Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok a házasságról?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a házasságról?

Figyelt kérdés

Hasznos/elavult?

Örök hűség?

Papír vagy életre szóló döntés?

Holtomiglan-holtodiglan, avagy kitartás jóban-rosszban?

Házasság túl fiatalon/idősen?

Házasság gyerek előtt/után?

Házasság után is létezik még szerelem?

Házasság szerelemből/ szerelem nélkül?


Sziasztok! A segítségeteket kérném egy iskolai feladatomhoz. A lényeg az lenne, hogy a fenti kérdésekre szeretnék választ kapni. Fontos, hogy a nemeteket és a korotokat is írjátok a válaszok mellé a statisztika miatt. Előre is nagyon köszönöm.



2015. nov. 28. 22:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

hasznos

igen

életreszóló

kitartás jóban rosszban

túl fiatalon-megérzés, idősen-tapasztalat, kevesebben házasodnak idősen, mert nem akarnak alkalmazkodni máshoz.

házasság gyerek előtt

létezik szerelem utána is

szerelemből

L20

2015. nov. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
21 éves lány vagyok. Szerintem a házasság hasznos, egy kapcsolat magasabb szintre emelése. Örök hűséget kitartást jóban-rosszbant, életre szóló döntést kéne jelentsen de a jelenkor sajnos rácáfol erre. Szerintem túl fiatalon házasodni nem jó, felső korlátját azonban nem látom. Én gyerek előtt házasodnék (nem mikor már terhes vagyok "muszájból") hogy rendezett kész családba érkezzen az apróság. Ideális esetben két szerelmes ember házasodik össze, és ez a házasság után sem változik. Kb ennyi.
2015. nov. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%
Soha! Soha ne házasodj meg! soha! fuss menekülj!
2015. nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezek bonyolult kérdések és mindegyik válasz, nézőpont kérdése.


Hasznos/elavult?

Nem mondanám elavultnak, de tény, hogy manapság már nem egy életre szóló dolog. Hasznossága is attól függ mit nézünk. Milyen előnyei vagy hátrányai származnak a társaknak belőle.



Papír vagy életre szóló döntés?

Nekem mindenképp csak papír. Az érzelmeim egy plecsni nem befolyásolja. Azok már megszülettek bennem, így az életre szóló döntés is működő képes mások előtt tett eskü nélkül.


Holtomiglan-holtodiglan, avagy kitartás jóban-rosszban?

Normális esetben az ember olyan társat választ akivel jó barátságban is vannak. Tehát a szerelem után is el tudja őt viselni. És akkor működik a jóban rosszban rész. A hormongőzős esküvők többnyire a kukába végzik.


Házasság túl fiatalon/idősen?

Egyik sem előnyösebb vagy hátrányosabb. Az érzés és a kettő közti kapocs számít nem a kor. Bár a fiataloknál több az aggódó egyén, mert fiatalon még annyira kevés az élettapasztalat, hogy hajlamosabbak a hormonoknak engedni, nem pedig bölcsen választani párt.


Házasság gyerek előtt/után?

Manapság szerintem ennek sincs jelentősége.


Házasság után is létezik még szerelem?

Persze. Egy ideig van szerelem. Önmagában nem a papír veszi el a szerelmet, hanem az érzelmek lanyhulnak, hogy ne pörögjön túl az ember. Úgy átlag 3-4 évig van a love, aztán jön a szeretet. Akár van házasság akár nincs.


Házasság szerelemből/ szerelem nélkül?

Csak egy a lényeg: jól működjön. Én azt is elfogadom ha két barát házasodik, amíg boldog, békés a kapcsolatuk.

Sőt igazából az érdek házasságokat sem ítélem el amíg mindkét fél tisztában van a másik érzéseivel és, hogy ki mit kap a másiktól.


25N

2015. nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha megtaláltad az igazit, a lehetö legjobb.
2015. nov. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves 3. ! Nem tehetek róla, hogy ez a feladat :D

A többieknek köszönöm :D

2015. nov. 28. 22:25
 7/16 anonim ***** válasza:

Hasznosnak nem mondanám hasznosnak, valakinek fontos a tudat maga a tudat, hogy házas h férje vagy felesége van. De elavultnak nem elavult


Örök hűség? Amiről nem tudunk az nem fáj, és egy élet is kevés ahhoz h kiismerd a másikat. (ebben minden benne van)


Papír vagy életre szóló döntés? : Van akinek csak annyit jelent, hogy jól van b**aszki most örülsz megvan a papír??


Holtomiglan-holtodiglan, avagy kitartás jóban-rosszban? :

ha szeretem a másikat akkor jóban rosszabn együtt vagyunk még ha nem is vagyunk házasok. (kivételt képez a megcsalás)


Házasság túl fiatalon/idősen? Majd akkor legyenek házasok ha már éltek kicsit és önállátó tud lenni mindkét fél, és ne fiatalon semmiképp.


Házasság gyerek előtt, döntsenek házasság után gyerekről mert utána még nagyon sokminden változhat.


Igen létezhet még szerelem


Házasság háát van aki már túl van a szerelmen és már sokkal több van, az a kérdés mi marad utána.

2015. nov. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha megtalálom azt a nőt, akire mindig is vágytam, akkor örömmel veszem el. És csinálok neki néhány kisbabát is. :) Nálam ez életreszóló döntés lesz. Nem akarok ugrálni egyik házasságból a másikba, ugyanígy kapcsolatra értve.
2015. nov. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
PEdig humoros lenne ha a házidba odaírnád a sok kérdéshez, hogy fusss menekülj soha soha ne házasodj meg soha rohanj fuss forest fuss
2015. nov. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

Hát néhány helyen kapsz kedvezményt, ha házas vagy (pl hitel felvételkor) de amúgy nem hiszem, hogy sok értelme lenne manapság.

Sokan akkora feneket kerítenek a dolognak, hogy pont erre megy rá az addig jól működő kapcsolat.

A kislányokba azt nevelik, hogy milyen über-szuper-fantasztikus dolog lesz majd egyszer feleségül menni valakihez, a fiúkba meg kb kamaszkoruktól azt, hogy oda az életük, a szabadságuk és a személyiségük attól a pillanattól, hogy megházasodtak.


Ha nem nézzük az anyagi oldalát a dolognak, a házasságnak csak egy szép gesztusnak kéne lennie, mert jobb esetben a felek enélkül is tudja, hogy szeretik egymást, mégis, ha a válási statisztikákat nézzük, sokan rengeteg macerát úsztak volna meg, ha nem házasodnak össze.


21L

2015. nov. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!