Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit lehet kezdeni egy egyre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni egy egyre inkább pesszimista, borúlátó házastárssal? Hogyan lehet rajta segíteni? (hosszú)

Figyelt kérdés

A férjemről van szó.

Én egy optimista, sőt álmodozó, pozitív felfogású ember vagyok... és régebben ő is inkább ilyen természetű volt. Mármint abban, hogy optimista volt, jó érzéssel gondolt mindenre, nem csak a bajt látta mindenhol, és sokkal inkább elrugaszkodott a földtől, mint az utóbbi időben.


Egy ideje, 1-2 éve csak megy lefele a lejtőn. Eleinte lassan kezdődött ez, ma már minden nap ilyen. Nem tudom mi baja lehet, mert a munkájában előre halad, a mi életünk is egyre inkább jó irányba halad (régóta szerettünk volna házat építeni, most 1 éven belül lesz rá lehetőségünk anyagi értelemben, és a telek is megvan). Mindketten jól keresünk, a családban nincs senkinél semmi probléma sőt a tágabb értelemben vett családi kapcsolatok egyszerűen idillinek mondhatóak (én imádom az ő szüleit, ő is az enyémet).


Mégis csak azt látom, hogy a bajt, problémákat keresi mindenben. De a legapróbb dolgokban is. Kikészít lelkileg ezzel a szigorú és negatív életszemlélettel. Hogy írjak pár példát. Ha pl. a házról beszélünk már nem az érdekli mit, hogyan, mennyire jó lesz, hanem pl.: ebben az utcában nem lehet teszem azt hupililára festeni a házat (de nem is akarjuk...). Nem lehet ilyen meg olyan dőlésszögű tetőt csináltatni (ezt sem akartuk), nem lehet ilyen meg olyan meg ez meg az... (csupa olyan dolgok, amit amúgy sem akartunk...). A mindennapi életben:ma pl. be kellett volna vernie a szöget a falba, hogy egy kis lámpást fellógathassunk. Elsőre nem ment (másodszorra igen): ez nem megy, ez lehetetlen, meg amúgyis, hogy néz ez ki, ha kiköltözünk be kell tömni, le kell festeni, hol találunk ilyen festéket, hogyan tudunk ilyet kikeverni, az egész falat újra kell festeni... egyszerűen megőrjít!! egy 3 mm-es lyukról van szó egy nyomorult szögnek :'(

De még millió és egy ilyen dolog van, ezt nem lehet úgy, azt nem lehet úgy, ez nem jó így, azt nem szabad, úristen az mennyi munka, stb. Mindenre, mindenre az égvilágon jön a kifogás, a hiszti, a negatívum. Az olyan dolgokra is, amik egyértelműen pozitívumnak kellene, hogy legyenek, pl. nyaralás. Ez van túl messze, az túl drága, stb. És mint írtam, anyagi értelemben semmi gondunk, megengedhetünk magunknak szinte bármit anélkül, hogy komolyabban spórolni kellene rá.


Ha felhívom rá a figyelmét, hogy mennyire lehangoló, és hogy a saját életét szúrja el ezzel, akkor mindig az a válasz, hogy de ez így van, nem igaz, hogy nem lehet elhinni, én ehhez nem értek, és így tovább. Egyszerűen nem tudok vele erről beszélni, mert szentül azt hiszi, igaza van mindenben. Néha, egy-egy normálisabb pillanatában megkért már, hogy segítsek neki pozitívabban látni a dolgokat, de ha felhívom rá a figyelmét, pl. "ugyan már, nézd a jó oldalát...", akkor ismét rákontrázik, hogy de így, de úgy.


Kérem, ha bárkinek van valami ötlete, mit lehetne ezzel kezdeni, ha valaki ment már át hasonlón, írjon...mert már nem tudom, meddig bírom ezt így.



2015. márc. 28. 13:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%

Pedig sajnos ez egy emberípus. Vagy megszokod....

Változtatni nem fogsz rajta, nekem több ilyen családtagom és ismerősöm van. Nehéz volt megszokni.

Változtatni nem tudtunk egyiken sem.

2015. márc. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon munkahelyi stressznek tűnik, ilyenkor szoktak az emberek a legkisebb dolgokba is belekötni. Valószínűleg nem hagyják élni a munkahelyén, és ugyanazt csinálja veled mint vele ott. Próbáld meg elérni hogy megnyíljon.
2015. márc. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Bátorítsd, dicsérd, jutalmazd. Ráférne a pszichológus, csak kérdés, hogy elmegy-e veled?
2015. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy a szíve mélyén nem akar változtatni, költözni, építkezni. Beszélgessetek erről.
2015. márc. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

1.: nem ilyen ember volt régen, csak 1-2 éve ilyen. Ennél azért jóval régebb óta vagyunk együtt.


2.: a munkahelyi gond kizárt. Nagyon szereti a munkatársait, szívesen tölti velük a szabadidejét is. 4-5 éve a főnökét a pokolra kívánta volna, mégis egy vidám ember volt. Mára jól kijönnek, sokat változott a főnöke is, jól el tudnak beszélgetni.


3. igen, ezt csinálom folyamatosan, de néha már fárasztó, mintha egy 5 éves gyereket kellene folyton pátyolgatnom. Az isten szerelmére, egy felnőtt férfi, és én nőként úgy érzem, inkább neki kellene erősebbnek, határozottabbnak lennie nálam, legalábbis nekem így esne jól. De igyekszem bátorítani, csak tényleg fárasztó. Amúgy egy szorgalmas, ügyes ember ő, rengeteg mindenhez ért. 2 éve meg se szólalt volna, ha be kell verni egy szöget a falba, maximum mosolyogva mutatta volna, hogy milyen jól néz ki az eredmény. Most meg 10 percig kellett járatnom a számat, hogy de meg tudod csinálni, ne aggódj, majd én lefestem a falat, ha ott tartunk, ne aggódjon, nem lesz baj abból a 3 mm-es lyukból... mindig próbálom bíztatni, de úgy érzem, nem használ. Egyre apróbb és apróbb dolgokból csinál problémát... :(

Igen, a pszichológus jó ötlet, de nem akarom, hogy azt érezze, hogy "gond" van vele, hogy hülyének tartom. Nem akarom, hogy még jobban sérüljön az önbecsülése, önértékelése. Nem tudom, hogyan vehetném erre rá finoman.

2015. márc. 28. 14:05
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem lehet,hogy nem érzi jól magát a bőrében?Nem lehet,hogy valamiért nem érzi jól magát az életében?Lehet nem fejlődik a kapcsolatotok,hanem stagnál,és ezt ő nehezen viseli.Mert minden jó,nincsenek komolyabb gondok,de közben rém unalmas?Mert ez kitudja váltani ezt a szemlélet módot.Hibát keres mindenben,közben meg az életében van a hiba.
2015. márc. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%
Gyógyszertárban lehet venni vény nélkül készítményeket az enyhe depresszió tüneteire. Nevet ide nem írok, de tudom ajánlani, mert magamon tapasztaltam, hogy mennyire máshogy viszonyulok a dolgokhoz, mióta szedem. Azelőtt mindenben csak a megoldhatatlan problémát láttam és szorongtam miatta. Most úgy érzem, képes vagyok megbirkózni a feladatokkal és bizakodva tekintek a jövőbe.
2015. márc. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszöm 7., ez nagyon jó ötlet... esetleg kipróbálhatnék valamilyen hangulatjavító teakészítményt is, vagy hasonlót.


Egyébként igen, biztos vagyok benne, hogy valamiért nem érzi jól magát a bőrében. De hogy miért, azt nem tudom, mert mint írtam, minden a lehető legjobb irányban halad. Azt tudom, hogy szeretne építkezni, mert jobb pillanataiban mindig erről beszél, szóval nem hinném, hogy a változástól való félelemről lenne szó. Talán éppen ellenkezőleg, ahogy a 6. írja, a stagnálás zavarja, a várakozás, hogy jelenleg csak úgy "vagyunk", és majd csak 1-1,5 év múlva vághatunk bele kb., és zavarja a várakozás. De ezen nem tudok változtatni, varázsolni és az időt felgyorsítani nem tudom :(

2015. márc. 28. 14:15
 9/21 anonim ***** válasza:

Nekem az a fura az egèszben,hogy ha te akartad felrakni a lámpát ès csak egy szöget kellett volna beverni a falba és ő nem akarta,akkor miért nem verted bele te a falba?

És miért nevezzed hülyének azzért mert nem olyan mint régen? Nem olyan mint te...esetleg,nem erőltetted rá túlságosan a dolgokat?Meghallgatad az ő véleményét is?

Ez olyan mint ha meg unta volna,hogy mindenhez jó pofit kell vágni,mert hogy fő a pozitív életfelfogás.,,

2015. márc. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A férjem szeret barkácsolni, általában nálunk ő veri be a szögeket a falba. A lámpásokat meg közösen vettük, szóval nem csak én akartam. Nincs feltétlen férfi-női munkamegosztás nálunk, de ha ő alapvetően szívesebben ver szöget a falba, akkor azt ő csinálja, ha én meg szívesebben varrok, én azt csinálom. Lehetne persze fordítva is, csak tovább tartana és szarabbul nézne ki a végeredmény.


Amúgy addig nem volt probléma a dologgal, amíg nem ment elsőre, aztán rájött a hisztéria, hogy ezt nem is lehet.... szóval még véletlen sem arról volt szó, hogy én nyaggattam, hogy csinálja már meg.


És nem neveztem "hülyének", azért mert nem olyan mint én. Pesszimistának neveztem, azért, mert nem önmaga... ha elolvastad volna a kérdést, látnád, hogy írtam, hogy alapvetően nem ilyen.

2015. márc. 28. 14:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!