Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Válás, vagy bizalom és várakozás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás, vagy bizalom és várakozás?

Figyelt kérdés

Feleségemmel 13 éve élünk ezidáig problémáktól mentes házasságban. Van egy gyönyörű 10 éves fiunk. Minden jónak tűnt az elmúlt hónapig, mikor is kezembe került a feleségem egy régebbi, már használaton kívüli telefonja, amiben olyan SMS üzeneteket találtam, ami egyértelműen igazolta, hogy több mint egy éve szeretőt tart.

A probléma gyökere ott van, hogy mikor a GYES után vissza akart menni dolgozni, csak állandó éjszakás munkarendben talált munkát. Ez (mondanom se kell) nem feltétlenül jó táptalaj egy házasságnak. Mindketten éltük a magunk "mókuskerék" életét, hajtottunk, hogy a devizahitel törlesztőjét. meg a napi megélhetést kinyögjük. Egymásra nem sok időnk jutott, néha csak annyi időre találkoztunk, míg ő felébredt, elkészült, vacsoráztunk és már ment is dolgozni.

Mindezek ellenére én éreztem, és érzek magamban annyi szeretetet iránta, hogy ez az átmenetinek szánt, évek óta tartó folyamat nem tántorította meg a hűségemet.

Az ő esetében más a helyzet. Mikor szembesítettem lebukásával, beismerte, hogy hülyeséget csinált, de nem szeretné feladni a családi kapcsolatát. Azt mondta, befejezi a kapcsolatát. És itt jön a bökkenő! Bizalom ide vagy oda, úgy érzem, olyan jeleket vélek felfedezni rajta, hogy ezt a kapcsolatot csak "titkosabbá" tette, de nem számolta fel.

Az ember harmadik legerősebb ösztöne a kíváncsiság, ennek én sem tudok ellenállni. Időnként bele nézek az SMS-eibe, és bár új üzenetet nem találok (gondolom gondosan kitörli), de valahogy mégis a csábító szerepel az üzenet lista elején.

Korábbi beszélgetéseink alkalmával mondta, hogy irányomban a romantikus érzelmei megkoptak, de időt kér, hogy ezeket rendezze magában. Ennek már egy hónapja. Nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy nem visszarendeződni akar a családi kapcsolatba, hanem a családi háttér mellett a romantikus érzéseit mással éli meg. Én még szeretem, meg tudnék neki bocsátani, de ezzel a bizonytalansággal nem tudok együtt élni. Lehet hogy nem a visszaszerzésén kellene őrlődnöm, hanem azon, hogy hogyan tudjam elengedni?



2015. márc. 30. 12:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem meg kellene bizonyosodnod róla, hogy tényleg folytatja-e ezt a viszonyt, és akkor nincs kérdés, azonnal lépni kell. Mármint felejtsd el.

De egyébként egy ideig még bizonytalankodni fogsz és belelátsz olyan dolgokba is egy szeretőt, ahol nem is lesz.

Tehát a kérdés; tényleg meg tudsz bocsátani? (el tudod felejteni?)

A másik meg, hogy van bizonyítékod a folytatásra?

2015. márc. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Ez az eredménye a rohadt pénzhajhászásnak, hogy úgy élünk mint a rabszolgák Családok, kapcsolatok mennek bele tönkre. :(

Szerintem amikor mindketten kipihenitek magatokat, ültesd le beszélgetni, hogy már öntse el mit akar, mert ez így nagyon rossz neked.

Jól fontoljátok meg ha a válás mellett döntenétek, mert nem biztos, hogy az egyetlen megoldás lehet. Ha te megbocsátanál, bár ez is nehéz, akkor döntsön már, ne nézzen h ülyének.

2015. márc. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
63%
Nagyon tiszteletre méltó, h. ilyen szépen írsz a feleségedről, nem hordod el mindennek...Szerintem első lépésként bár ez elég közhelyesen hangzik, de le kéne ülnötök komolyan átbeszélni a dolgokat, h. mi történt anno 1 éve, mi változott meg benne irányodban..,mert nem hiszem h. csupán az éjszakai műszak miatt újított be vkit.A romantika gyakran megkopik még a legjobb az kapcsolatokban is. Ahogy te is írtad a mókuskerék miatt az ember elsiklik ezek felett.Neki kell mérlegelnie h. az a kis romantika többet ér e neki, mint a veled való 10 éves kapcsolata és a családi élete.
2015. márc. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ha nem változik a napirendetek, akkor nem fog változni a házasságotok sem.

A megkopó érzelmeket meg nagyon nehéz visszahozni, de nem lehetetlen. Ehhez viszont az kell, hogy megszakítsa a kapcsolatot a másik férfival, és hogy mindketten sok energiát, időt fordítsatok egymásra. Ha csak ugyanúgy éltek egymás mellett, vagy egymást elkerülve, akkor semmi esély.

2015. márc. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
54%
ja 13 év bocsi elnéztem :)
2015. márc. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

"Korábbi beszélgetéseink alkalmával mondta, hogy irányomban a romantikus érzelmei megkoptak, de időt kér, hogy ezeket rendezze magában. Ennek már egy hónapja."

Nem tudom, hogy lehet e rendezni az elkopott romantikus erzeseket. Nekem ez azt jelenti, hogy nem szeret, csak melletted el. Ezt nem lehet visszacsinalni, se egy honap, se 12 honap alatt, szerintem. Foleg nem akkor, mikor azert ott van egy csabito alak a hatterben.

2015. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A bizonytalanság pedig még sokáig meg fog maradni,ezt bele kell kalkulálnod ha meg akarsz bocsátani.

Én nyitva tartanám a szememet,de ez mellett a kapcsolat jobbítására fordítanám az energiáimat.

Egyébként én úgy jártam,hogy a párom sem fejezte be mikor kiderült a dolog,csak rá 2-3 hónap,igaz akkor ő magától,saját döntésből.

2015. márc. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
47%

Ahham. Tehát a nejed több, mint egy éve dugatja magát elöl-hátul egy másik kannal, és még most is hülyének néz.

Ha ezek után van hozzá gusztusod, a te dolgod. Kedves egészségedre.

2015. márc. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
0%
csinájatok békülős szekszet
2015. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezted tőle szereti e a szeretőjét?

Mert ha igen, akkor előbb borít, mint, hogy véglegesen szakítson vele. Nem mellesleg, ha őt szereti, a feléd való érzelmei pedig megkoptak, akkor így nehéz lesz visszaállítani a régi érzéseket, talán lehetetlen is.

2015. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!