Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Beszéltem a barátommal az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beszéltem a barátommal az exéről, és elbizonytalanodtam. Részeletek lenn. Nektek mi a véleményetek a kapcsolatunkról? N

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid lenni, felesleges részletek nélkül.


Frissnek tekinthető kapcsolatom van, de komolyan gondoljuk mindketten. Nagyon szeretem. Pár hónapja találkoztunk, pár hét után összejöttünk. Szüleim, barátnőm szimpatizálnak vele, azt hiszem nagyon jó kapcsolatom lehet vele hosszútávon is.


Sosem titkolta, hogy előttem kb. 5 évig szingli volt. Akivel utoljára együtt volt, az a lány nagyjából az egyetlen exe. 4 évet jártak, és nagyon-nagy szerelem volt a részéről. A szakítás teljes feldolgozása évekbe telt neki.


Egyszer, egy sokáig ébren maradós, mélyen beszélgetős éjszakán kértem, meséljen az exéről, a kapcsolatukról, a szakításról, mert tudom, meghatározó része életének, és ezáltal is jobban megismerhetem. Amúgy is 5 éve volt, már könnyen nyílik meg erről.


Amiket mesélt, bizonytalanságot ébresztettek bennem. Azt mondta exéről, hogy gyönyörű lány volt, vicces, és gyakran váratlan dolgokat indítványozott, amivel nehéz volt tartania a lépést. Mivel a barátom egyáltalán nem az a váratlan fordulat típus, nem lepett meg, hogy ez nem volt számára jó. Azt is mondta, hogy exe nagyon aranyos volt, okos. Negatív dolgokaz is mondott, hogy öntörvényű volt, makacs, szétszórt, késős, még sokat mondott. Mindezek teljesen ellentétes tulajdonságai a barátomnak.


Mondtam is neki, hogy így elmondás alapján teljes ellentétek vagytok. Mondta, hogy igen, azok voltak, ezért is hagyta el őt végül az exe. Sokat is vitatkoztak. De közben meg nagyon szerelmes volt, az ellentétek ellenére, vagy talán épp amiatt. Mesélt, miket tett exéért, és igen, tényleg rohadtul szerelmes volt.


Na most, én nem hasonlítok kicsit sem exére. Egyszerűen úgy érzem, teljesen más vagyok, mint az a típus, aki lángoló szerelmet tud ébreszteni benne. De én nem bírom elviselni a gondolatot, hogy engem ne szeressen annyira, ne legyen belém annyira szerelmes, mint valaha valaki másba. Szeretnék ugyanolyan intenzitású, vagy erősebb érzelmeket ébreszteni benne.


2020. júl. 25. 23:29
A kérdező szavazást indított:
Túlgondolom. Most velem van, az exe a múlt, nem véletlen lett vége. Engem szerethet ugyanúgy, vagy jobban.
Valószínűleg belém nem lesz soha olyan szerelmes, mint az exébe volt, de felesleges emiatt tönkretenni egy jó kapcsolatot.
53 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"én nem bírom elviselni a gondolatot, hogy engem ne szeressen annyira, ne legyen belém annyira szerelmes, mint valaha valaki másba."


Na, akkor nézd meg Bartók Kék szakállú herceg vára c. művét...

Ez olyan, mint amikor valaki féltékeny a férjének az elhunyt

első feleségére.


Tilos!

Előtted is volt élete. De ha így folytatod,

akkor utánad is lesz. Mással.

Ha nem lenne túl rajta, nem tudott volna ilyen részletesen

beszélni róla, sőt, egyáltalán nem tudott volna megnyílni.

Elmúlt, feldolgozta. Pont.

Ostobaság, hogy ezzel foglalkozol, főleg ilyen megközelítésben.

Tudomásul kell venned, bölcsen okosan, hogy az elmúlt szerelmek is az ember személyiségtörténetének a része, mint minden más történés,

melyek befolyásolják a személyiségfejlődését, alakulását.

Ezek kudarcok, sikerek, szerelmek, szakítások, halál... stb.

Verd ki a fejedből.

2020. júl. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ellentétek rövid ideig vonzzák egymást, igen, nagyon erős lángolás, kialvás aztán ugyanolyan erős fájdalom marad utána.

A hasonlóak szerelme nem belobban, hanem graduális és az idő múlásával egyre erősebb és erősebb lesz.

Szóval pontosan ugyanúgy soha nem fog téged szeretni, mint az exét, MÁSHOGY fog szeretni, de sokkal mélyebben.

2020. júl. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A következő az lesz, hogy az exnek mekkora melle volt?

Ha nagyobb akkor csalódott leszel?

Ne legyen már kisebbrendűségi érzésed.

2020. júl. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
100%

Veled van együtt, nem az exével. Pont.

Őszintén, nyíltan beszélt a múltjáról neked, nem valami jöttment nőnek. Pont.

Őszintén, nyíltan megosztott veled mindent, amire végtére is kíváncsi voltál, neked meg tudott nyílni, neked beszélt róla. Pont.

Feleslegesen túráztatod a kapcsolatotokat. Legyél olyan, amilyen vagy. Ne olyan, mint az exbarátnője. Ha neki kevés lennél, nem lenne együtt veled.

Hatalmas csalódás és sokéves egyedülálló státusz után nem véletlenül jövünk össze valakivel, aki maximum pótolhat valamit, hanem mert túltettük magunkat a múlt sérelmein és a jövőnkre, a közös jövőnkre gondolunk.

2020. júl. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7%
Esélyed sincs. Már most elbassztad. Sajnálom ezt a srácot, ószintén. Remélem ó is rajon kit vonzott be, mert nincs túl az exén, nagyon nincs. Te vagy rá a bizonyíték.
2020. júl. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

*De én nem bírom elviselni a gondolatot, hogy engem ne szeressen annyira, ne legyen belém annyira szerelmes, mint valaha valaki másba.


Az érzéseket kierőszakolni nem lehet. Bármennyire szeretnéd is. Senkit nem lehet ugyan úgy szeretni-másképpen igen, de ugyanúgy nem. Az érzések nem kliség. Az jön belőled a másik felé.

Honnan tudod, hogy nem másképpen, de jobban fog téged szeretni? Ezt nem tudhatod. ezt senki nem tudja. De az is lehet, hogy csak elfogadni tud téged. Ez nem kiszámítható. Viszont ha nem akarsz belenyomorodni, akkor ha az utóbbit észreveszed, akkor legyen annyi erőd, hogy lépsz. Vagy bele sem kezdesz az egészbe.


egy kapcsolat nem az exel való vetélkedés színhelye érzésileg.

2020. júl. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Az érzések nem klisék.
2020. júl. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
5-nél is van pont. A baj az, hogy én is így érzem..
2020. júl. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Évekkel ezelőtt volt, feldolgozta, feltette a kispolcra az exét, ahova kell. Igen, akkor fontos ember volt neki. Mindenkinek van fontos ember a múltájban, akit rohadtul szeretett. De okkal lett vége. Most meg okkal van veled. Ne kezdj el egy 5 éve halott ügyön pörögni. Azóta tizenötször együtt lehettek volna újra, mégse próbálták meg mégegyszer. Akkor fontos ember volt, DE MOST NEM AZ. Most te vagy fontos.
2020. júl. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Az első szerelem, ha igazinak gondolod, lángol, pár hétnél hosszabb idő, akkor biztos, hogy nagyon erős, életre szóló emlék, nyomot hagy.

Szóval soha nem tudsz olyat kelteni benne, de senki más sem.

Ha jó a kapcsolat, akkor ne rágódj ezen. Ha tényleg túl van rajta, úgy látod, akkor minden rendben. Persze nosztalgiázni meg pozitívakat mondani lehet az exről, lehetnek együtt szép emlékeik ettől függetlenül.

2020. júl. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!