Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szar ember vagyok, hogyan változzak?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni. Elég szar életem volt, még fiatal vagyok viszont szörnyű személyiségem van. Agresszív, akaratos, indulatos, hirtelen haragú, erőszakos, önző, hisztis, kritikus, manipulatív stb. vagyok. Persze nem csak rossz tulajdonságaim vannak, de ez eléggé rányomja a mindennapjaimra a bélyeget. Az, hogy van mentális problémám, hagyjuk; mert nem azzal akarok takarózni a tűrhetetlen viselkedésem miatt(holott persze elég nagy szerepet játszik benne). Pszichiáter, pszichológus sajnos nem tudtak segíteni.

Nagyon, nagyon szeretnék változni, mert egyszerűen egy szörnyeteg vagyok a környezetemmel szemben és ami a legrosszabb a szerető párommal szemben is.

Igaz még friss a kapcsolat, alig 3 hónapos, de már rengeteg feszültséget generáltam közöttünk. (Jó néha a párom is hozzá járul ehhez, de akkor sem vagyok képes őt hibáztatni). Azt mondta segít és türelmes velem és látom rajta mennyire szeret, de nem szeretném sem kiidegelni, sem tönkre tenni. Azt is mondtam neki szakítsunk, mert nem egy ilyen roncsot érdemel, de azt hajtogatja nem baj, mert tudja, hogy nem direkt csinálom, hogy változni akarok és, hogy belehalna, ha elhagynám, mert mindennél jobban szeret.

Nem ő az első kapcsolatom, de eddig ő bánik velem a legjobban, ezért dupla annyira rosszul esik, hogy bántom.

Tudom, mint minden embernek neki is véges a türelme, ezért szeretnék egy csendesebb, nyugodtabb, nem kritikus és egyből szavazó ember lenni, ha valami olyat hall, ami nem tetszik neki.

Mindig bocsánatot kérek tőle, ha olyat mondom, vagy megbántom, de félek egy idő után nem veszi komolyan a bocsi kéréseimet...

Hogyan, miként tudnék változni?

21/N



2020. febr. 29. 00:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Boxzsák, meditáció, hangos éneklés, célok, sok alvás, barátok (akiknek hasonló gyerekkoruk volt), hobbi, sport, éhség mellőzése. Ezek segíthetnek szerintem. Legalábbis a legtöbb ember kibírhatatlan ha nagyon éhes.
2020. febr. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%

"Agresszív, akaratos, indulatos, hirtelen haragú, erőszakos, önző, hisztis, kritikus, manipulatív stb."


Szóval egy átlag nő.

2020. febr. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Én azt javaslom, hogy keress másik pszichológust, ha akinél voltál nem tudott segíteni. Nem magától értetődik, hogyha egy szakember nem tudott akkor egy másik sem tud segíteni rajtad. A leírásod alapján dühkezelési gondjaid vannak, talán ennek kellene a forrását megszüntetni vagy kitalálni valami módszert amivel el tudod kerülni. De ezeket a lépéseket neked kell megtenni, nem más fogja helyetted. Nem tudom, hogy milyen életviteled van, de lehet akár egy hobbi vagy a rendszeres mozgás is segítene, mivel nem lenne benned annyi energia/feszültség.


Mióta tart ez nálad?

Kivel élsz?


Ingerültséget okozhat szimplán bizonyos személyek jelenléte is az életedben vagy esetleg rossz iskolai vagy munkahelyi környezet is.

2020. febr. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Végig azt hittem hogy férfi vagy ahogy jellemezted magad.... A múltból mik az emlékeid? Gyerekkorod milyen volt? Szerettek a szüleid, vagy bántottak? Biztos vagyok benne hogy onnan indul az egész történet...
2020. febr. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#3 szüleimmel élek(anyu és anyai nagyszülők).

Pszichológus azt mondta azért nem tud segíteni, mert ők a probléma forrása és ameddig otthon lakok negatív környezetben nem tudok változni. Viszont az a baj, ha tartósan nincs konfliktus is ideggörcs vagyok. Hiába vagyok "energikus" közben mégis folyamatosan fáradt vagyok.

Költözés persze tervben van, de még jó pár hónap mire végzek és az is mire lesz elég pénzem(ha persze hamar találok munkát), mire el tudok költözni.

De addig nem akarok ilyen maradni :(

2020. febr. 29. 00:36
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

"Pszichológus azt mondta azért nem tud segíteni, mert ők a probléma forrása és ameddig otthon lakok negatív környezetben nem tudok változni."


Bőven elég, ha sok sérelem mellett együtt élsz velük, nem kell hozzá éppen aktuális konfliktus.

2020. febr. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 akkor esélytelen, hogy normális legyek? :/
2020. febr. 29. 00:43
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Esélyed van rà, de az elköltözés lenne az első lépés.
2020. febr. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Meditalj, nem a szo szoros ertelmeben hanem gondolkozz el azon h mit jelent szamodra onmagadnak lenni es hogy mive szeretnel valni. Kezdj el tenni ezert, gondolkodni ezen. Csinald eloszor 1-2 hetig es tenibts majd vjseza h mi volt az ami gonsot okozottz mi colt a jo....
2020. febr. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%
Phciopata vagy elmebeteg vagy.
2020. febr. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!