Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hölgyek, akik házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Veinig kérdése:

Hölgyek, akik házasságban élnek! Miért van az, hogy ha a párotok bármilyen kritikát fogalmaz meg, arra a megsértődés az azonnali reakció?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, hogy csak kritikát kap a nejem, de vannak bizonyos dolgok mint minden házasságban, ami nem esik jól, vagy lehetne rajta javítani, és ha ezt felhozom, rögtön a megsértődés van, beszélgetés helyett. 20 év után eljutottam oda, hogy már inkább nem is mondok semmit, csendben vagyok non-stop. Persze ha neki van gondja, azt tudomásul kell venni! Az a baj, hogy az idősebb férfiak ezért parasztok a nejeikkel...azt hiszem.
2017. jan. 19. 09:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Függ attól is, milyen stílusban adod elő. Esetleg, hogy korábban boldogan bólogattál mindenre, és most utólag próbálod kritizálni. Nem biztos, hogy benned van a hiba, csak a barátomból indulok ki, akinek hiába könyörögtem, hogy szóljon, ha nem tetszik valami, mindig utólag szólt be valami miatt, amivel korábban nem volt baja. :/
2017. jan. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Ez legtöbbször azért van, mert sok minden apróságot eltűr neked anélkül, hogy szólna és valahogy ezt a pozitív hozzáállást, elismerést, empátiát várná tőled is. Vannam embereket, akik ezt meg tudják fogalmazni a társuknak, vannak akik nem nagyon. A kritikáidat hagyd majd egy olyan időpontra, amikor nyugodtabb periódusa van még akkor is, ha pozitív, építő jellegű kritikák. Segíts neki inkább tettekkel ezügyben, de sokkal több figyelmességgel, lovagiasággal, romantikával :)
2017. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Ez is egy formája a párkapcsolati erőszaknak.
2017. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Én jól viselem a kritikát, ha

-Finoman fogalmaz a párom

-Ha mellette azt is elmondja, ami JÓ

-Ha időben jelzi, nem pedig az van, hogy évekig lelkesen bólogat valamire, aztán váratlanul tör ki

2017. jan. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
A fent elmondottak mellett a legkézenfekvőbb ok, hogy az illető nő egyszerűen buta, alacsony az érzelmi intelligenciája. Ennek minden velejárójával együtt, valószínűleg nincs már őszinte kommunikáció, felhalmozott sérelmek, lehet hogy a kapcsolat már rég halott.
2017. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem viseli el a kritikát , bármilyen formában is hozod fel.

Elég sok ilyen nő van. Egyenesen támadásnak veszik ha valamit mersz mondani, még ha szép hangnemben is mondod. Avagy ha szépen mondod többször, akkor sincsen foganatja.

Én 10 évig bírtam aztán én sem szóltam semmiért, inkább minthogy csak a veszekedés legyen megint. De aztán beláttam ez így nem mehet tovább és elváltam.

Ugyanazt éreztem amit te írsz hogy : "az idősebb férfiak ezért parasztok a nejeikkel...azt hiszem"

Mondtam én nem leszek ilyen, én nem akarok olyan lenni aki nem vagyok, mert a rosszat hozta ki belőlem csak. Ennek nem így kéne működni. Sajnos ahogy telnek az évek egyre jobban azt látom körülöttem hogy a nők akiket "angyaloknak" hittem régen , azok sajnos nem azok....

2017. jan. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az észrevételeit. Lovagiasság, udvariasság segítség, stb. Kinyitom neki az ajtót kihúzom a széket, ha helyet foglal. Én fizetek ha megyünk valahová. A kert rendezett, gondozott, az én feladatom. Uyanakkor minden hétvégén kitakarítom a fürdőt, felmosok, felseprek, elmosogatok. Szerintem elég sokat beleteszek a közösbe. A munkahelyét biztosítom. Ha fáradt, nyűgös bármikor hazamehet pihenni. Én nem tehetem. De igen első pár hozzászóló, zavar, hogy ő délben hazamegy, lefekszik egy délutáni alvásra, majd este fáradt, morcos, ingerült. Ugyan minek örüljek. Vacsora? Ott van a hűtő, találjam meg. 2 éve a születésnapomon fel sem köszöntött. Amikor szóvá tettem, még én voltam a hülye, és nem értette mi a bajom. Azóta megszervezem magamnak a születésnapot, ajándékot stb. Minden reggel megborotválkozom, nyakkendőt kötök, hogy csinos legyek neki. Ő meg rendszerint úgy néz ki mellettem, mint a saját nagyanyám. A hajfestéket én veszem, én festem a haját, mert nem ér rá fodrászhoz menni...😊 Persze minden nő egy büdös k..., ne menjek sehova, senkivel. Ha szóba állok valakivel, akkor féltékeny. De komolyan Hölgyeim! Nem lenne egyszerűbb igényesnek lenni, és akkor nem kell féltékenynek lenni? Elválni nem akarok, azt hiszem ez már így marad, csak azért írtam, hátha egy-két nő tanul belőle...
2017. jan. 19. 12:46
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Felsoroltad,hogy mi mindent csinálsz jól és ő mi mindent csinál rosszul. De ha minden ennyire tökéletes, miért vannak mégis problémák? Ez arra utal, hogy valami mégsem olyan jó, mint ahogy azt te hiszed. Gondoltál már arra, hogy rákérdezel, hogy mégis mi a probléma? Mert valami csak van, az ember nem ok nélkül lesz morcos, ingerlékeny. Valamiért összeházasodtatok, szerettétek egymást. Gondolj erre és ülj le vele egy őszinte beszélgetésre. Vagy akár többre.
2017. jan. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Azt is kifejtettem a kérdés is erről szólt, hogy nem tudok vele leülni, mert az első szónál a teljes besértődés van...
2017. jan. 19. 12:58
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert gondolom úgy kezded a beszélgetést, hogy felsorolod, mi nem tetszik neked. Mi lenne, ha a változatosság kedvéért úgy kezdenéd, hogy drágám, látom, rossz kedved van, mi a gond, miben segíthetek? Kizárt, hogy megsértődne.
2017. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!