Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egy zsidó férfi elvehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy zsidó férfi elvehet feleségül egy nem zsidó nőt?

Figyelt kérdés
Tényleg érdekel hogy pl: egy katolikussal összeházasodhat-e,mert nagyon nem lenne fer dolog ha csak ez miatt nem tehetnék.Egyébként meg szeretik egymást.

2015. ápr. 3. 15:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Persze, hogy összeházasodhat. Nagykorú ember azzal házasodik szabad akaratából, akivel akar.
2015. ápr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%
100 éve is házasodhattak össze más vallásúak.
2015. ápr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Természetesen elvehet. Nálunk is ez a helyzet. A férjem zsidó, én pedig római katolikus keresztény (legalábbis elviekben, mert nem gyakorlom a "vallásom"). Nem tudom az illető férfi, illetve a családja gyakoroló zsidók, vagy csak származás szerint azok. A "keményvonalasok" nem feltétlenül örülnek egy goj választottnak, de nyilván a férfi dönt akkor is.
2015. ápr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Egyedül a polgári házasságkötésnek van jogi vonzata, ott meg senkit nem érdekel senki vallása.
2015. ápr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%
Ez csak a hitleri diktatúrában volt tilos, ma mért ne.
2015. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%
Igen. Nem a középkorban élünk, és nem is 1942-ben, Németországban. Ott neccesebb lenne.
2015. ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Rabbi!

Azzal a kérdéssel fordulnék önhöz, hogy a Kedvesemmel szeretnénk zsidó esküvőt és nagy valószínűséggel én nem vagyok zsidó, de ő igen ilyenkor mi a teendő vagy ez nem zavaró ok nem értek hozzá remélem, tudtok segíteni! (Dávid)


Tisztelt Dávid!

A zsidó vallás szerinti házasságot csak zsidó vallású férfi és hölgy köthet!

[link]

2015. ápr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
13%

7. Kicenzúrázták a válaszomat : "Sajnos igen." pedig erre céloztam vele. Mi zsidók nem ismerjük el! Sajnos vannak rá példák,de vallásilag nem elfogadható.



De gondolom ez is törölve lesz és a tiéd is. Antiszemitizmus van itt is. :(

2015. ápr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #8: " Mi zsidók nem ismerjük el!"


Pont hogy te vagy az előítéletes és nem elfogadó. Mi köze ennek az antiszemitizmushoz? Nme téged nem fogadnak el, hanem pont te egy nem zsidót.

2015. ápr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Polgári szertartással simán, és ahogy már írták, jogilag csak az számít, a templomi csak jelképes valami.

Mondjuk korábbi kommentekből az látszik, hogy a templominak már lehet akadálya, de házasság szemszögéből nincs jelentősége.

2015. ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!