Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Már megbeszéltük, hogy szeretn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már megbeszéltük, hogy szeretne engem feleségül venni, és gyereket is szeretnénk, de mégsem történik semmi. Vajon most mire vár? (27/L)

Figyelt kérdés
Nagyon nagy a szerelem, és én úgy érzem már belevágnék a házasságba, de ezek szerint ő még nem...vagy csak nem gondolkodik róla? mit tegyek? Hogyan lehetne erről beszélni? Szerintem a lánykérés időszerű lenne, de úgy nem az igazi, ha én "erőltetem". Mit tehetnék az ügy érdekében?

2016. aug. 18. 11:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%
Adjál időt neki. Ha nem olyan házasságot szeretnétek, ami válással végződik, akkor ne akarj már most a dolgok közepébe vágni, mert nem lesz jó vége. Pont azért, mert most még (idézlek) "nagyon nagy a szerelem". Egyszer vége lesz ennek az érzésnek és ha csak ez tartaná egyben a kapcsolatotokat, akkor annak könnyen vége lehet később, ezért nem kell erőltetni. Ha nem fél a párod a házasság gondolatától, akkor nem kell aggódnod, majd el fog jegyezni és úgy is sor kerül erre, legyél türelmes :)
2016. aug. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan lehetne erről beszélni?


száddal


mióta vagytok együtt?

mióta éltek együtt?

nagy esküvő vs kis esküvő? pénz van rá?

gyerek? pénz van rá?

2016. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Hm, mindkettőtöknek igaza van, el is felejtettem, amikor egyszer azt mondta, hogy most olyan nagy a szerelem, hogy fél, hogy ilyenkor nem lehet racionálisan dönteni ez ügyben, és hát a pénz kérdést is említette mind esküvő, mind gyerek téren. (de van lakásunk munkánk, és szerintem ugyan szerényen, de meglennénk anyagilag is).
2016. aug. 18. 11:31
 4/25 anonim ***** válasza:
20%

Ha szeretne, megkérné a kezed. Nem kell ezt túlbonyolítani!


Hagyd inkább el!

2016. aug. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Mióta vagytok együtt? Együtt éltek? Ez elég fontosm
2016. aug. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk, mire vár, mivel nem látunk bele a gondolataiba. Ahogy te sem. Ha szeretnéd tudni, hogy mit gondol, akkor ülj le vele beszélgetni és egyenesen kérdezd meg. Onnan lehet tudni, hogy egy kapcsolat megérett a házasságra, hogy a felek képesek egyenesen megbeszélni a számukra fontos dolgokat.
2016. aug. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem akar téged elvenni feleségül. (Pont)
2016. aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom mióta vagytok együtt, de nem gondolod, hogy ha annyira el akart volna venni, már feleségül vett volna? Vagy legalább megkért volna. Esélyesnek tartom, hogy nem fél éve vagytok együtt és erre akarsz esküvőt, szóval az szerintem már jelent valamit, hogy te vágysz rá, ő meg nem. Valószínűleg nem sürgős neki, hátha jön más.


A gyerekvállalás anyagi része, igen, az elég húzós, rengeteg pénzbe kerül, hogy meglegyen mindene, és ne kölcsönökből, vagy nélkülözve éljetek. De az esküvő nem kerül milliókba. Attól függ mekkora bulit csináltok-ami ugye nem kötelező jellegű. Ha csak azt nézed, hogy házasság, majd gyerekvállalás, akkor az esküvő nem egy nagy költség, ha pl nem hívjátok meg a sosem látott rokonokat is. Tehát ez a része nem kifogás. És ugye esküvő után nem kell azonnal gyereket csinálni. A házasság első éveit jó dolog kettesben kiélvezni.


Nem tudom mennyire fontos neked a házasság. Előbb tedd fel magadnak a kérdést, hogy leélnél e egy életet csak úgy mint a párod barátnője, vagy sem? Mert ha a válasz az, hogy inkább beletörődnél, hogy nem vesz el, akkor lényegtelen mikor kér meg, vagy megkér -e, mert ígyis-úgyis vele maradsz. Ha viszont úgy érzed fontos neked hogy házasok legyetek, akkor beszéld meg vele, hogy az idő csak telik, és nem tudod mire vár, akarja-e még egyáltalán, mi a problémája stb... Nyilván nem letámadni kell, hogy mikor vesz már el, csak beszélgetni vele. Nők esetében ugye ha akarnak gyereket, a biológiai óra is számít. 35 felett már neccesebb szülni. Ha még hezitál 8 évet, máris ott vagy te is 35 évesen. Elsőre soknak tűnik, de nagyon hamar elrepül ez az idő.

2016. aug. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
40%
En masfel evet vartam az ilyesmi kijelentesei utan! Elmondta, H egyszer. Ő majd mit szeretne, azt nem , hogy mikor. Ne siettesd mert elveszed a kedvèt.:)
2016. aug. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%
27 évesen hova várjon már, hogy a pasi eldönti mit akar? Kivéve ha még 1 éve sincsenek együtt és/vagy egy napot nem laktak együtt mert akkor semmi értelme az egésznek.
2016. aug. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!