Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha valakit ver a férje, miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakit ver a férje, miért nem hagyja ott?

Figyelt kérdés
Apám mindig is durván bánt a családdal, anyámat és engem is vert, engem többször. De anyám a mai napig vele van és azt mondja, hogy szereti. Pedig sokszor úgy bánik vele, hogy én a kutyámmal nem beszélek így. Amióta az eszemet tudom, apám ilyen és sose értettem, anyám miért marad vele, pedig mint megtudtam, lett volna lehetősége otthagyni, lelki és anyagi támogatást is kapott volna, mégse. Ami engem illet, apámat gyűlölöm, gyerekkoromban is gyűlöltem és akkor lennék a legboldogabb, ha soha többet nem látnám.

2015. márc. 26. 21:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos a legtöbb nő nem válik el ilyenkor, mert egy házasságból nem könnyű kilépni, ugye ott vannak a gyerekek is, a tulajdonok, a megszokott élet stb. Némelyik nő elfogadja, hogy olyan házasságban él, ahol teljesen alá van vetve a férjének, aki kb. a tulajdonának tekinti a gyereket és a feleségét és azt csinál velük kb. amit akar. Az ilyen nők, akik ezt bármeddig eltűrik, akaratgyengék.
2015. márc. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Aki bántalmazó, alapból olyan nőt választ maga mellé, aki elnyomható. Nem fog olyan nőt választani, akinek nagy szája van és kiáll magáért. Olyat fog, akit már szépen elcsesztek gyerekkorában, baj van az önbizalmával.


Aztán lelkileg, mentális teljesen leépíti, és végül fizikálisan is bántalmazza. Nagyon sokat találsz erről a google-el.

2015. márc. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Lepontozó Kapitány este 9 után se pihen. Sőt! Ilyenkor van igazán elemével. Egy igazi troll. (vagy trollok) /Első voltam/

Ui.: nyugodtan lepontozhatsz, tojok a fejedre :P


Még hozzáteszem, hogy a másodiknak is igaza van. A nagyszüleimnél is így volt egyébként, mondjuk közel se olyan durván, áluk is az akaratgyengeség volt a fő ok, amiért együtt maradtak.

2015. márc. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
91%

A nők általában anyagi érdekből (gyerek, lakás, jövedelem, válás esetén bizonytalannak érzett vagyoni elosztás stb.) nem válnak el agresszív férjüktől, de lehet, hogy még ennél is gyakoribb, hogy félnek a férj megtorlásától.


Amiről Te beszélsz, az lehet, hogy a ritkább kivételek közé tartozik, már ha Édesanyád egyáltalán igazat mond. Ugyanis az érzelmi kötődés egy brutális férj esetén többnyire kihűl.


Egy verekedő férj bármikor okozhat véletlenül is súlyos sérülést vagy halált.


Készíthetsz titokban videofelvételt és/vagy hangfelvételt a családon belüli erőszakról, vagy pedig az életkorod és a családi körülményeid függvényében egy-egy ilyen erőszakos fellépéskor testi erődet veheted igénybe Édesanyád megvédésében.


Nem ritka, hogy a felnövő gyerekek vetnek aztán véget a fizikai terrornak, mert apuka a gyengébbet merte verni, de az erőssé vált fiú- vagy lánygyermeket (mert ez sem ritka) már nem bírja leverni, ezért onnantól fél kezet emelni az anyára.


Agresszív apát földre küldeni nem szégyen, hanem dicsőség.

2015. márc. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert mazochista.
2015. márc. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is ismerek ilyet. Szereti a férjét és az mindig bocsánatot kér, elhiteti vele hogy utolsó eset volt és a tenyerén fogja hordozni. A nő mindig bedől neki, hogy mostmár tényleg megváltozik, olyan őszinte volt, látszott rajta a megbánás, még el is sírta magát blablabla...persze sose fog megváltozni, kutyából nem lesz szalonna. Egyébként ott sincs se gyerek, se anyagi függés. Egyszerűen csak szereti, és azt hiszi megváltozik majd.
2015. márc. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Lővenbrau válasza:
17%
A faszi egyébként általában nem akar verekedni. Már ha nem alapból agresszív. Én most válok és a feleségem egyszerűen nem bírja ki a hátralevő egy hónapot a költözésig. Harmadik faszi és szerinte míg együtt élünk neki akkor is joga van bárkivel dugni. Ami különös, hogy közbe-közbe velem is együtt van. 3 napja rettenetesen összevesztünk. Ráborítottam az asztalt. Kétszer. Nekem ugrott, erre megcibáltam. Odarohant a 15 éves lánya megvédeni anyut, annak is elkaptam a haját.Pedig kungfuzik :-) Kicsit megrángattam őket, közben leszállt a köd az agyamról.Ezek fenyegetőztek, ordibáltak, mint a cigányok, én meg helyreállítottam a rendet, megforrasztottam a földhöz vágott telefon vezetékét, aztán elmentem aludni.Igen is mindenkiben van agresszió. Két emberen múlik, hogy eldurvul-e az egész...Ha anyád belemászott apád lelkébe valamivel, akkor a helyzet megszülte az agresszió lehetőségét.Természetesen lehetséges hogy apád alapból defektes, de ebben nem vagyok olyan biztos... Többnyire az ember felnőtt életét meghatározza a gyerekkora. A szülők általában a legjobb tudásuk szerint nevelik a gyermekeiket.De, ha nem hagyják a gyermeket megtanulni,hogyan kell dönteni a hétköznapi életben , soha nem lesz önálló. Keresi azt a személyt, aki majd dönt helyette....Mindenben.. Közben cseszegeti a saját lelki üressége, ezért folyamatosan lelkileg leamortizálja a másikat. Aki egy idő után nem vállalja fel az örök hibás szerepét. Kitör a háború...Agresszív férfi VS védtelen nő... Pedig ez csak a látszat.. Aláírás: egy agresszív férfi HöHö :-)
2015. márc. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hú de kemény lehetsz, megcibáltál egy nőt és egy 15 éves gyereket...kiváncsi vagyok ha én ugranék neked akkor is ilyen kemény legény lennél-e...valószìnű előbb szarnád magad össze...pedig én nem is kungfuzok :) egy igazi férfi a helyedben simán lefogta volna őket...de te csak egy gyáva fostalicska vagy.
2015. márc. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Általában nem veréssel szokott kezdődni. Eleinte lelki zsarolás,kisebb dolgok,aztán egyre nagyobbak. Közben folyamatos a feleség leszólása,aki ezáltal eljut odáig,hogy magában keresi a hibát, egyre értéktelenebbnek érzi magát, hogy nem kell már senkinek és úgy gondolja egy rossz kapcsolat is jobb,mint a semmilyen,és nem akar egyedül maradni,vmiféle biztonságérzete is van.Nagyon fontos, hogy időnként a férj biztosítja a szeretetéről az asszonyt,hogy minden másképp lesz ezután, hogy annyira szereti megváltozik,hogy nem tud nélküle élni,gyakori az öngyilkossággal való fenyegetőzés.Ez nagyon fontos, a "békülési fázis " a nő lelki megtörésében,a totális kontroll elérésében.

Ezek ciklikusan váltakoznak.Az asszonynak teljesen más aspektusból kellene nézni a dolgokat,teljesen fel kellene adnia a férje iránti empátiáját. Jellemző az ilyen "családokra", hogy a férj a felesége normális emberi kapcsolatait is lerombolja közben,nincs igazán akihez fordulhatna.

A feleség teljes lelki megadása akkor következik be,amikor elkezdi hagyni a férjét,hogy a gyermekeiket is bántalmazza. Sőt, általában a gyerekre tolja rá a felelősséget, hogy az apja nem véletlenül bánik vele így.Ez az a pont,ahonnan már nincs visszaút...

2015. márc. 27. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy a Te anyukád miért nem hagyja ott, azt csak ő tudhatja igazán. Nekem is van ilyen ismerősöm. Régóta házasok a kezdetektől bántalmazta az illetőt a férje lelkileg és fizikailag is. Azért nem lépett, mert félt a férje bosszújától, amikor megemlítette, hogy el akar válni, akkor a férje megígérte, hogy megöli ha megteszi. A gyerek meg szinte azonnal összejött náluk, szóval az sem volt, hogy elmegy amíg nincs gyerek. És hát félt, hogy az apa majd bosszút áll a gyereken. Mert hát hiába válás a vasárnapi apuka intézménye az persze megmarad azt hiszem 14 éves korig.
2015. márc. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!