Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretnék házasságot, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék házasságot, de mégsem (többi lent)?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy a barátommal már 6 éve együtt vagyunk, sok mindenen mentünk keresztül együtt, volt egy majdnem 1 éves "szünetünk", egy hatalmas összeveszés után, nekem közben volt más barátom, de nem éreztem magam boldognak, neki is volt valakije, de elvileg nem feküdtek le a nővel, külön próbáltunk szerencsét. Aztán valahogy újra összejöttünk, de ezalatt az 1 év alatt szinte nem is láttuk egymást...amikor tönkrement a másik kapcsolatom, megtudta és felkeresett, aztán elölről kezdtünk mindent. Újra kezdett udvarolni, stb. 2013 nyarán már majdnem összeházasodtunk. Meg volt az eljegyzés is még jóval előtte, már az esküvőt tervezgettük. Azt nem szeretném leírni, hogy mi volt végül a szakítás oka (nem megcsalás meg semmi ilyesmi). Ebben az új kapcsolatban pedig most olyan boldognak érzem magam, mint még soha. Mintha tudnám, hogy ő az igazi, azt is tudom, hogy hozzá akarok menni (mellesleg nem bír lekattanni a házasság témáról), hogy tőle akarok majd gyereket a jövőben, vele akarok családot és vele akarom leélni az életemet. Én is nagyon szeretnék házasságot, DE hiába vagyunk jól meg együtt, hiába szeretjük egymást, és most tényleg olyan, mintha nem lenne semmi probléma közöttünk, akkor is félek az egésztől. Ismerek olyan párokat, akik 6-7 év után összeházasodtak, aláírták azt a papírt, rá 2 évre gyerekkel szétmentek...most válnak. Nekem többet jelentene egy papírnál, mert vallásos vagyok meg ő is mégis mintha ez a papír olyan lenne, hogy tönkre tesz mindent. Nyilván...nagyobb kötődés, felelősség, stb, de a mindennapokon szerintem nem változtatna. Valamikor úgy érzem, hogy készen vagyok a házasságra és akár már a következő héten elszánnám rá magam, valamikor pedig úgy, hogy nem, mert félek a következményeitől. Félek az elköteleződéstől, hiába ennyi év együtt...lehet, hogy várnunk kellene, de egyszerűen tényleg bizonytalan vagyok. Neki is mondtam, csak nem tudom, hogy mi lenne a megoldás..ő felajánlotta, hogy ha ennyire félek az egésztől, akkor "élettársi kapcsolatban" is élhetünk életünk végéig, de ezt viszont nem szeretném, mert tényleg fontosnak tartom a házasságot...


24/l ; 35/f



2016. márc. 20. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
24 éves L, 6 évnyi ismeretség után ennyire bizonytalan akkor csak benned van a hiba. Magadnak valo vagy. Ennyi.
2016. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elég sok minden történt ezalatt a 6 év alatt, úgyhogy van miért bizonytalannak lennem...már csak abból az 1 év kihagyásból is kiindulva.
2016. márc. 20. 18:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Már volt egy eltörölhetetlen törés a kapcsolatotokban, amikor eljutottatok a szakítàsig. Ezt nem lehet elfelejteni. 6 év 1 szakítàs, 12 év 2 szakítàs....ez így fog menni? Ez nem stabil kapcsolat, hülyeség erre hàzasságot alapozni. Nanà, hogy bizonytalan vagy!

Amúgy pedig ha 2 ember szétmegy az soha nem azért van mert hàzassàgban éltek. Ők élettàrsakként is szétmentek volna.

2016. márc. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha egy nagyobb problémát már megoldottatok a kapcsolatotok alatt, akkor a következő akadály talán már gördülékenyebben fog menni, nem véletlenül jöttetek egy év után össze újra. Gondok, konfliktusok biztos lesznek még, de hol nincsenek? a különbség csak ott abban rejlik ahogyan az emberek kezelik őket
2016. ápr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!