Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen körülmények között van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen körülmények között van "joga" egy nőnek otthon maradni?

Figyelt kérdés

A kérdés pár napja fogalmazódott meg bennem egy másik kérdés következményeként. Az eredeti kérdés arról szólt, hogy miért kell lenézni a háztartásbeli nőket?

A válaszokból egyöntetűen kiderül, hogy az otthon maradó nők igénytelenek, nincs ambíciójuk, amit csinálnak azt más munka mellett is megcsinálja...stb. (attól most vonatkoztassunk el, hogy függnek-e a férjüktől).


A kérdést nem provokációnak szánom, de érdekelne, hogy mi az a teljesítmény, ami után elismerik valaki otthoni munkáját, és nem egy ingyenélő élősködőnek titulálják.

Amellett, hogy a férje dolgozik (és mondjuk másra nincs ideje), neki mit kell egyedül megoldania ahhoz, hogy ne csak a lesajnálást kapja, amiért otthon van, hanem az erőfeszítéseit is értékeljék.

Tényleg érdekel, nők és férfiak is írhatnak.


2015. ápr. 27. 14:18
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
66%

Ez nem "jog". És nem is ugyanúgy működik minden családban. Van ahol ezt az anyagi biztonság lehetővé teszi. Nem úgy kell ellátnia a háztartást az anyukának, hogy előtte lehúzott egy 8-10 órás munkát. Ilyenkor nyilván apuka nem veszi ki úgy a részét a háztartásból. Esetleg neki olyan a munkája, hogy nem is tudna otthon besegíteni, viszont jól keres.

Ha mindenki dolgozik főállásban, teljes munkaidőben, és van gyerek is, akkor nagyon kevés idő maradhat a családra. Ezzel ez is megoldható.

De nem jog, akkor sem, ha az anyagiak lehetővé teszik. A családnak kell közösen úgy döntenie, hogy ők így szeretnék beosztani az idejüket.

Az meg, hogy mások mit mondanak, kit érdekel? Biztosan sok benne az irigység.

És aki otthon van, az sem biztos, hogy nincs ambíciója. Lehet, hogy megteheti, hogy olyannal foglalkozzon pl. napi pár órában, amit valóban élvez.

Ez is csak egy általánosítás, hogy aki otthon van az igénytelen stb. Sok dolgozó nőt ismerek, akik totál igénytelenek. És azt sem nevezném ambíciónak, ha valaki csak a pénz miatt jár be dolgozni, de egyébként nem szereti a munkáját, csak hát ez az élet rendje, hogy dolgozni kell.

2015. ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
61%

Nah igen!

Ha az a nő nem lenne, akkor a férj mindig arra menne haza, hogy koszos a lakás, büdösek a ruhái, nincs ebéd, vacsora, étel.

Sokan mégis lenézik ezeket a nőket. Pedig köztudott tény az is - csak nem sokan tudják -, hogy a takarítás, házimunka az ami legkevésbé látszik, mert a rend valahogy olyan egyértelművé válik számunkra, ha mindig meg van csinálva, és nem látjuk a felfordulást.


De sokan szerintem azért ítélik mégis el ezeket a nőket, mert más nők munka mellett is megcsinálják.

Tapasztalom én is, hogy munka mellett én végzem a háztartás, a párom nem igazán érdeklődik a háztartás felé, mégsem vagyok többre nézve, mert "ez a nődolga.."


22N

2015. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
48%

Mikor van joga? Amikor gyereket vállal.

Máskor sajnos nincs, sem a férfinek, sem a nőnek, tehát ez esetben felesleges is a megkülönböztetés.

2015. ápr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
75%

A Jim szerint a világban volt egy ilyen rész. Ajánlom mindenkinek. A férj hazamegy, a lakás, mintha bomba robbant volna, a gyerek randalíroznak. A feleség ül a kanapén. Férj kérdezi, hogy itt mi történt???????

Válasz: Kérdezted, hogy mit csinálok itthon egész nap. Hát ma nem csináltam meg.

2015. ápr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
30%

Akkor van joga otthon maradnia ha:


1. A férj pokoli gazdag és eltartja,a keresete pedig nem hiányzik a kasszából.

2. Nagy a ház,kert,vannak állatok.

3. Sok 3-nál több kölyök van.

4. Ha odahaza gondozott családtag van.



37/Kan

2015. ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is ez egy közös megegyezés és persze a lehetőségek függvénye. Ennyi.


Én egyáltalán nem gondolom, hogy lesajnálni való az a nő, aki otthon marad. Igazából senkinek semmi köze hozzá, hogy két ember hogyan dönt a saját életükről.


Ez a mai világ ilyen teljesítmény orientált, és sokan azt hiszik ha nem tesznek le valami igazából tök érdemtelen dolgot az asztalra pl. vezetői pozíció, akkor nem érnek semmit. Pedig ez nem igaz.


Az emberek mindenhogy értékesek.

2015. ápr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
51%

Én ezeket tekintem indokoltnak:

időszakos:

- álláskeresés

- tanulás

- GYES, GYED...

- nem tartós betegség, sérülés, nem tartós betegápolás

tartós:

- tartós betegápolás

- tartós betegség, rokkantság

- távmunkába kihelyezett otthoni munkavégzés, hobbinak indult otthoni munka (pl. varrás)

- ha a család állattenyésztésből, földművelésből él

Speciális helyzet, ami jelenleg ugyan nem áll fenn a térségünkben, de nagyszüleim gyerekkorában, fiatalkorában fennállt:

- háború


Nem tekintem indoknak ezeket:

- kényelem

- ha csak így működik a kapcsolat


Lenézendőnek tartom:

- lustaság miatt otthon maradni

- és azt, ha egy háztartásbeli támadja, becsmérli a dolgozókat

2015. ápr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 Andizsuzsi ***** válasza:
78%
Joga bármikor van. A kérdés az, hogy lehetősége és igénye van-e rá.
2015. ápr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
69%
az a legjobb mikor írják, hogy ők így jobb anyák/feleségek, mert este a pasit frissen várják vacsival stb és EZÉRT jó a kapcsolat...na azt meg is ette a fene!
2015. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
74%

Akkor van joga, ha a család közös megegyezés alapján úgy dönt.


De látod vannak akik mindenféle kitételhez kötik :)

2015. ápr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!