Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek kinek van igaza,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek kinek van igaza, kit illet a pénz?

Figyelt kérdés

Anyuka és apuka nem házasok, viszont van egy 1 éves gyerekük. Nem közös kasszán vannak, külön számlájuk van. Mivel az apának magasabb jóval a bruttója mint anyának, ezért az anya felvetette, hogy átadja a GYED-et az apukának, hogy többet kapjanak.

Apukának csak a nevét kéne adnia, az anyuka úgymond csak megkérte, hogy adja ehhez a nevét, hogy több pénz jusson a házhoz, meg hogy akkor ehhez a pénzhez nyúlnak ha kell vmi a gyereknek.

Az anya úgy szeretné, hogy az ő számlájára menjen továbbra is a GYED, az édesapa viszont veszekedni kezdett vele, hogy majd az ő számlájára menjen csak.


Én egy közös barátjuk vagyok, ezen vitáznak 2 napja, hogy kinek a számlájára menjen a pénz..Kikérték a véleményem, hogy én mit gondolok, de én kíváncsi vagyok kívülállók véleményére.


2015. márc. 6. 18:45
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
36%

"nem is értem a pasit mit szórakozik."


1: A "pasi" az APA! Pont annyi alanyi joga van a GYED-re, mint az anyának.

2: Közös megegyezés alapján az apa (nem pasi) fizetése után igénylik a gyedet a gyerek számára.


3: Ezek után inkább azt nem értem, az anya (vagy mondjam azt, hogy a csaj?) mit szórakozik?

2015. márc. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
97%
Én viszont azt mondom, hogy a pénzt az kapja, aki a gyerekkel otthon van. A kérdés alapján ez az édesanya. De teljesen mindegy, ha édesapa marad ott vele, akkor őt illeti. Aki otthon van a gyerekkel annak épp nincs saját keresete, de valamiből fenn kell tartani saját magát, valamiből el kell látnia a gyereket is napközben. Most álljon oda minden héten pénzt kunyerálni, mert még ezt sem kapja meg? Nem is értem ezen mit kell vitázni. Igen gáláns férfi lehet az, aki ennyit nem tud megtenni...
2015. márc. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
91%
Én nem értem. Ha apa igényli a gyedet akkor ő marad otthon a gyerekkel any meg visszamegy dolgozni. Nem? Mert ha igy van akkor nyilván anyuka számlájára megy a fizetése apuka számlájára meg a gyed. De egyébként meg a gyed maximalizálva van tehát hiába keres apuka milliókat akkor is csak 108 ezret kap. Ha nem igy van akkor nem értem.
2015. márc. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
13%

Nocsak, nocsak! :)


Talán mégse egy barát, hanem személyesen a kis pénzéhes anyukánk tette fel a kérdést? :D

2015. márc. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom azért "szórakozik" az anya, mert ő van otthon a gyerekkel. A GYED-et a kieső bér pótlására találták ki, eddig egyértelműen annak járt, aki otthon volt a gyerekkel. A GYED extra bevezetése óta igényelheti az is, aki dolgozik, tehát jelen esetben az apa kapná, de akkor is az anya maradna otthon. Ugye egy átlagos családban ez semmilyen fennakadást nem okozna, hiszen minden bevétel közös. Szerintem az ő felfogásuk szerint úgy lenne a korrekt, hogy az anya megkapná azt az összeget, amit eddig is kapott, a két összeg közti különbséget pedig megfeleznék. (Ha viszont mindketten dolgoznak, akkor felezzék meg a GYED-et) Technikailag teljesen mindegy kinek a bankszámlájára érkezik az összeg, majd az egyik odaadja a másiknak a részét. Mondjuk elég szánalmas ez az egész.

(Egyébként lehet egyáltalán más bankszámlájára kérni a GYED-et? Nem vagyok benne biztos.)

2015. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
42%

Ez egy nagyon rossz kapcsolat, ha ilyenen megy a vita, és nem sok időt jósolok ennek a kapcsolatnak.Elképzelhetetlen lenne, hogy ilyenen vitázzunk a férjemmel.


Kedves 78%-os, aki azt kérdezed, mi köze van anyának ehhez a pénzhez.. Eszed sok van? Talán annyi, hogy ez a GYERMEK után jár. És ki van többet a gyerekkel? Na? Eltaláltad.. anyuka. Ebből vesz a gyereknek ruhát, cipőt, kaját, fizeti a foglalkozásokat, ha van, nyáron a fagyit. Most anyukának azért rossz ez az egész, mert megy az apa számlájára a pénz, és most anyukának kérni kell, amúgy meg rendelkezhetett volna ezzel a pénzzel, beoszthatta volna.

Én anyuka helyében nem adnám át a gyedet ilyen körülmények között apukának. Ha ilyen külön kassza megy egy olyan pár esetében, ahol gyerek is van, ott hiányzik a bizalom. Mi garancia van arra, hogy apuka a gyerekre költené a pénzt? Aztán úgy adogatja haza a pénzt hó végén, hogy nem jut kenyérre? Plusz nem ismerem ezt a gyed extra dolgot, de gondolom, ha a gyerek egy éves, anyuka még otthon lesz egy darabig. Namost ha átadja a gyedet, akkor erre az időre vajon nyugdíj jogosultsága sem lesz? Mert akkor megint szívás.

Persze ilyen kérdések, problémák egy normális párkapcsolatban nem merülnek fel,de ez így szerintem nem az.

2015. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
25%

#16-os!

"Eszed sok van?"

Nálad, biztos több.

"És ki van többet a gyerekkel?" Nem tudom. Te? Családtag vagy? Szerinted az anya? Szerintem lehet, hogy az apa.


"Ebből vesz a gyereknek ruhát, cipőt, kaját,.."

Gondolom mert az apa nem ismeri a boltok működési elvét....


"Én anyuka helyében nem adnám át a gyedet ilyen körülmények között apukának."


Nincs ezzel semmi probléma, igényeljék az anya fizetése után a gyedet, ha már egyszer úgyis ő van otthon a gyerekkel, és akkor mehet is a számlájára. Ennyire egyszerű.


"Mi garancia van arra, hogy apuka a gyerekre költené a pénzt?"

:D Ez a legjobb! Ha a te elméleted szerint az anyukának nincs jövedelme, akkor ezerszer jogosabb a kérdés, mi a garancia arra, hogy az anyuka a gyerekre költené a pénzt??? :)

2015. márc. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
17%
Egyértelműen a pénzéhez anya tette fel a kérdést, ez látszik a pontozáson.
2015. márc. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
66%
A pénz engem illet, csakis engem!
2015. márc. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
26%

Én ezt nem értem. Hogyan eredményezne az magasabb bevételt, ha az apa, akinek eleve magasabb a bevétele, elmegy GYED-re, ami maximalizálva van 110.000 ft körül, az anya, akinek alacsonyabb a bevétele meg dolgozna???


Ha pedig egyszerűen arról megy a vita kinek a számlájára érkezzen a pénz, akkor sem értem. Úgyis a gyerekre költik. Nem mindegy, ki veszi le ugyanazt az összeget???

2015. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!