. febr. 25. 22:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, különben az ihlette a kérdést, hogy most olvasok egy könyvet, amiben a férfinek szeretője lett, akit beköltöztetett a családi házba, de a feleségével muszáj volt kezdenie valamit, így gyerekestül átköltöztette a feleséget a családi házból egy használaton kívüli vasúti vagonba. Igaz történet, 1900-ban játszódik. Szóval nem jobb a gyerekeknek is, ha önálló, saját lábon megállni képes anyjuk van? Akkor mégiscsak nagyobb biztonságban vannak, pl ilyen esetek nem fordulnak elő, nem kell mindent tűrni.
2015. febr. 25. 22:35
 2/12 anonim válasza:
0%
biztos
2015. febr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van mindenben, amit írsz.

Amit az első hsz.-edben írtál, az történt velem, csak nem vagonba költöztem, hanem albérletbe.

Az ő vállalkozásában dolgoztam, mert így beszéltük meg.

Mikor totál kiszolgáltatott voltam, durva lett, megvert nem is egyszer.

Menekülnöm kellett, a többit nem részletezem.

Még mielőtt valaki beírná: NEM mercédeszes, fukszos, bunkó, kopasz paraszt volt a volt párom, hanem "úriember".

Látszólag.

Minden nőnek legyen saját pénze.

Munkája, kollégái, kapcsolata a külvilággal!

Nagyon fontos!

2015. febr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

én is osztom utolsót.mihelyst kiszolgáltatott lesz egy nő, szinte minden férfi átmegy bunkó, parasztba, vagy terrorba akár testi akár lelki.vagy szimplán nem tiztelik az asszonyt, csalják agyba főbe.

a mai férfiak legtöbbje amúgy is úgy választ nő, hogy annak legyen pénze, vagy kilátásban jó állása."férfiak.."

2015. febr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*nőt
2015. febr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A régi világ annyiból is rosszabb volt, hogy nem verték nagy dobra, ha apuci behúzott egyet az asszonynak, és a nőket is arra tanították, hogy viseljék ezt el, tűrjenek csendben, mert ha kilépnek a házasságból, akkor gyakorlatilag földönfutók lesznek. Dédnagymamám ilyenfajta terrorban élt majdnem 40 éven keresztül. Én a magam részéről utálok dolgozni, de ha esetleg veszek magamnak egy új cipőt vagy kifizetem a telefonszámlám, jó tudni, hogy ebben a pénzben az én munkám van benne, és nem apucitól tarháltam mert nincs saját keresetem. Senki kedvéért nem lennék annyira kiszolgáltatva, mint a régi asszonyok. De ennek logikus oldala van: mindenki adójára szükség van, hogy fenntartsák a jelenlegi nyugdíjrendszert. Magyarul ha jövő év január elsejétől minden nőnek otthon kellene maradnia, az állam miből fizeti ki Marika néni nyugdíját? A válásban meg nem is értem, hogy mi számít liberálisnak? Ha két ember nem való össze, akkor szét kell menni, és csókolom. A házasság mindig is erősen lutri volt, és ma is az. Annyi a különbség, hogy míg régen az ilyen embereket kinézték a közösségből, ma már az átlagember átsiklik fölötte. Az antifeministákat meg szerintem hagyjuk, azok nem tudom, hogy milyen bolygón élnek, de nem is érdekel.
2015. febr. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
3: Az agresszív állatok leggyakrabban nem a fukszos bunkók, hanem a nagymenő vállalkozók, gazdag pasik. Ez tök nyilvánvaló, kár volt leírnod, milyen nem volt a pasid. Keresik a kitartásra vágyó nőket, akikkel bármit meg lehet tenni cserébe az ellátásért.
2015. febr. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Mindenki legyen önálló pénzügyileg, tudjon megállni a saját lábán, hogy ne legyen kiszolgáltatott. Akár férfi akár nő az illető. Főleg ha gyerek van, ma már egy fizetésből nehézkes jól élni.

A válásban semmi liberális nincsen. Senki sem azért válik el mert az milyen tök jó, hanem mert baj van. Megcsalás, agresszió, vagy csak simán nem működik. Miért kellene belekényszeríteni akár férfit akár nőt egy olyan helyzetbe ami rémálom is lehet? Ha meg gyerek van azt meg tönkre is teheti ha egy rossz légkörben nő fel.

Régen azért nem volt ennyi válás mert nem is lehetett elválni plusz nem szerelemből házasodtak az emberek hanem zömmel érdekházasságok köttettek ami inkább a családok egyesüléséről szólt.

A kedves antifeministák is biztos jó bulinak gondolnák ha ilyenben élnének...

Amúgy a feminizmus meg az antifeminizmus is szélsőség, egyik sem oké. Nem kell "nőuralom" se feudalizmus. Átgondolt tettek kellenek, melyekkel nem bántunk másokat.

2015. febr. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy a feminizmus meg az antifeminizmus is szélsőség, egyik sem oké. Nem kell "nőuralom" se feudalizmus."

Igen ám, de a feminizmus távolról sem jelent nőuralmat és önmagában nem is szélsőség, még ha vannak szélsőséges követői is.

2015. febr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
3-al és 8-al nagyon egyetértek. Arra kell törekedni mindenkinek, hogy ne kerüljön olyan helyzetbe, hogy függ a másiktól, főleg a nők a férfiaktól. Válás esetén nagy problémák lehetnek belőle. Jobb ha a nő a józan eszét helyezi előtérbe amikor összeköti az életét valakivel, főleg ha gyerekeket is vállalnak.
2015. febr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!