Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Késő 31 évesen "felébredni"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Késő 31 évesen "felébredni"?

Figyelt kérdés

Nagyon gyerek természetű vagyok,nem vettem semmit komolyan az életben, linkeskedtem, bulizgattam, jól éreztem magam. Sosem feszültem meg a munkában, sosem idegeskedtem, azt csináltam ami jólesett. Nem szerettem a kötődést, párom sem volt komoly, és nem is vágytam rá. Mostanában kezdtem felébredni, hogy ez így nem jó. Vágyom egy stabil párkapcsolatra, egy szerető párra. Szeretnék gyermeke(ke)t, szeretnék egy boldog társas életet, nem kell már buli. Boldog szeretnék lenni egy szerető család anya tagjaként! Úgy vágyom rá. De ha utánaszámolok, nekem min 3-5 év, míg eljutok az ismerkedési fázistól a gyermek tervezésig. Nálam ez nagyon megfontolt lépés lenne. Nem is beszélve arról, hogy lehet 3 év után jövök rá, hogy nem is az Igazi-val hozott össze a sors, és akkor kezdhetek mindent elöröl. Félek hogy kifutok az időből... De ha ezelőtt kellett volna gyermeket szülnöm , akkor csak egy felelőtlen anya lettem volna. Miért tolt ki velem az idő?

Sokan cseszegetnek a környezetemben is, hogy miért nincs még férjem, sem gyerekem? Idegesít

Hogyan lehet ezt pánikmentesen kezelni?



2015. máj. 10. 12:57
1 2
 1/18 anonim válasza:
79%
Nem az idő tolt ki veled.. Te írtad hogy,nem vettél semmit komolyan az életben. Meg hogy nem szeretted a kötődést....
2015. máj. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mert úgy éreztem még komolytalan és éretlen vagyok egy komoly kapcsolatra.
2015. máj. 10. 13:09
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én most ugyanigy vagyok és 25vagyok,de már kéne valami komoly biztos kapcsolat...
2015. máj. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Sosincs késő felébredni. Valamilyen szinten én is ilyen vagyok/voltam, csak nem a párkeresésben. Mindig el vagyok csúszva másokhoz képest 1-2 évvel mindenben, pl autóvásárlás, lakásvásárlás, házasság, stb, később jövök rá dolgokra, h ezek nekem is kellenek. De ilyenkor jön a felébredés szakasz, és az ember mindent megtesz azért, h elérje a kitűzött céljait, erősebben küzd értük.

31 évesen még bőven fiatal vagy. Egy gyerekvállaláshoz nem kell 5 évet várni, persze nem is kell 2 hónap után belecsapni. De semmiképp se úgy állj hozzá, hogy mi lesz ha nem a megfelelőt találod meg. Akkor a kapcsolat elejétől kezdve ezen fogod rágni magad, amitől egy idő után megváltozol, és a saját magad ellensége leszel. Ami aztán vezethet szakításhoz.

Nézd más szemszögből a dolgot. Kiélted magad, stabil kapcsolatot szeretnél, és ezért küzdeni akarsz. Gondolom. És aki tesz érte, az el is éri általában a célját.

Különben is, attól mert nem volt komoly kapcsolatod, nem vesztettél semmit. Nekem volt, 5 évig tartott, már javában terveztük a gyereket, saját lakás, stb, de mégis vége lett. De én sem azt néztem, h hány éves vagyok, mikor lehet gyerekem. Most is egyedül vagyok, de nem töprengek egy percet sem ezen, mert nincs értelme. :) Élni kell, ismerkedj, barátkozz, és meg fogod találni azt, akivel hosszú évekig együtt lehetsz. :)


29F

2015. máj. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 39 leszek és ismerős, amit írtál, bár nekem van párom 15 éve. Ahhoz nem kell érettnek lenni kicsit sem, ő is lökött :D Mondjuk nekem vannak nagyobb bajaim, mint a család, de azért néha már gondolok rá, lassan annyi idős leszek, mint anyám, amikor szült... S hol van még az, hogy megérjek és anyagi biztonságot teremtsek... De sejtem, mit akarok az élettől, ez is valami.


Ha idegesít, hogy a környezet a férjen és gyereken lovagol, akkor úgy kb. 2 lehetőséged van. Megtanulod nagy ívben figyelmen kívül hagyni őket (én őstehetség vagyok, engem kicsit sem érdekel, ki mit mond ezzel kapcsolatban) vagy, mivel nem ők a gond, hanem a benned levő hiány (a leírásod alapján ez az igazság), igenis próbálsz nyitni, aztán lesz, ahogy lesz. Persze, nincs garancia, hogy hamar megtalálod a megfelelő embert, de ez másokra is áll. Az élet ilyen. De inkább próbálkozz, mint feladd 31 évesen és még öregen is azon keseregj, hogy kibabrált veled az élet, miközben meg sem próbáltál úgy élni, ahogy szerettél volna.

2015. máj. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez eddigi válaszokat! :) Jól estek, és meglepő, hogy férfiak írtak. Köszi tényleg!
2015. máj. 10. 13:29
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is mostanában kezdem komolyabban venni az életet. Valóban, lehetett volna korábban is, és akkor most előrébb tartanék pár évvel.. viszont ezeket az éveket is tapasztalatszerzéssel és önmagam megismerésével töltöttem, ami hasznomra lesz az életben. 31 évesen még egyáltalán nem csúsztál le semmiről, felébredni pedig sosincs késő. Ha tényleg családot szeretnél, akkor ne sodródj tovább, ténylegesen azt az embert keresd, akivel működne, ne menj bele bármilyen kapcsolatba, ami adódik és pillanatnyilag jónak tűnik. Ha évekig nem találsz megfelelőt, még akkor is jobban jársz, mintha egy nem megfelelőre pazarolnád az éveket. A pánik csak ront az esélyeiden, úgyhogy felejtsd el.:) 30N
2015. máj. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Sose késő. Én is 30 vagyok és még nagyon messze az hogy feleség legyek meg gyerekem legyen. De szerintem semmi gond azzal ha 40-50 éves korom közt lesznek ezek a dolgok majd. Sőt jobban járok mint aki semmit nem élt, nem szórakozott fiatal korában. Habár én annyira gyerekre nem vágyok, legalábbis sajátra nem, inkább fogadok örökbe.
2015. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%

Nyugi, sokan fiatalon komolykodnak, mint én, és most az után sírok, hogy nem éltem ki magam fiatalon. Lassan válni fogok, szóval hiába futottam be veled ellentétes páylát, ugyanott tartunk.


33/f

2015. máj. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
en ugy gondolom hogy hiaba van valakinek meg fiatalon csalad stb ha felelotlen es eretlen hozza,ugymond nem erre vagyik meg..nemvagy elkesve! de viszont ne is feszulj ra a dologra,mert annak sem lesz ertelme,csak szepen jojjon minden ahogy kell!
2015. máj. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!