Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjhez mentem, de anyukámnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjhez mentem, de anyukámnak nem tudok nemet mondani. Jogosan fenyeget válással a férjem?

Figyelt kérdés
Én úgy lettem nevelve, hogy anyukámnak mindig igaza van és ha kérdez valamit, akkor őszintén el kell mondani mindent. Őszintén szólva elég kíváncsi természet. A férjem azt mondta, hogy a mi életünk nem tartozik anyukámra. De én ilyent mondani se merek anyukámnak. Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy ez a természetes?

2015. ápr. 2. 17:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

Nem ez a természetes. Fel kell nőnöd, a sarkadra kell állnod, és igenis meg kell mondanod anyukádnak, hogy már nem minden tartozik rá. Jogos a férjed felháborodása.

28N

2015. ápr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Ez egyáltalán nem természetes...
2015. ápr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen igaza van a férjednek. Én se akarnék olyan emberrel együtt lenni, aki minden rezdülésünket lejelenti anyucinak.
2015. ápr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Én sem vagyok valami erős akaratú, de én is azt mondom, hogy nőj már fel, ez egyáltalán nem normális.
2015. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Kár volt férjhez menned. Érthető, ha a férjedet zavarja, ha te beszámolsz anyádnak a férjed szexuális szokásairól, meg méreteiről stb. meg egyáltalán arról, hogy ti kettőtök között mi történik.
2015. ápr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

A Bibliánam is az van, hogy " a férfi elhagyja apját-anyját, s lesznek ketten egy testté".

Ez a nőkre is igaz, azaz már nem anyukád a lelki társad, hanema férjed, vele együtt alkottok egy szoros szövetséget, és anyukád kívülálló! Persze, lehet beszélgetni, de már nem tartozik minden rá, főleg az INTIM életetek. Nem az ő pici lánya vagy már, hanem ASSZONY!

2015. ápr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Csóri férjed, belenyúlt tutiba...
2015. ápr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem természetes. Ne tedd tönkre anyukád furcsa nevelése miatt a házasságod! Egy idő után már a férjed nem bízna meg benned és semmit sem mondana el neked csak azt amit a hangosbemondóba is bemondatna.

Anyukádat már megváltoztatni nem lehet. De te adhatsz neki kitérő választ, vagy lényegesen kevesebb információt mint amire ő számít. Vagy ha intim kérdést tesz fel akkor közölheted vele hogy ez csak a férjedre és rád tartozik.

2015. ápr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
a plüssmaciaidat is hurcolod még magaddal? :D
2015. ápr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy ez a természetes?"


Sehogy, mert ez nem természetes. Felnőtt nő vagy, attól, hogy az anyukád, vannak olyan dolgok, amik nem tartoznak rá. (Jó esetben a szülők már a gyerekük "kis titkait" is tiszteletben tartják, és egy kamaszlány vagy fiú esetében is egyre több "teret" és privát szférát hagynak neki ilyen értelemben is, mert elfogadják, hogy ez egy természetes "leválási folyamat" része, ami az élet és a felnőtté válás normális velejárója.)


Ha olyan dolgokról érdeklődik anyukád, akkor az is egy őszinte válasz, hogy "Ne haragudj, anya, de erről nem szeretnék beszélni, úgy érzem, ez csak - a példa kedvéért - Péterre és rám tartozik.", vagy ha ezt (még) nem mered felvállalni, akkor adhatsz ügyes megkerülő válaszokat.


Anyukám is alapvetően kíváncsi természet, (mondjuk ő azért túl bizalmas dolgokat sosem próbált megtudakolni), de voltak olyan esetek, amikor udvariasan, de egyértelműen megmondtam, hogy bizonyos dolgokról nem szeretnék beszélni, és egy idő után elfogadta, tiszteletben tartja ezeket a határokat.


Ugyanezt kénytelen voltam sokszor megtenni kolléganővel, volt osztálytársakkal, szomszéd nénivel stb., akik olyan dolgokra lettek volna kíváncsiak, amikhez szerintem semmi közük, beleértve mondjuk a gyermekvállalási terveinket, a lakáshitelünk részleteit, a Párom családjával kapcsolatos kérdéseket vagy mondjuk az óradíjamat és egyebeket.


Én ezt nagyon alap dolognak tartom, mert egyrészt én sem mászom bele a kérdéseimmel senki privát szférájába, de másnak sem engedem, másrészt szerintem érezni kell azt a határt, hogy mi az, ahol már a Párom bizalmával visszaélve mondanék el olyan dolgokat másnak, ami csak kettőnkre tartozik.


Én nő vagyok, de nem maradnék a Párommal, ha kettőnk intim szférájába tartozó dolgokat beszélne meg akár az anyukájával, akár bárki mással (és intim szféra ezalatt nem csupán a szexualitással kapcsolatos dolgokat értem).


Gondolom, a férjed részéről sem üres fenyegetés, amit mondott, szóval szerintem érdemes lenne végiggondolnod, hogy szeretnél-e vele maradni hosszabb távon, és ha igen, akkor milyen mozgástered, illetve feladatod van ebben a kérdésben.

2015. ápr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!