Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan beszéljem meg ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan beszéljem meg ezt a dolgot a feleségemmel?

Figyelt kérdés

Anyósom a feleségem által az édesapjától örökölt házban lakik, az általa örökölt autót használja. Ezzel még nincs is bajom, meg elvileg beleszólásom se, döntsék el ők. Viszont minden évben hozza a helyi adót, hogy fizessük ki, hiszen a tulajdonjog a feleségemé. Közös kasszán vagyunk, ez emiatt valamennyire már engem is érint. A feleségem meg szó nélkül minden évben kifizeti. Anyósom felsővezető volt, nagyon magas a nyugdíja, ezért még erre se lehet fogni, hogy így segítsünk rajta, mivel nem szorul rá. Én próbálom tiszteletben tartani, hogy az édesanyja, de amikor megláttam, hogy idén már 40 ezer felett volt, kicsit kiakadtam. Veszekedni nem szeretnék, de valahogy meg jelezni szeretném a feleségemnek, hogy ez szerintem így nem túl korrekt ügy.

Mi a véleményetek? Hogy kezdjek hozzá?


2015. márc. 15. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
"XY, szerintem nagyon sok az a pénz amit az adóra kell költeni az anyósod után, nem fair ez úgy hogy ingyen lakásban él és ingyen autót használ, miközben a nyugdíja magas. Légy szíves beszéld meg vele ezt, mert ez a pénz nagyon hiányzik a közös kasszából. Tudom hogy ez a te ingatlanod, viszont a pénz amiből fizetjük az adót az közös, tehát már kettőnket érint."
2015. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én így kezdeném:

"Drágám hogy alakult ki ez a rendszer annak idején, hogy mi fizetjük az adókat a házadra, amiben anyukád lakik? Ti megbeszéltétek, vagy Te önként vállaltad, vagy anyud kérte, hogy te fizesd?" ... és ebből már tovább lehetne szőni, hogy miért nem anyósod fizeti, főleg ha megteheti.

2015. márc. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3%
A feleseged egy nagyon idiota. Valj el tole gyorsan amig nem keso.
2015. márc. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mi a fene ***** válasza:
100%
Gondolom anyósnak holtig tartó haszonélvezete van mindenen, azért használhat mindent, innentől a kötelezettség is az övé. Ált. az adó törvények ezt irják elő.
2015. márc. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

a nejed a tulaj az adó rátartozik, anyos haszonélvező ővé a rezsi, karantartás, biztositás

késöbb ezek a költségek is titeket terhel majd

2015. márc. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Ez olyan helyzet amikor nem nagyon lehet nyerni. A haszonélvezőnek elvileg kötelessége fizetni az ingatlannal járó költségeket, gyakorlatilag pedig nem lehet rajta behajtani mert a magyar jogrendszer a haszonélvezőnek kedvez. Lehetőségek: eladni a házat a haszonélvezettel értékcsökkentett áron. Nem fizetni a tartozást és bejelenteni a haszonélvező nemfizetését(hasztalan). Elhagyni a nőt és az anyagi horgonyt amit rád rak ezzel.
2015. márc. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon pofatlan dolog szerintem. Nalunk annyiban mas a helyzet, hogy anyam lenne ilyen bunko. Kiskoruak voltunk hugommal, mikor lakashitelt vett fel a nevunkre. O haszonelvezo lett, mi meg tulajdonosok. En mar reg elkoltoztem onnan, csaladot alapitottam. Es elvartak volna, hogy en is fizessem a lakashitelt mikor nem is elek ott, fizetem en a sajat alberletemet... Ok meg ott laknak es siman ki tudjak fizetni. Szoval gusztustalan dolgok ezek na.
2015. márc. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!