Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátomnak fontosabbak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátomnak fontosabbak a (lány) barátnői?

Figyelt kérdés

Jelenleg kettő internetes lánybarátai vannak, az egyikkel már találkozott is. Viszonylag normális lányokról van szó, de mindegyik szerelmes a barátomba és eléggé depressziós leszek ettől. A barátom nem akarja elengedni őket, pedig egyre és egyre mélyebben vagyok lelkileg, mivel traumatikus esemény érzéseket élek át, ha úgy érzem, valaki el akarja venni a szeretett személyt tőlem. A barátommal 3 éve együtt, ha ez jelentős lenne.

Alapból az volt a közös terv vele, hogy majd ketten együtt utazunk helyekre és fedezünk fel más kultúrákat stb... Nos, a barátom itt megváltozott, mert azt szeretné, ha a barátai is velünk utazhassanak (igazából nem is érdekelte a véleményemet erről) és szerintem hidegen hagyja, mennyire fájó számomra, hogy két idegen lánnyal kellene majd élnem az életem... Mellesleg erősen szociális fóbiám van, rettentően rosszul vagyok az emberek közt. Amikor megtudtam ezt a dolgot, dühömben letiltottam a barátom és azóta nem keres engem... :( Nagyon félek, hogy elhagy. Nincsenek barátaim és jó kapcsolataim a szüleimmel sem, hogy ezt kibeszélhetném valakivel. Rajta kívül senkim sincs, talán ezért féltem őt túlzóan, de legalább megnyugtatna, viszont fel sem keres. Mit csináljak??



2020. ápr. 26. 00:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Hagyd el. Ennek a kapcsolatnak az èg világon semmi èrtelme. A barátod se nem tisztel, se nem szeret.

Mègis milyen barát az, aki szerelmes? Na ugye... Nem a semmitől lettek azok a lányok "szerelmesek" belè, minden bizonnyal a barátod rajta volt az ügyön, hogy így legyen. Már kifelè kacsintgat, vedd már èszre! Ès annak is megvan az oka, hogy nem keres...van utánpótlásod.

Ha egy cseppnyi önbecsülès, meg józan èsz szorult belèd, akkor nem fèlsz attól, hogy elhagy, hanem te magad rúgod ki!

Ne mond, hogy senkid sincs, a világ nem egy emberből áll. Nyiss a "világ felè" kicsit, ès mindjárt más lesz a helyzet.

Gondolom jóformán első kapcsolatod, így nincs tapasztalatod, összehasonlítási alapot, ezèrt megnyugtatták, hogy ez így nem egy egèszsèges kapcsolat, ès semmit sem veszített vele. Sőt, nyersz.

2020. ápr. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A barátod nagyon egoista. Imádja a háremét, hogy tarthat melletted csodálókat, akik fényezgetik az egóját, meg simizhetik a lelkét.

Ilyen volt az exem is, ritka nyomorultul éreztem magam.

2020. ápr. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

2# Sajnálom :( Én is elég nyomorultan érzem magam, semmirekellőnek. Nem csak számára. Ez az érzés kiskoromtól fogva belém van építve, de igyekszem változtatni amennyire lehet.

1# Igen, első kapcsolat. Köszi a válaszokat!

2020. ápr. 26. 01:10
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nincs önbecsülésed, azért rettegsz ennyire. Pedig ha kiállsz magadért, később iszonyat büszke leszel magadra, hogy határokat tudtál húzni. Nagyon fontos ez!!!
2020. ápr. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Dobd ki ezt a phaszt. Gátlástalanul csajozik melletted.
2020. ápr. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha elengeded, egyről a kettőre meg fog szűnni a depressziód, hidd el... Hiszen ez az egész szr szituáció miatta van.

És ne érezd úgy hogy elveszik tőled, mert gyakorlatilag te szabadulsz meg tőle.

Játsszon azzal ami vele egyidős, ne veled. :)

2020. ápr. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én is elég nyomorultan érzem magam, semmirekellőnek. Nem csak számára. Ez az érzés kiskoromtól fogva belém van építve, de igyekszem változtatni amennyire lehet."


Ez a legnagyobb problèma! Hogy saját magad nem tartod semmire! Ès elhiszed, hogy ennèl több neked nem járna. Pedig igen. Ilyen nyomorult arcoknál sokkal jobbak is vannak ám, nem kell beèrned a selejttel. Első kapcsolatnál sokszor csőlátású az ember, nem tudja elkèpzelbi, hogy jöhet más, lehet(ne) egèszen más, de igen! De ezt csak akkor fogod megtapasztalni, ha mersz más útra lèpni. Mondjuk ez elkerülhetetlen, mert elèg nyilvánvaló, hogy ő előbb utóbb tovább lèp az egyik "barátjával", csak nem mindegy mennyit szenvedsz mèg addig, ès mennyi időt, energiát pazarolsz el valakire, valamire, amire már nem èrdemes.

2020. ápr. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szerintem is csőlátású ilyenkor az ember. Azt hiszi, ez a legjobb kapcsolat, amit valaha kaphat az élettől. Ettől eltekintve még nehéz változtatni, különösen, ha egyedül vagy a világ ellen +önbecsülésed nulla alatti.
2020. ápr. 26. 01:32
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Senki n mondta, hogy könnyű. De szükséges. Ès mièrt is lenne ellened a világ?
2020. ápr. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mivel senki nem tud elfogadni engem, amilyen vagyok. Nem akarnak barátkozni velem, mindenhol ki voltam közösítve. Ha kellek az embereknek, akkor az csakis a segítő magatartásom miatt van.
2020. ápr. 26. 01:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!