Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan értessem meg vele,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg vele, hogy válni akarok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre szólok, mindenki válasza érdekel.


Férjemmel évek óta megromlott a kapcsolatunk. Van közös gyerek is. Folyamatosan kerestem az okokat, a megoldást, de nem találtam. Majd rájöttem, hogy valószínű nárcisztikus személyiség.

Az a lényeg, nem akarok több energiát beletenni a kapcsolatba, mert ő sosem akart. Azt hittem megcsal, nem szeret, undorodik tőlem. De mégsem ment el. Nem értettem.

Legutóbbi beszélgetésünkkor teljesen komolyan mondta, hogy ő semmit nem rontott el, csak én vagyok a hibás. Ekkor döbbentem rá, hogy nárci. Tehát sosem lesz jobb.

10 hónapja nem szexeltünk, majd ha én próbálkozok, akkor lehet valami. Sosem érezte szükségét, hogy nekem is jó legyen, azt mondta, majd nekem is lesz jó. Egyszer. Talán.

A gyerekek nevelését csak én rontottam el, neki ebben nincs szerepe.


A lényeg, mondtam neki, hogy válni akarok. Mert szükségem van nekem is és a gyerekeknek is a nyugodt légkörhöz. Volt félretett pénzünk, azt elszórta. Most újra gyűjtögetek, hogy legyen hova mennie. A ház, amiben lakunk, az én nevemen van. De ezt sem érti meg, hogy minek teszek félre. Mintha nem fogná fel, hogy a költözéséhez, az albérletéhez kell. Mintha azt hinné, hogy úgysem megyünk szét. Tervezget a jövőre. Pedig konkrétan megmondtam neki, hogy el fogunk válni, és vége a kapcsolatnak. De mintha a falnak beszélnék. Miből értene? Mit tegyek, hogy felfogja, hogy véget ér a házasság, mert szex nélkül nem akarok élni?


2019. júl. 6. 23:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell ezen ennyit vergödni,add be szépen a papírokat,aztán majd rájön. Ennyi.
2019. júl. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Abból talán megérti. De ha valami nem úgy van, ahogy ő gondolja, repülnek a tányérok, csapkodja az ajtót, hogy bereped.
2019. júl. 6. 23:54
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Mindent megtettél hogy megértesd vele. Lépj. Add be a papírokat. Talán felfogja ha hivatalos irat formájában látja a mondanivalód.
2019. júl. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Hadd csinálja, kis ár.

Te házad, ő meg mehet amerre lát. De nem is értem, minek TE gyűjtögetsz neki.

2019. júl. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Mert abban bízom, hogy jó helyre fogja vinni a lányunkat láthatáskor. Szeretnék egy normális albérletet, ahová nyugodt szívvel elengedem a gyereket.
2019. júl. 6. 23:59
 6/29 A kérdező kommentje:
Jelen helyzetében csak az utcára tud menni. Ezért is lakik még itt. Tegyem ki az utcára?
2019. júl. 7. 00:00
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
De basszus, így is többet teszel érte, mint kéne.
2019. júl. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Azért írtam ide, mert idegenek jobban átlátják a helyzetet. Kérnék még véleményt, ki hogyan látja, mert egyszerűen nem hiszem el, hogy van ilyen.

A nevelt gyerekei, az én első kapcsolatomból születettek kívannak, kifordultak önmagukból. Sokszor csúnyán bánt velük, amit nem hagytam, ebből lett a veszekedés, a tányértörés.

Szépen leültem vele, normális hangnemben mondtam, hogy be akarom fejezni. Menjen innen. De nem érti. Reggel felkel, és mintha nem történt volna semmi, újra el kell mondanom neki. Poénkodik, viccelődik, mintha nem lenne komoly a helyzet. Úgy érzem már én is, hogy ez valami vicc, ilyen nincs.

Mi lenne a legjobb lépés?

2019. júl. 7. 00:09
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Én lazán kitenném az utcára.
2019. júl. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Legyél nagyon határozott(!),és csak annyit kommunikálj vele,amennyit muszáj. Ennyit tudok még tanácsolni.
2019. júl. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!