Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy működik házasságkötést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működik házasságkötést követően az okmányok lecserélése?

Figyelt kérdés

Természetesen nevvaltoztatas esetén. Mennyi időt vesz igénybe, mennyibe kerül?

Mi történik, ha csak személyi igazolványt csináltatok újat, útlevelet, jogsit nem?

Van valakinek ebben tapasztalata?

És hitelfelvetelnel lehet-e gond, ha még nincs lecserélve?



2019. ápr. 21. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Házasságkötés után néhány nap van rá hivatalosan, hogy minden okmányodat lecserélj.

És igen, lehet belőle gond, ha egyik helyen Józsikáné Katika vagy, a másikon meg Kovács Katika.

2019. ápr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Útlevelet nem kell, ha nem akarsz olyan országba utazni, ahova szükséges. Hitelfelvétel nem gond, mert ideiglenes személyit azonnal kapsz és a végleges is egy hét alatt elkészül. FIzetni a jogsin kívül semmiért nem kell és a bankot leszámítva mindent elintézhetsz egy helyen az okmányirodába.

(Személyi, lakcímkártya, tb kártya, adóigazolvány ingyenes)

2019. ápr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 2017-ben cseréltettem az összes okmányomat névváltozás miatt. Okmányirodába ingyenes volt a személyi, lakcímkártya, és ha lett volna útlevelem, egy füst alatt azt is kicserélték volna ingyenesen. Fényképet ott csináltak. Fontos: már benne kell legyen a gépükben a névváltozás ténye, csak akkor állnak neki a cserének. De az anyakönyvvezető nekünk rögtön házasságkötés után beírta a gépbe. Tb-kártya miatt el kellett mennem a TB-ügyfélszolgálatra, de az is ingyenes volt. Adókártya miatt a NAV-hoz kellett bemennem, az is ingyenes volt. Utána a már új névre szóló személyimmel bementem a földhivatalhoz a lakásomat új névre átiratni. Na, azérr már elkértek pár ezer forintot. (Talán 2-3000-et, nem emlékszem pontosan). Illetve még bementem a közművekhez, bankhoz, biztosítóhoz a nevet átiratni. Én 1 napot rászántam, de reggel időben indultam, és délre végeztem mindennel. Okmányirodába kértem előre reggel időpontot, többi helyre nem volt időpontom.
2019. ápr. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ingyen van házasságkötés után a csere ha megváltozik a neved. Nekem egyben megcsinálták a személyit, lakcímkártyát, jogsit,útlevelet. Nem értem miért ne akarnád egyből mindegyiket. Hisz ingyen van.
2019. ápr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3 eve vagyok hazas. A TAJ kartyamat azota se csereltem le. Nekem elszurta az anyakonyvi hivatal a dolgot, mert nem jelentettek le a hazassagot. Ket hetig rohangaltunk mire sikerult a tobbi okmanyt elintezni , mire kozoltek hogy a TAJ-t, na azt pont nem itt kell, hanem amott es ha huzok sorszamot kerhetek idopontot. Na mondtam, hello. Azota is igy elunk mi. En es a 96-ban kiallitott TAJ kartyam 😂
2019. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
TB és NAV kártyát is lehet az okmányirodában kérni. A mi kerületünkben legalább is 2019-ben.
2019. ápr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os nalunk is egy epuletben volt, de masik ablaknal full mas nyitvatartassal... no comment.
2019. ápr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!