Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek egy ilyen házasságról?

Figyelt kérdés
A két fél kölcsönösen kedveli és tiszteli egymást. Mindent meg tudnak beszélni, bíznak a másikban, adnak a másik véleményére. Bármit megtennének a másikért. Fizikailag is vonzódnak egymáshoz, sosem csalnák meg a másikat, mert mindkettejüknek fontos érték a hűség és a becsületesség. Mondhatni minden stimmel, összeillenek, azonban egyikük sem szerelmes. Mindketten túlvannak már egy hosszú ideig tartó rossz kapcsolaton, és kisebb csalódásokon is. Egyikük sem hiszi, hogy létezik soha el nem múló szerelem, ezért nem is hajszolják azt.
2015. márc. 21. 13:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
76%

Nekik bejöhet, én nem akarnék ilyenben élni. Ilyen emberből meg százat találsz egy séta alkalmával.

Nem házasodnék, azt meghagynám a szerelmeseknek.

2015. márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%
Kedves egészségükre, nekem nem menne az ilyen. Én is sokat csalódtam (és nem kicsiket), rossz kapcsolatokon vagyok túl, de nem adtam és soha ne adtam volna fel. Mindenki maga rendezi az életét.
2015. márc. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
37%
Nem tartom okos otletnek a hazassagot.. olyan meg nincs hogy en azt gondolom 2015-ben, hogy soha nem csalom meg, mert nem tudhatom, hogy 2018 ban, hogy fogok erezni, foleg ugy hogy ha szerelem nelkul kotok hazassagot!
2015. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
91%
Aki a szerelmet hajszolja, az folyton csalódni fog, és 5-6 évente belecsöppen majd egy válóperbe. ha tetszik, ha nem, a szerelem elmúlik egy idő után. Feltételezem, hogy ennél a párnál is volt szerelem, ami már elmúlt. Ez az élet rendje.
2015. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Miért volna feladás az, hogy nem keresik a szerelmet? A szerelem nagyon is múló dolog, 1000-ből kb 1 eset van, hogy még a halálos ágyukon is szerelmesek egymásba a házastársak. Lehet szerelemből házasodni, de pár év/évtized múlva úgyis oda jutnak, hogy már nem szerelmesek, és akkor az ő kapcsolatuk sokkal értéktelenebb lesz, mint a fent említett példában élőké, hiszen ők a szerelemhez "szoktak hozzá". Ennek következménye a rengeteg házasságtörés/válás.
2015. márc. 21. 13:33
 6/33 A kérdező kommentje:
3-as: nálad lehet, hogy a hűség élethelyzethez kötött, de képzeld, léteznek olyan emberek, akiknél viszont alap tulajdonság. Ha úgy hozná az élet, hogy más oldalán akarjuk folytatni, azt közölnénk a másikkal és nem gerinctelenül a háta mögött folytatnánk viszonyt. Tudom, ez biztos hihetetlenül hangzik olyannak, aki szerint "nem tudhatjuk, mit hoz az élet".
2015. márc. 21. 13:34
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Mitől olyan biztos, hogy nem szerelmesek? Ha a leírás stimmel, az az érzésem, hogy a múltbeli történések miatt nagyon sebezhetők, félnek a csalódástól, ezért inkább bebeszélik maguknak, hogy amit éreznek, az nem szerelem.

Nem biztos, hogy ilyen alapokon hivatalossá tenném a kapcsolatot. Az élethez bátorság kell, ha fontos a másik annyira, hogy házastársamul kívánom, fel kell vállalnom az érzéseimet. Ha mégis úgy van, ahogy írod, akkor pláne nem tenném hivatalossá, nagyon biztos alapnak tűnik ez a viszony, de ha bármelyik félnél beüt a mennykő (és ez kortól és mindentől függetlenül megeshet), akkor borul az egész, ráadásul ilyen beállítottságnál lehet, hogy nem merne belemenni az új kapcsolatba az érintett, mert fontos a hűség. Ezért szalassza el a boldogságot? Mert van egy kapcsolat, ami nyugalmas, békés, csak éppen bele lehet fulladni a langyos pocsolyába?

2015. márc. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
4-es: nem, sosem voltak szerelmesek, barátok voltak régebben is, és így kerültek egymáshoz közelebb. De szerelem nem volt.
2015. márc. 21. 13:35
 9/33 anonim ***** válasza:
89%
Igen, a szerelem múló dolog, csak épp marhára nem mindegy, hogy szerelemmel indul-e egy kapcsolat vagy eleve anélkül. Nem lesz így kerek a kapcsolat dinamikája. Ha valaha szerelemmel szerettél valakit, 20 év múlva sem úgy fogsz iránta érezni, mintha soha nem lettél volna az, hiába múlik el a rózsaszín köd.
2015. márc. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
85%

Múló dolog. És? Akkor gyerekeink se legyenek, mert egyszer elmennek otthonról. Ne élvezzük az életet, mert egyszer úgyis meghalunk.


Semmi nem garancia arra, hogy te vagy a párod nem esik szerelembe úgy, hogy egy baráti házasságban él. Ennek is lehet válás a vége.

2015. márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!