Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csak jóban, csak egészségben,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak jóban, csak egészségben, míg a halál el nem választ?

Figyelt kérdés
Friss házasok vagyunk, én a nő, ő a férfi. Ma 9 napja, hogy bennem van ez a lázat-hurutos köhögést okozó kórokozó. És ami nekem ma rosszul esett: éjjel a takaró alatt úgy izzadtam, hogy vizes volt a takaró is és a lepedő is. Párom mikor félálomban ezt észlelte, hangosan felcsattant, felugrott és elővett egy száraz meleg pokrócot. A vizes takarót magam alá gyűrte, mintegy "hernyót" képezve belőlem, odébbtolt engem a lepedővel együtt, ő pedig maga alá terítve a puha száraz plédet, betakarózott vele. Nekem ez nagyon rosszul esik, hiszen éjjel a szoba levegője is lehűl, betegen nem esett jól, hogy a vizes ágyneműben maradtam. Valamint amióta beteg vagyok, minden este erős köhögőgörcseim vannak, mikor azonnal fel kell ülnöm, különben úgy érzem megfulladok. Párom minden egyes köhögésemkor ki van akadva, hogy mikor lesz már vége, hagyjam abba. Pár hete ő volt ugyanilyen beteg. Mikor éjjel észrevettem, hogy izzadt, felébresztettem, megkértem szépen, hogy keljen fel, míg én kicserélem alattunk a lepedőt, ágyneműt. Ezt alkalom adtán 2x is, mivel a frissen cserélt ágynemű pár óra múlva tiszta víz lett. Ha köhögőgörcse volt, és engem azzal felébresztett, én félálomban is a hátát simogattam, nem pedig elküldtem melegebb éghajlatra és a fejéhez vágtam, hogy fejezze már be. Nem így ismertem őt meg. Vagy csak én érzem ezt szomorúnak? Még betegségem alatt is főzök, kitakarítok, boltba járok ,mert későn végez a munkahelyén. Elhiszem, hogy így mellettem éjjel nem tudja kialudni és kipihnni magát, de garzonban élünk, máshol nem tudok aludni. Ráadásul mostanában egyre gyakrabban hangoztatja a gyermekvállalást. Bele se merek gondolni mi lenne, ha valami bajom lenne. Akkor is hasonlóan viselkedne? Pl betegségem elején este rosszul voltam, kértem, menjünk ügyeletre. Az úton végig duzzogott, hogy miért most találom ki, hogy mehetnékem van ügyeletre, miért nem délután. Hát könyörgöm, ha este vagyok rosszul, akkor este kell menni, délelőtt még kutya bajom nem volt. Szóval ha terhesen este-éjjel beindulna a szülés, akkor végig duzzogni fog, hogy miért pont most? Nem tudom... Nekem ez a kis influenza elég apró problémának tűnik, mégsem sikerül a férjemnek úgy viselkednie, mint ami elvárható. És így természetesen gyerekprojekt sem lesz. Nálatok hogy zajlik egy egyszerű megfázás/influenza fertőzés? Gyanítom, csak nálunk ilyen kaotikus a helyzet...
2015. márc. 12. 14:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

most vagy először beteg a kapcsolatotok alatt?

mert ez az első betegség/rosszullétről kiütközik az együttélés alatt

2015. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
70%
az eskuvo elott hany evig eltetek egyutt?
2015. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Hát mi olyankor néha külön alszunk, de nekünk van plusz egy szoba és ágy...


"Mikor éjjel észrevettem, hogy izzadt, felébresztettem, megkértem szépen, hogy keljen fel, míg én kicserélem alattunk a lepedőt, ágyneműt."


Nem lehet, hogy ő ezt felesleges macerának érezte? Csak mert betegen, ha végre elaludtam, én se díjaznám, hogy az éjjel közepén felvernek, kiraknak az ágyból és elkezdenek ágyneműt cserélni, ahelyett, hogy végre kialhatnám magam. Persze ha ez a baja, akkor nem így kéne "megmutatnia", hogy nem kell így túlbonyolítani a dolgot, hanem szépen megmondani, hogy legközelebb ne keltsd fel. Másrészt meg: ha téged zavart a vizes ágynemű, akkor miért nem keltél fel és cserélted le? Mármint ha boltba tudsz menni, akkor egy huzatot is át tudsz cserélni...


Még sose voltatok betegek esküvő előtt??? Akkor nem volt ezzel gond?


Amúgy sok ember nem tudja kifejezni az aggodalmát, törődését rendesen, hanem ettől ideges lesz, lehet, hogy a te férjed is ilyen, és nem gonoszságból csinálja az egészet, egyszerűen így reagálja le a stresszt, amit a szerettei betegsége okoz. Ez sem jó, csak tudd, hogy van ilyen is.

2015. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
45%

1es vok kiegészítés:

nem lakunk együtt, de neki votl műtétje akkor mentem ápoltam/öltöztettem/kaját vittem stb.

én is voltam már beteg mikor nála voltam és ue-t tette

2015. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
1.,2. válaszoló: 4 évet éltünk együtt házasság előtt, még 1 éves házasok sem vagyunk, huszonévesek. Volt betegségem ezelőtt is, egyik elég súlyos is volt, gyógyszerallergiám lett, és azonnal ki is hívta párom a mentőket, nem tágított mellőlem. Ezért furcsa most ez a helyzet. Bár tudom, hogy idegesítő az állandó fuldoklásom, izzadásom, de én az ő ugyanezen betegsége alatt gondosan ápolgattam őt.
2015. márc. 12. 14:11
 6/25 anonim ***** válasza:
20%
Sajnalom hogy nem vartal tovabb a nagy O-re :)
2015. márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
22%
hogy is mondják? "kifogott halat nem etetünk" ...
2015. márc. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: Persze, magam is ki tudom cserélni az ágyneműmet, csak úgy felpattant ingerülten, hogyha nekiállok még ágyneműt cserélni, biztos felemelte volna a hangját. Mikor ő izzadása miatt cseréltem éjjelente x az ágyneműt, ő azt teljesen pozitívan fogadta, állt az ágy előtt, mint egy kisfiú, aranyos volt. Betegen jobb a száraz ágyneműben aludni, mint a hideg szobalevegő által lehűlt teljesen átvizesedett takaróban-lepedőben.
2015. márc. 12. 14:15
 9/25 anonim ***** válasza:
67%

állt az ágy előtt, mint egy kisfiú, aranyos volt.


--- huh aha.

szóval anyuci gondoskodik róla, de ő nem anyuciról?!

2015. márc. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
22%

Egy férfiben a legritkább esetben van meg ugyanaz a képesség a törődésre, mint egy nőben. Egyszerűen mások genetikailag. Attól még aggódhat érted, csak ő nem "bonyolítja" túl.


Ha külön szobában tudnátok aludni, ez nem okozna gondot. Betegen én is mindig áthúzok a másik szobába, mindkettőnknek jobb. Ettől még oda tudunk figyelni a másikra, viszont nem zavarom, tud tőlem pihenni. Neki másnap menni kell dolgozni, én meg betegen tudok aludni napközben.

2015. márc. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!