Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hivatalosan lehet beleszólásom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hivatalosan lehet beleszólásom a férjem gyerekének az életébe?

Figyelt kérdés
Férjemnek van egy lánya, aki most 10 éves. Mikor elváltak a férjemnek ítélték a lányt és láthatási jogot kapott az anyja. Ezzel nem élt, 10 éve nem látta, 10 éve én nevelem a lányt, az apja se igazán foglalkozik vele. Edig tök nyugisan megvoltunk, de ismerőstől hallottam, hogy a gyerek anyja lehordott mindennek és hogy látni akarja a lányát. Ilyen esetben én senkije vagyok a gyereknek, erre nem talált ki még a magyar jog valami törvényt hogy ne találkozhasson vele, ne vihesse el?
2015. márc. 27. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
A láthatás joga megilleti az "édes" anyát, ez ellen nem tudsz mit tenni. Hiába neveled te, jogilag kötve van a kezed.
2015. márc. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

De igen, talált ki. A láthatási jogot meg lehet vonatni bírósági végzéssel, pl ilyen esetekben, amikor a láthatásra jogosult évekig nem él a jogával.

Újszülött kora óta nem látta az anyja?

2015. márc. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
27%

Szóval te a válás pillanatától együtt élsz a férjeddel, akinek épp akkor szült a volt felesége?


Amúgy miért félsz te attól, hogy a gyerek találkozik az anyjával? És nem, hivatalosan nincs beleszólásod.

2015. márc. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

Komolyan kicsi babaval elvalt tole a ferje es te akkor mar kapcsolatban voltal vele???

Remelem nem

ha igen akkor pedig ez a karma

2015. márc. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Lehet én vagyok a szívtelen, de egy olyan "anya" esetében, aki váláskor hátrahagyja a saját gyerekét és lesz@rja a létezését is, na az olyan ember is lehet, hogy nem csodálom ha a férje inkább máshoz menekült. Egyébként nem erről szólt a kérdés.


A házassággal elvileg mostohaanyja lettél a gyereknek, tudtommal innen te is intézkedhetsz az érdekében.

A láthatást vissza lehet vonatni, de ahhoz jogi útra kell terelni az ügyet, te a saját szakálladra nem intézkedhetsz.

2015. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is férjed intézheti a láthatás megszüntetését. Te sajnos semmit.
2015. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A bíróság láthatást ítélt az anyának, mást nem. Hogy minek hord le, hát azt magasról...

KICSODA??? Egy "anya", aki 10 éve nem látta a lányát... na ne már.

Szerintem is van arra lehetőség, hogy a láthatás jogát is megvonják tőle, ügyvédet kérdezz erről!

2015. márc. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6. Természetesen az apának kellene intézkednie, de tévedés az,hogy a házastársnak semmi köze jogilag ahhoz a gyerekhez, aki nem az övé, de közösen neveli az egyik szülőjével. Ugyanis bármilyen papírt töltesz ki a gyerekkel kapcsolatban, mindenhol szerepel olyan is, hogy "gyermek anya, apja, törvényes képviselője. A gyerekkel együtt élő szülő házastársa, törvényes képviselő.

Ha pl az apuka pert indít a láthatás jogának megvonására, és valami oknál fogva nem tud megjelenni a tárgyaláson, a felesége képviselheti.

2015. márc. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!